reklama

Zuzana zná zaručený recept na kvalitní spánek, který má blahodárný vliv na pokožku

Kvalitní vlněné přikrývky mají blahodárný vliv na komfortně strávenou noc. Spánek je důležitý pro každého z nás. Je základem nejen fyzického, ale i duševního zdraví. Celou jednu třetinu života trávíme v posteli a moderní peřiny vyrobené z hromady plastů nemůžou v žádném případě konkurovat noci strávené v objetí jedinečné vlněné přikrývky. Tyto deky voní, v zimě hřejí, v létě chladí a mají blahodárný vliv na pokožku. Vlněné přikrývky zaručí naprosto nenahraditelnou kvalitu spánku, a tudíž více energie a větší výkonnost v následujícím dni.

reklama

Vlněné přikrývky z Beskyd

Zuzana Bílková je úžasná mladá žena, která perfektně zvládá roli matky i podnikatelky. Již jako mladé děvčátko hrávala budovatelské hry, což byla asi předzvěst její budoucnosti. Nevidomá potřeba budovat něco svého, mít budoucnost zcela ve svých rukách, svoboda a nezávislost jsou hodnoty, kterých si Zuzka cení ze všeho nejvíc. Nic z toho však není zdarma. Naprosto vše je odrazem Zuzčiných dřívějších rozhodnutí.

Zuzana vystudovala obor, který je mnoha ženám spíše cizí. Studijním obdobím ji provázelo systémové inženýrství a informatika, avšak krátce po ukončení studia přišla výzva, která Zuzaně naprosto změnila život.

Osudový okamžik přišel ve chvíli, kdy se mladá žena vrátila do rodné vesnice. Víska byla po mnoho let proslulá výrobou vlněných lůžkovin. Před nějakou dobou však výroba nadobro ustala. Netrvalo dlouho a odvaha mladé ženy vyplula na povrch. Nešťastné rozhodnutí se odhodlala napravit. Převzala kompletní výrobu a vložila do ní celý svůj potenciál. Hned od samého začátku zaměstnávala tři zkušené švadleny, které bývaly s manufakturou úzce spjaty. Od té doby se výroba rozrostla o další zaměstnance. Zuzana kompletně navázala na tradiční výrobu, kterou byla malá fabrika proslulá. Polštáře, přikrývky i jiné různé ložní doplňky vyrábí v nejvyšší možné kvalitě. Veškeré produkty jsou vyráběny pouze z pravé beskydské vlny.

Zuzana je velice laskavá osoba. Svou pílí a kamarádským chováním si získala přátelství, obdiv i úctu mnoha lidí. Možná právě z tohoto důvodu proběhlo převzetí celé firmičky v přátelském duchu. Velice brzy si Zuzana vybudovala se svými zaměstnanci spíše přátelské prostředí a v dnešní době spolu řeší věci firemní, pracovní a dokonce i osobní.

Proces výroby vlněných přikrývek začíná u starobylého čechracího stroje. Pomocí ocelových hrotů jsou v něm rozvolňovány velké chomáče vlny, od kterých se posléze oddělí veškerá poslední přítomná smítka. Takto načechraná vlna se následně vkládá do mykacího stroje. Mykací stroj je soustava velkých válců, které mají po celém svém obvodu krátké ostré drátky. Pomocí nich se vlákna vyčešou, následně napřímí a jednotlivá vlákénka se urovnají do podélného směru. Během mykání se uvolňují kratší části vláken vlny a zbylá pevná, dlouhá vlákna se vrství do tzv. pavučiny. Vlna se vrství do potřebné tloušťky, délky a šířky. Výsledkem tohoto procesu je perfektně nadýchaný plát vlněného rouna.

Takto vyrobené rouno se položí na speciální látku, která je vyrobena ze 100% bavlny. Látka musí být upnutá ve speciálním rámu tvaru obdélníku. Naprosto shodná látka přijde také na vrchní část rouna a oba díly tkaniny se do zmíněného rámu upnou. Připravená přikrývka se dále vkládá do stroje, který přikrývku prošije. Vše probíhá dle přednastavené předlohy. Přikrývka je prošita pravidelným, celoplošným vzorem.

Následně probíhá začištění vyrobené přikrývky na šicím stroji. Poslední tečkou při výrobě vlněné deky je všití textilní etikety s logem firmy a symboly správné údržby textilie.

Zuzana Bílková svou budoucnost vítá otevřenou náručí a v žádném případě se jí nebojí. Je si vědoma skutečnosti, že stále více lidí upřednostňuje kvalitní výrobky, které mají svůj tradiční původ, přinášejí jistoty a stabilitu pro jejich region a navíc jsou vyrobeny ekologickým způsobem.

Snem mladé podnikatelky je vybudovat silnou a významnou firmu, která bude zázemím pro stále více zaměstnanců. Firmu, která se nevytratí z podvědomí beskydských občanů a svou tradiční výrobou vlněných lůžkovin bude předávat odkaz dalším generacím.

Zdroj: Řemeslo nenahradíš, Zuzana Bílková - výroba vlněných přikrývek

Tagy:
výroba řemeslo vlněné přikrývky

Hlavní zprávy

Expert: Zeman chce ukázat, že stále drží moc v rukou. Schůzky s ministry ale nic neposunou

Prezident Miloš Zeman chce po své indispozici ukázat, že stále drží moc v rukou, řekl v pořadu 360° televize CNN Prima NEWS komentátor Aktuálně.cz David Klimeš. Hlava státu se bude následující dva týdny setkávat s kandidáty na ministry. Podle Klimeše je ale série schůzek zbytečně dlouhá a nic neposune. Navíc všichni čekají jen na schůzku s kandidátem na ministra zahraničí Janem Lipavským (Piráti), s jehož nominací podle spekulací Zeman nesouhlasí.

Sestavení vlády by mohlo jít rychleji, posteskl si Bartoš po schůzce se Zemanem ve vitríně

Schůzky prezidenta Miloše Zemana s kandidáty na ministry jsou plánované na dva týdny. První odstartoval kandidát na šéfa resortu pro místní rozvoj a předseda Pirátů Ivan Bartoš. V pondělí na tiskové konferenci po jednání v Lánech si posteskl, že by sestavování vlády mohlo jít rychleji. Zda Zemanovi vadí nominace piráta Jana Lipavského na místo ministra zahraničí, Bartoš nezjistil.

Zdravotníky čekají pekelné Vánoce. Pacienti budou v nemocnicích přibývat, varuje Kubek

Počty nakažených ani hospitalizovaných s covidem v posledních dnech nerostou tak prudce jako dříve. Přestože to svádí k mírnému optimismu, celkové zlepšení covidové situace rozhodně není otázkou několika málo dní. Lépe by podle výpočtů mohlo být až po Vánocích. A to podle odborníků pouze v případě, že se naočkuje dostatek lidí a budou poctivě dodržovat opatření.

Klimatizace, široké uličky i nabíječky. Nová tramvaj za desítky milionů překvapila Ostraváky

Nejmodernější tramvaj v Česku začala v pondělí ve zkušebním provozu vozit cestující v Ostravě. Jedná se o typ Škoda 39T, který má kromě nového interiéru se širšími uličkami i klimatizaci a USB nabíječky. Dvoučlánková tramvaj s délkou přesahující 26 metrů dosud absolvovala 20 tisíc kilometrů bez pasažérů. Aby prošla definitivními testy, musí se osvědčit na stejné vzdálenosti i během reálné přepravy lidí.

Dnes je jiná situace. Slevuje Skopeček ze slibů budoucí vlády ušetřit 80 miliard?

V Česku nadále panuje velmi nepříznivá epidemická situace. Mezi odborníky i politiky se tak čím dál více mluví o dalších restrikcích, které by pomohly zabránit zahlcení nemocničních kapacit. Místopředseda Sněmovny a ekonomický expert ODS Jan Skopeček v duchu těchto skutečností už naznačil, že plán budoucí vládní koalice sestavit nový státní rozpočet na příští rok se schodkem do 300 miliard korun nemusí být reálný.

reklama

Domácí zpravodajství

Dnes je jiná situace. Slevuje Skopeček ze slibů budoucí vlády ušetřit 80 miliard?

V Česku nadále panuje velmi nepříznivá epidemická situace. Mezi odborníky i politiky se tak čím dál více mluví o dalších restrikcích, které by pomohly zabránit zahlcení nemocničních kapacit. Místopředseda Sněmovny a ekonomický expert ODS Jan Skopeček v duchu těchto skutečností už naznačil, že plán budoucí vládní koalice sestavit nový státní rozpočet na příští rok se schodkem do 300 miliard korun nemusí být reálný.

reklama