reklama

V Brně řádili falešní popeláři. Kradené zboží ukryli do popelnice a zaházeli ho odpadky

Další z těžko uvěřitelných případů řešili strážníci v Brně. Dvojice mužů tam schovala do popelnice ukradený mixážní pult a drahou elektroniku. Jeden z pachatelů si oblékl reflexní vestu a ve snaze působit nenápadně se vydával za popeláře.

reklama

Jedná se o další z příběhů s podtitulem „To nevymyslíš“ nebo „To se může stát jen v Brně“. Dva muži, kteří o půl druhé ráno vycházeli z parku na Kolišti, se tvářili a chovali tak nenápadně, že na sebe v podstatě sami upozornili. V tašce a kufru nesli drahou elektroniku, která chvíli před tím zmizela z jednoho z podniků v centru Brna.

„Jeden s taškami přešel na červenou přes malý městský okruh, druhý, se světlým kufrem, udělal totéž na protější straně křižovatky. 22letý mladík potom popadl černou plastovou popelnici a se svým 36letým známým se sešel na rohu Bratislavské ulice,“ popisoval jednání dvojice policejní mluvčí Jakub Ghanem.

Jenže nastal problém. Jak projít a přenést kořist po ulici, kterou kvůli zvýšené kriminalitě monitoruje hned několik kamer? Dvojici napadl báječný nápad. Ukradené věci muži schovali do popelnice a starší z nich, který měl na sobě oranžovou reflexní vestu, se začal vydávat za svědomitého nočního popeláře.

Nelogické jednání

Aby vše vypadalo maximálně nenápadně, muž po cestě posbíral hned několik odpadků a vhodil je do popelnice. Jenže ani jeho výborný herecko-popelářský výkon mu nakonec nebyl nic platný.

„Strážníci muže dopadli v okamžiku, kdy se zastavil u pouličního odpadkového koše, vyjmul z něj část se smetím a chystal se ho vysypat do popelnice. To působilo samo o sobě poměrně nelogicky, protože černá nádoba obvykle slouží na domovní odpad,“ podotkl Ghanem.

A když následně strážníci posvítili do popelnice baterkou, uviděli pod nánosem odpadků ukradený mixážní pult, tablet a další elektroniku sloužící k ozvučení. A začalo klasické kolečko výmluv. „Já jsem tam ty věci nedal, ani jsem to neotevřel,“ tvrdil jeden z dvojice.

„Nervózní muž hlídce městské policie odpovídal nejprve velmi vyhýbavě, po chvíli ale přiznal, že předměty jsou kradené,“ dodal mluvčí. Oba pseudopopeláře si tak následně převzali státní policisté. Mužům teď za krádež hrozí několikaleté vězení.

Tagy:

Hlavní zprávy

Ukrajina by měla vstoupit do NATO. Že bude vzorem, je pro Putina noční můra, míní Kolář
360°

Ukrajina by měla vstoupit do NATO. Že bude vzorem, je pro Putina noční můra, míní Kolář

Ukrajina usiluje o vstup do NATO a podle bývalého českého velvyslance v Rusku Petra Koláře by se členem stát měla. „Pokud splní daná kritéria a parametry, tak ano. Stala by se příkladem pro běžné Rusy, kteří Ukrajinou opovrhují. Kdyby to dokázali společně, měli bychom něco jako Marshallův plán, tak by to Rusům ukázalo, že i oni se mohou stát prosperujícím demokratickým státem,“ podotkl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Fiala bude možná muset Zemanovi ustoupit. Pro žalobu není důvod, míní Svoboda
360°

Fiala bude možná muset Zemanovi ustoupit. Pro žalobu není důvod, míní Svoboda

Pakliže se prezident Miloš Zeman rozhodne nejmenovat ministrem zahraničí Jana Lipavského (Piráti), kompetenční žaloba situaci nejspíše nevyřeší. Uvedl to bývalý šéf diplomacie Cyril Svoboda (KDU-ČSL) v pořadu 360°. Nový premiér Petr Fiala (ODS), by mohl situaci dočasně vyřešit tak, že převezme resort zahraničí pod sebe a začne jednat o jiném kandidátovi na ministra.

V úterý přibylo 19 482 nových případů covidu. Vytíženost nemocnic je stále vysoká

Pošesté v řadě počet nových případů v mezitýdenním srovnání klesl. V úterý v ČR přibylo 19 482 potvrzených případů covidu, o 2 500 méně než před týdnem. Mírný úbytek je patrný také v počtu hospitalizovaných lidí s koronavirovou nákazou, kterých bylo k úterý téměř 6 700. Vysoké ale zůstávají počty úmrtí. Od začátku epidemie loni v březnu zemřelo s covidem více než 34 000 lidí. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Bendl: Lipavský je pod tak obrovským tlakem, že to asi nezažil. Nezávidím mu to

Kandidát na ministra zahraničních věcí Jan Lipavský (Piráti) se dostal pod obrovský tlak, že to v životě ještě asi nezažil, zhodnotil současnou situaci při sestavování vlády bývalý ministr zemědělství a poslanec za ODS Petr Bendl. Podle něj je i v zájmu prezidenta Miloše Zemana, aby vláda vznikla co nejdříve, především kvůli vzniklé pandemické situaci, připomněl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Vánoční návštěvy chce omezit jen 14 procent Čechů. Vojtěch: Ideální je setkání venku

Přestože jsou denní počty nakažených stále vysoké, nechtějí se Češi o vánoční návštěvy nechat připravit. Podle průzkumu National Pandemic Alarm jen čtrnáct procent z nás plánuje omezit setkávání s rodinou. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch ve vysílání CNN Prima NEWS označil Vánoce za rizikové a jeho resort chystá doporučení, jak se o svátcích chovat.

Černocká: Děti zvládnou vše, válku i covid. Některým zničil kariéru, reagovala advokátka

Pandemie covidu trápí Čechy již takřka dva roky. Lidé jsou unavení a někteří začínají být vůči zdravotníkům agresivní. Jak se však pandemie podepíše na dětech? „Jsem přesvědčena, že situace na nich nezanechá následky, děti zvládnou vše. I za války z nich vyrostli skvělí lidé,“ podotkla v pořadu Co Čech, to politik! zpěvačka a herečka Petra Černocká. Advokátka Klára Long Slámová však oponovala.

reklama

Domácí zpravodajství

Čachry s bezinfekčností v Česku jen kvetou. Jaké triky odmítači používají nejčastěji?

Češi se snaží obejít, co se dá. V současnosti hlavně vládní restrikce, podle nichž je pro vstup do určitých zařízení nutné ukázat doklad o očkování nebo o prodělání nemoci. Kromě falšování zmíněných dokumentů nebo vyhledávání míst, kde se tato nařízení nedodržují, někteří odmítači očkování zvolili riskantnější taktiku, jak se opatřením vyhnout.

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil

I když prvňáček příklady vypočítal správně, spletl si zadání. Učitelka základní školy ho proto nekompromisně ohodnotila známkou „pět“ a test mu celý opravila červenou barvou. Na necitlivé hodnocení upozornil školní psycholog a učitel Robert Čapek. Za takový přístup by podle něj učitelka zasloužila hodinovou výpověď. Podobně se k přístupu pedagožky staví i další odborníci i rodiče.

reklama