Zloděj se dobýval do zlatnictví. Byl jsem zfetovaný a měl halucinace, omlouval se

Zfetoval jsem se a měl halucinace, omlouval své jednání muž, který se v Praze pokusil vloupat do zlatnictví a hodinářství. Ani za pomoci sekyry se však dovnitř nedostal, o pár minut později ho k jeho smůle chytili policisté.

V pátek brzy ráno se Hvězdovou ulicí ozývaly rány z prostoru před obchodem v přízemí panelového domu. „Volala mi policie, že se mi sem někdo pokoušel vloupat a rozbil mi sklo ve dveřích,“ popisoval majitel zlatnictví.

Muž se chtěl dovnitř dostat pomocí sekery, speciální sklo sice poškodil, ale prorazit se mu ho nepodařilo, a tak odešel s nepořízenou. Navíc si zadělal na pořádné potíže. Lidé z okolí totiž na zloděje zavolali policisty.

„Policisté získali od oznamovatele výborný popis. Když přijížděli, tak viděli, jak utíká muž se sekerou. Předjeli ho se služebním vozidlem a následně ho omezili na osobní svobodě,“ řekla mluvčí Policie ČR hlavního města Prahy Violeta Siřišťová.

Při výslechu jednatřicetiletý muž uvedl, že byl pod vlivem drog a měl halucinace. Nyní je jisté, že bude muset uhradit škodu třicet tisíc korun za zničené sklo, kromě toho mu hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.