reklama

Zloději okradli lékaře, když operoval. Poté se snažili vybrat peníze z jeho karty

Pražští policisté pátrají po dvou mužích, kteří se snažili vybrat peníze z ukradené platební karty. Ta zmizela spolu s notebookem a peněženkou z lékařského pokoje ve vinohradské nemocnici v Praze. Policisté žádají veřejnost o pomoc.

reklama

Policisté zatím neví, jak se mužům podařilo k lupu dostat. Zámek pokoje totiž nebyl nijak poškozený. Zloději se dovnitř dostali ve chvíli, kdy lékař z Fakultní nemocnice Královské Vinohrady operoval, a sebrali mu notebook, peníze a peněženku s platebními kartami. „Následně kamery zachytily dva podezřelé muže, kteří se neúspěšně pokusili vybrat 13 tisíc korun u metra Hostivař,“ uvedl policejní mluvčí Jan Daněk.

Případů, kdy se zloději neštítí okrást zdravotníky zachraňující lidské životy, není úplně málo. Na jaře CNN Prima NEWS informovala o případu z Krnova, kde personál nemocnice přistihl zloděje přímo při činu.

Ve chvíli, kdy ho jeden ze zdravotníků držel, vytáhl zloděj zavírací nůž. „Řekl mi, ať ho pustím, jinak mě píchne. Nůž, který byl ještě zavřený, se mi podařilo z jeho ruky vypáčit. Poté přiběhla kolegyně a nůž sebrala,“ řekl zaměstnanec nemocnice Jan Migulski. Agresivní pachatel se ale vysmekl a snažil se utéct. V tu chvíli se do akce připojila duchapřítomně uklízečka. „Dala jsem mu do cesty vozík a on přes něj přepadl,“ popsala svůj zákrok Ilona Pavlacká.

V případě vinohradské nemocnice se zlodějům podařilo nepozorovaně zmizet. Policistům by pomohlo, kdyby jim veřejnost pomohla identifikovat muže, kteří vybírali peníze z bankomatu. Pokud některého poznáváte, ozvěte se na linku 158. Psát můžete i do redakce Krimi zpráv CNN Prima NEWS.

„Případ je prověřovaný pro neoprávněné držení platební karty a krádež, za což pachateli hrozí až dva roky odnětí svobody,“ dodal Daněk.

Tagy:

Hlavní zprávy

Zdravotníky čekají pekelné Vánoce. Pacienti budou v nemocnicích přibývat, varuje Kubek

Počty nakažených ani hospitalizovaných s covidem v posledních dnech nerostou tak prudce jako dříve. Přestože to svádí k mírnému optimismu, celkové zlepšení covidové situace rozhodně není otázkou několika málo dní. Lépe by podle výpočtů mohlo být až po Vánocích. A to podle odborníků pouze v případě, že se naočkuje dostatek lidí a budou poctivě dodržovat opatření.

Trable vznikající Fialovy vlády: Židle se kýve hned pod několika kandidáty na ministry

Nová vláda Petra Fialy nezačala ještě ani vládnout a už se začala kývat židle pod kandidáty na ministry, které pečlivě vybírala. Kvůli možnému střetu zájmů se kandidatury již zřekl místopředseda STAN Věslav Michalik. Někteří Piráti nyní tlačí na to, aby se ministrem spravedlnosti nestal Pavel Blažek z ODS. A otázkou je i to, zda ministrem zdravotnictví skutečně bude Vlastimil Válek z TOP 09.

Zpřísnění pravidel pro očkované. Po rizikovém kontaktu s nakaženým musí na PCR test

Lidé očkovaní proti covidu po významném kontaktu s nakaženým, například v domácnosti, budou muset pátý až sedmý den na PCR test. Do karantény ale před jeho negativním výsledkem dál nemusí. V pondělí to novinářům na on-line tiskové konferenci řekl ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO). Hlavní hygienička už krajským hygienickým stanicím metodický pokyn rozeslala, takže pravidlo platí už od pondělí.

Sestavení vlády by mohlo jít rychleji, posteskl si Bartoš po schůzce se Zemanem ve vitríně

Schůzky prezidenta Miloše Zemana s kandidáty na ministry jsou plánované na dva týdny. První odstartoval kandidát na šéfa resortu pro místní rozvoj a předseda Pirátů Ivan Bartoš. V pondělí na tiskové konferenci po jednání v Lánech si posteskl, že by sestavování vlády mohlo jít rychleji. Zda Zemanovi vadí nominace piráta Jana Lipavského na místo ministra zahraničí, Bartoš nezjistil.

Klimatizace, široké uličky i nabíječky. Nová tramvaj za desítky milionů překvapila Ostraváky

Nejmodernější tramvaj v Česku začala v pondělí ve zkušebním provozu vozit cestující v Ostravě. Jedná se o typ Škoda 39T, který má kromě nového interiéru se širšími uličkami i klimatizaci a USB nabíječky. Dvoučlánková tramvaj s délkou přesahující 26 metrů dosud absolvovala 20 tisíc kilometrů bez pasažérů. Aby prošla definitivními testy, musí se osvědčit na stejné vzdálenosti i během reálné přepravy lidí.

reklama

Domácí zpravodajství

Povinné očkování pro zdravotníky nebo policisty, navrhuje Vojtěch. Za odmítnutí hrozí trest

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) navrhl v pondělí vládě povinné očkování proti covidu pro zdravotníky, policisty nebo hasiče. Na tiskové konferenci o tom informovala ministryně financí Alena Schillerová (ANO). Dodala, že zatím šlo jen o diskuzi nad vyhláškou ministra zdravotnictví. Vojtěch ve svém návrhu uvedl, že povinné očkování pro vybrané profese by chtěl zavést od března. Za odmítání hrozí pokuta až 10 tisíc korun.

reklama