CNN Prima News řemeslo

řemeslo

Výpis příspěvků ke štítku „řemeslo“

Židle z katapultu stíhačky a Chromajzl. Co všechno se objevuje v českých kancelářích

7. ledna 2022 12:51

Tvrdí o sobě, že není snad nic, na co by si svýma rukama netroufl. Starou oprýskanou kuchyňskou váhu změní k nepoznání, že byla lepší než nová z výroby. Ze sériové motorky vykouzlí „Chromajzla“, blýskající se unikátní kousek. A ze sedačky bojového letounu udělá netradiční kancelářské křeslo. Nyní předvede Alexandr Holub, kterému nikdo neřekne jinak než Lexa, své umění v soutěži televize Prima Dream team – mistři dílny.

Vánoční cesta: Covid necovid, Olomouc láká na trhy v podobě jarmarku i na kulturní program

22. prosince 2021 08:30

Vánoční atmosféra se z Olomouce ani kvůli pandemii koronaviru nevytratila. Město zachovalo adventní trhy v podobě zimního jarmarku, který otevřel 3. prosince. Nakonec se zachovala i část kulturního programu. Na Horním náměstí tak lidé najdou kováře i další řemeslníky, stánky s jejich výrobky, strom i vánoční výzdobu.

Čaroděj, který vykouzlí z prastarého křesla po babičce zázrak

23. listopadu 2021 08:30

Čalounictví je nádherné řemeslo, které dává starým a opotřebovaným věcem zcela nový vzhled. Jedná se vlastně o potahování povrchu různých druhů materiálů látkou, koženkou, kůží či jinými syntetickými i přírodními materiály. I když těchto služeb využívají převážně hotely, restaurace nebo divadla, může si šikovného čalouníka objednat kdokoliv. Z prastarého křesla po babičce dokáže hravě vykouzlit úžasné, jedinečné křesílko, které vám bude závidět každá návštěva.

Nejen v módě vládnou světu ladné křivky

16. listopadu 2021 12:00

Umění je kořením života a sklářství, které obohacuje svět ladnými křivkami i jemnými liniemi, je požitkem nejen pro oko, ale i pro duši. Sklářství, jako řemeslo má v naší zemi dlouholetou tradici a proslavilo se po celém světě. Umělci tohoto oboru se vyznačují citem pro krásné věci, jedinečným přístupem k práci či nespoutanou fantazií. Do svých výrobků dokážou vtisknout jedinečnost, originalitu i osobitost a výtvory se tak stávají naprostými unikáty.

Zuzana zná zaručený recept na kvalitní spánek, který má blahodárný vliv na pokožku

9. listopadu 2021 19:00

Kvalitní vlněné přikrývky mají blahodárný vliv na komfortně strávenou noc. Spánek je důležitý pro každého z nás. Je základem nejen fyzického, ale i duševního zdraví. Celou jednu třetinu života trávíme v posteli a moderní peřiny vyrobené z hromady plastů nemůžou v žádném případě konkurovat noci strávené v objetí jedinečné vlněné přikrývky. Tyto deky voní, v zimě hřejí, v létě chladí a mají blahodárný vliv na pokožku. Vlněné přikrývky zaručí naprosto nenahraditelnou kvalitu spánku, a tudíž více energie a větší výkonnost v následujícím dni.

Nové technologie a alternativní pohony nezvládne jen tak někdo, to chce odborníka

2. listopadu 2021 17:00

Tak jako lidé potřebují odborníky pro svou tělesnou schránku, benzínoví a dieseloví miláčci vyžadují svého specifického lékaře. Profese automechanika jde ruku v ruce s láskou k motorům a technice vůbec. S nevídanou lehkostí dokážou zkrotit koně pod kapotou a poladit motor tak, že přede jako koťátko. Automobily i motorky se staly nedílnou součástí našich životů. Jejich bezchybný chod mají ve svých rukách právě tito odborníci. Díky jejich odborné a precizní péči se stalo cestování vášní mnoha lidí. Kouzlo dobrodružství, nespoutaná jízda a vítr ve vlasech jsou naprosto nenahraditelným zážitkem.

I když je nemůže ihned otestovat na moři, patří mezi světovou špičku

26. října 2021 12:00

Řemeslná výroba mořských kajaků nepaří v Česku mezi tradiční obory. Vlastně se zde vůbec nevyučuje. Přesto ji lze ovládnout, a to dokonce tak, že můžete patřit mezi světovou špičku. Podobně jako Stanislav Klokočník. Jeho kajaky vznikají v malé dílně a s obrovským podílem poctivé ruční práce. Výsledkem jsou elegantní plavidla, která křižují všechny světové oceány. Základem je osvojit si principy laminování. Právě z laminátů se totiž mořské kajaky nejčastěji vyrábějí.

Když módní návrhářka umí splnit přání zákazníka, je to jako sen

19. října 2021 11:42

Jak byste specifikovali krásu? Co se ve vás děje, když o něčem říkáte, že je to krásné? Když se nám něco líbí, cítíme se příjemně, hřejivě, vykouzlí nám to úsměv na tváři a pohladí nás to na duši. Špatný den je rázem zalitý sluncem, i když je právě pod mrakem. A právě proto máme už od nepaměti rádi krásné věci, chceme se jimi obklopovat a prožívat krásu opakovaně. Přesně tak to vidí Petra Kurschová, úspěšná módní návrhářka.

Pohádka o grafikovi, který utekl k muzice

12. října 2021 12:00

Výroba kytary je stejně velké umění, jako umění na kytaru hrát. Tomáš Jech při studiu grafiky a IT přivoněl k muzice, a protože mu od dětství voněla i práce se dřevem, vyměnil klávesnici za dláto, frézu, hoblík a kladivo. Teď vyrábí kytarová umělecká díla a věří, že tento obor má velkou šanci i v budoucnu. Rád by tvořil i pro ty nejnáročnější zákazníky.

Příběh fyzikáře, který se nakonec stal profesionálním instalatérem

5. října 2021 12:00

Když dostanete od otce byt s podmínkou, že si ho musíte samostatně zrekonstruovat, abyste v něm mohli bydlet, je to výzva, kterou by zahodil jenom blázen. Zkusíte si u toho všechny možné profese a nakonec zjistíte, že vás ta práce neskutečně baví, a stane se z vás profesionální instalatér. Tak to je přesně příběh Martina Kotmela.