reklama

Při hádce bodl otce nožem do krku, hrozilo mu ochrnutí. Ve vězení útočník neskončil

Krajský soud v Ústí nad Labem ve středu neposlal do vězení mladíka, který vloni na Děčínsku bodl nožem svého otce. Podle znalců byl mladík v době útoku nepříčetný. Muž přitom už v minulosti dostal podmínku za ublížení na zdraví a výtržnictví. Případ od začátku sledují Krimi zprávy CNN Prima NEWS.

reklama

26letý mladík svého otce bodl keramickým nožem do zadní strany krku během hádky v bytě v Jiříkově na Děčínsku, kde společně bydlí i s babičkou. „Najednou přilítli policajti a brali toho kluka. Jeho otec byl pořezaný,“ popsala svědkyně.

Na pomoc přiletěl i záchranářský vrtulník, otec totiž utrpěl vážná zranění. „Pokud by bodná rána ještě pokračovala, byla by poraněna krční mícha ve smyslu částečného či úplného přerušení s následkem ochrnutí,“ upozornil soudce Martin Parolek.

Za pokus o vraždu hrozilo synovi původně až 18leté vězení. Státní zástupce ale trestní stíhání zastavil, mladík totiž podle znalců útočil v nepříčetnosti. Ve středu k soudu přišel i se svým otcem, který svého syna od začátku brání a novináře si natáčí, zřejmě do soukromého archivu.

„To, co se stalo, bylo zkratové jednání v důsledku používání drog. Nesouhlasíme s ústavní léčbou,“ řekl otec CNN Prima NEWS.

Nemusí ani do psychiatrické léčebny

Mladík měl problémy se zákonem už před lety. podle soudu tehdy dostal 9měsíční podmínku za ublížení na zdraví a výtržnictví. Teď prý užívá pravidelně léky, otec na něj dohlíží a jeho duševní stav se údajně zlepšuje. Soud ho tak do psychiatrické léčebny neposlal.

„Pokud by v tomto stádiu byl zatížen a jeho práva omezena formou ústavní, mohl by to vnímat negativně a mohlo by to v celkovém kontextu zhoršovat jeho celkový duševní stav. Doporučuji, aby pokračovala ústavní léčba formou ambulantní jako plně dostačující,“ uvedl soudní znalec z oboru psychiatrie Petr Kubej.

Podle státního zástupce Tomáše Skály není důvod s tímto názorem nesouhlasit. „Navrhnul jsem to soudu, který to akceptoval. Není předpoklad, že by se jeho stav dále zhoršoval, prognóza je spíše příznivá,“ podotkl. Usnesení je pravomocné, mladík tak zůstává na svobodě a na léčení k psychiatrovi bude pravidelně dojíždět.

Tagy:

Hlavní zprávy

Trhy jim zrušili, přesto si poradili. V Jablonci nad Nisou otevřeli adventní supermarket

V Jablonci nad Nisou mají namísto vánočních trhů adventní supermarket. Bývalá prodejna nábytku v centru města se nyní proměnila v takzvaný Štědrý dům, který funguje stejně jako běžné obchody. Zákazníci si u vchodu berou košíčky, u stolů si vybírají zboží a u pokladny platí nákup. Skupina lidí, která pořádá několikrát do roka řemeslné trhy, si prostor pronajala a upravila během několika dní.

reklama

Domácí zpravodajství

Detaily tragédie na Plzeňsku: Muž zastřelil svého bratra, po útěku se nejspíš oběsil

Krajští kriminalisté zahájili trestní řízení v případu nedělní střelby v Radějovicích na severním Plzeňsku, při níž zemřel pětašedesátiletý muž. Policisté z územního odboru Plzeň-venkov se dále zabývají okolnostmi úmrtí šestašedesátiletého útočníka, který se krátce po činu oběsil. Podle prvotních informací šlo o rozepři mezi rodinnými příslušníky.

Vražda na Kroměřížsku: Žena měla ubodat známého, čin pak sama nahlásila policii

Kriminalisté se od pátečního večera zabývají případem vraždy, která se podle vyšetřovatelů stala v jedné z obcí poblíž Holešova na Kroměřížsku. Třiačtyřicetiletá žena z Olomoucka tam několikrát bodla nožem známého, který útok nepřežil, uvedl v pondělní tiskové zprávě policejní mluvčí Petr Jaroš. Kriminalisté ženu obvinili z vraždy, hrozí jí až 20 let vězení. Stíhaná skončila ve vazbě.

reklama