ZNÁMKOVÁNÍ českých hokejistů: Červenka a Šulák byli za tahouny, Jeřábek propadl

Čeští hokejisté na olympijských hrách v Pekingu prohráli kvalifikační duel se Švýcary 2:4, a na turnaji tak končí, aniž by se podívali do čtvrtfinále. Jde o historicky nejhorší výkon tuzemské hokejové reprezentace. Jak si vedli samotní hráči? Jejich výkony jsme oznámkovali podle školní stupnice. Vyberte svého nejlepšího hráče, který zasáhl do letošního olympijského turnaje.

Hodnocení redakce naleznete pod anketou. Nyní je na vás, abyste na bídném vystoupení české reprezentace pod pěti kruhy našli něco pozitivního a vybrali hráče, který se navzdory brzkému konci ukázal v Pekingu v dobrém světle.

Který hráč české reprezentace byl podle vás na olympiádě nejlepší?

Šimon Hrubec – 3

První zápas proti Švýcarům zazářil, stejně tak si nevedl špatně proti Dánsku. Ale proti Rusům dostal i góly, u kterých mohl udělat víc, a ve švýcarském repete nedodal tolik potřebnou nástavbu.

Jakub Jeřábek  5

Průšvihář českého týmu. Proti Dánům se podepsal pod oba góly soupeře a v klíčovém utkání se Švýcary se nechal dvakrát vyloučit, přičemž poprvé z toho byl gól na 1:3, který soupeři pomohl odskočit. Jinak na turnaji neoplýval příliš velkou jistotou.

Lukáš Klok – 2-

Společně s Romanem Červenkou nejlepší střelec Čechů, což je na beka pěkná vizitka, byť šlo jen o dvě branky. Předváděl lepší výkony než většina jeho kolegů z obrany, ale zdaleka to nestačilo.

Ronald Knot – 3

Při hře působil jistě, ale takřka nijak se to neprojevilo na bodování. Výjimkou je jeho asistence u gólu Lukáše Kloka ve druhém utkání se Švýcary.

Tomáš Kundrátek – 2

Kundrátek měl nejlepší moment na turnaji, když odstartoval český brankostroj proti Rusům. Celkově předvedl solidní hru a byl asi nejkompaktnějším českým obráncem.

Vojtěch Mozík – 3

Po prvním zápase nahradil nepříliš úspěšného Davida Skleničku a místo si udržel až do konce českého týmu v osmifinále. Tolik nekazil, ale žádná sláva to rovněž nebyla.

David Sklenička  4

V prvním utkání doslova vyhořel a stal se sedmým obráncem, když ho do dalších zápasů nahradil Mozík. Vrátil se ještě do druhého duelu se Švýcary, ale opět se mu příliš nedařilo.

Libor Šulák  2

Šulák by snesl přísnější měřítko, jelikož právě on většinu času rozjížděl českou ofenzivní hru z pozice obránce. Na turnaji ukazoval svoji rychlost, dynamiku a také solidní ránu, když v prodloužení rozhodl duel s Rusy.

Roman Červenka  2

Nejstarší hráč a kapitán táhl ofenzivu celého týmu a s pěti body byl nejproduktivnějším Čechem na turnaji. Ani jeho výkony však nároďáku k postupu přes Švýcary nestačily.

Michael Frolík – 4-

Do týmu se vracel s puncem bývalé hvězdičky NHL, ale na olympijských hrách pokračoval v chabých výkonech, které předváděl již na přípravném Channel One Cupu. Poslední dva zápasy byl nehrajícím náhradníkem.

Tomáš Hyka  3

Snažil se tvořit a společně s Lukášem Sedlákem, se kterým hraje i v Čeljabinsku, často hrozil. Ve finále z toho však byl jen gól proti Rusům, kterým sice vyrovnal zápas, ale byl spíše dílem náhody než vlastní finesy.

Jan Kovář – 3-

Na turnaji měl dvě asistence a odváděl i jinou práci, když například úspěšně clonil před švýcarským brankářem při zásahu Lukáše Kloka. Ale od hráče Kovářová kalibru se zkrátka a dobře očekává daleko více.

David Krejčí – 2-

Navrátilec z NHL a hvězdný útočník si nevedl špatně, když rozsekl nájezdy v prvním zápase se Švýcary a celkově pobral 4 body. Fanoušci však vkládali do Krejčího větší naděje.

Radan Lenc  4

Před časem se o něm hovořilo jako o hráči s potenciálem na NHL. Ten však na hrách vůbec nepotvrdil a postupně se propadal sestavou.

Michal Řepík – 4-

Ve Spartě střílí gól za gólem a to se od něj čeká i v národním týmu. Tentokrát však kapitán pražského týmu zklamal a až na výjimky nebyl ve hře vůbec znát

Lukáš Sedlák – 3

Snahu mu upřít nelze a společně s Hykou a Krejčím v první formaci platil za hrozbu pro soupeře. Kýžené body však nedokázal dolovat až na jednu asistenci.

Jiří Smejkal – 2-

Do her vstupoval jako náhradník a bourák do čtvrté lajny. A nevedl si vůbec tak špatně. V prvním vítězném zápase se Švýcary nastartoval český tým a v průběhu turnaje předváděl kvalitní důraz a napadání.

Vladimír Sobotka – 4

Tentokrát nebyl veterán s velkými zkušenostmi z NHL příliš vidět a to si zahrál na přesilovce i v oslabení. Druhé utkání se Švýcary nedohrál kvůli zranění.

Matěj Stránský  3-

Ve švýcarském Davosu a dříve v Třinci platil za osvědčeného střelce, který sbírá body po hrstech. Na důležitých akcích to ale ne a ne potvrdit.

Michael Špaček  3

Kvůli koronaviru naskočil až proti Rusům a uvedl se pěknou ranou, kterou poslal Čechy do vedení. V duelu se Švýcary už však příliš vidět nebyl.

Hynek Zohorna – 3-

Důraz před brankou soupeře a v rozích hřiště. Kvůli tomu je společně se starším bratrem Tomášem Hynek Zohorna do národního týmu pravidelně zván, ale tentokrát to bylo málo.

Tomáš Zohorna – 3-

Starší z bratrů Zohornových tradičně předváděl nepříjemnou hru pro soupeře a velkou snahu uspět. Ovoce to však příliš neneslo.

Brankáři Patrik Bartošák a Roman Will společně s obráncem Davidem Musilem nebyli hodnoceni, protože na ZOH v Pekingu byli pouze nehrajícími náhradníky.

Tagy:
Peking Olympijské hry NHL hokej David Krejčí česká hokejová reprezentace národní tým Libor Šulák Jakub Jeřábek Zimní olympijské hry v Pekingu 2022 ZOH 2022 Roman Červenka sportovní soutěž