Loupež v centru Varů: Ze zlatnictví zmizely šperky za miliony. Výlohy zůstaly netknuté

Karlovarští kriminalisté od rána vyšetřují vloupání do jednoho z tamních zlatnictví. Zmizely z něj šperky za miliony korun. Pachatel nebo pachatelé zmizeli i s lupem a policisté je hledají.

Loupež se odehrála v samotném lázeňském centru Karlových Varů. Ke kolonádám je to odsud jen asi padesát metrů. Lázeňské hosty ale ve čtvrtek ráno na promenádě vystřídali kriminalisté. „Prověřujeme vloupání do klenotnictví, ke kterému mělo dojít v noci na dnešek,“ uvedl policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Odhadovaná škoda se pohybuje mezi pěti až deseti miliony. Zaměstnanci před kamerou mluvit nechtěli. Podle informací CNN Prima NEWS se alarm ozval v jednu hodinu ráno. Bezpečnostní služba ale nic podezřelého nezjistila.

Věděli, co hledat

Vzhledem k tomu, že vchod do samotného zlatnictví je v podstatě neporušený, nejpravděpodobnější je, že zloději šli buď střechou, nebo ze zadní části budovy.

Je navíc možné, že zloděj nebo zloději přesně věděli, co hledat. Šperky z výloh ani z pultů totiž nezmizely. Vykradený byl podle informací CNN Prima NEWS pouze trezor v zadní části klenotnictví. Policisté teď vyhodnocují kamerové záběry z prodejny, zajistit měli i pachové stopy.

Tagy: