Zneužil její dobroty. Recidivista umlátil ženu kameny a krumpáčem, ukradl i řezačku

Krajský soud v Ústí nad Labem poslal na 18 let do vězení 34letého recidivistu Petra Slámu. Muž pocházející z Liberce se podle soudu loni v červnu v Libochovicích na Litoměřicku vloupal do rodinného domu, kde surově zavraždil 60letou ženu. Rozsudek je pravomocný.

Sláma ženě na hlavu házel stavební kameny, následně šel na zahradu, vzal si krumpáč s násadou a umlátil ji. Motivem měly být peníze. Soud ho za loupež potrestal už v minulosti. „Z domu odcizil tři platební karty, oblečení, kosmetické potřeby a poškozené vozidlo, se kterým z místa odjel, přestože mu byl uložen zákaz řízení,“ uvedl soudce Martin Majchrák. Z karet pak vybral přes 60 tisíc korun.

Do domu se vrah ještě několikrát vrátil a odnesl si odtud věci za zhruba 150 tisíc korun – vysavač, skartovací přístroj, řezačku, tiskárnu, monitor, mikrovlnou troubu, kávovar, sušičku potravin, domácí pekárnu, tablet, mobilní telefon i dva notebooky.

Mrtvou ženu objevila v jejím domě kamarádka. Policisté Slámu zadrželi o týden později na náměstí v Teplicích, kam odjel v kradeném autě zavražděné ženy. Před tím stihl ještě několika lidem prodat pervitin.

Původně mu za plánovanou vraždu hrozilo 20 let vězení až doživotí, se soudem ale v pondělí muž uzavřel dohodu o vině a trestu. „Souhlasím s návrhem. Nic jiného uvést nechci,“ vypověděl Sláma, který se s obětí podle informací CNN Prima NEWS znal. Často jí chodil vypomáhat v domě.

Zneužil její dobroty

Žena byla mezi sousedy známá jako milovnice zvířat. „Byla strašně hodný člověk. Absolutně si to nezasloužila, vždycky se snažila lidem pomáhat. Byla to taková, jak se říká, kočičí máma. Zneužil její dobroty. Její povaha jí bohužel byla osudnou,“ uvedla pro CNN Prima NEWS kamarádka zavražděné ženy.

Soud umístil Slámu výjimečně do mírnějšího typu vězení, tedy do věznice s ostrahou ve Stráži pod Ralskem. Podle státního zástupce si totiž za mřížemi v současnosti odpykává ještě jiný, mírnější trest, zároveň si ale doplňuje další vzdělání na učilišti, získal i prospěchové stipendium a připravuje se na další zaměstnání. Rozsudek je pravomocný.

Tagy: