CNN Prima News zoufalství

zoufalství

Výpis příspěvků ke štítku „zoufalství“

Ze smrti matky s roční Emmičkou mrazí. Policie zveřejnila detaily k vraždě ve Veľkém Lomu

Slovenští vyšetřovatelé potvrdili posun v případu úmrtí 24leté mladé ženy a její roční dcery. Podle mluvčí bánskobystrických policistů Petry Kováčikové našla přivolaná hlídka bezvládné tělo dítěte s podezřením, že smrt batolete způsobila jiná osoba. Tvrzení státního orgánu je tak v souladu s dřívější informací, že zoufalá žena, již k nepochopitelnému činu dohnalo nevyrovnání se se sebevraždou chotě v květnu tohoto roku, udusila vlastního potomka igelitovým pytlíkem a poté si sama sáhla na život. Kriminalisté rovněž zahájili trestní řízení. O detailech tragédie informuje web Nový čas.

Žena z Plzeňska musí půjčovat dceru otci, o němž tvrdí, že je pedofil. Nakázal jí to soud

Ve velmi těžké situaci se ocitla matka šestileté dcery z Plzeňska. Odmítá ji půjčovat jejímu otci, i když má tuto povinnost nařízenou opatrovnickým soudem. Dívenka je totiž v podobném věku jako její nevlastní sestra v době, kdy ji měl muž zneužívat. Za to byl i odsouzený, ale rozsudek není kvůli jeho odvolání pravomocný. Zoufalé matce hrozily za neuposlechnutí soudu i pokuty.

Mrazivé rozloučení žokeje Minaříka: Nevyčítej si to, napsal manželce před sebevraždou

Těžká situace donutila nejúspěšnějšího českého žokeje Filipa Minaříka sáhnout si 4. září na život. Kvůli poranění mozku mu doktoři zakázali nadále se věnovat závodění, navíc měl být se svou ženou, která o něj pečovala po pádu z koně v roce 2020, v rozvodovém řízení. Podle informací webu Blesk, který o pozadí tragického případu informoval, zanechal dopis na rozloučenou.

Koš jako záchod i únik v pohřebním voze. Uprchlíci popsali otřesné podmínky v Mariupolu

Lidé, jimž se o víkendu podařilo uprchnout ze zdevastovaného Mariupolu, popisují týdny strádání a bombardování. Nedovedete si představit, čím jsme si prošli –⁠ byl to teror, řekla agentuře Reuters Natalija Usmanovová poté, co ji o víkendu evakuovali z úkrytu v železárnách a ocelárnách Azovstal. Další žena, které se povedlo dostat z poničeného města jiným způsobem, agentuře AP řekla, že nad hutním areálem viděla rakety a mračna kouře.

Osm důvodů Putinova zoufalství: Trumpův muž pro Ukrajinu popsal akce ruského prezidenta

S tím, jak se ruské armádě na Ukrajině nedaří, se Putinův režim propadá do stále hlubšího zoufalství. Alespoň je o tom přesvědčen uznávaný americký analytik Kurt Volker a dokládá to činy ruského prezidenta z posledních dní. Někdejší velvyslanec USA při NATO také varuje před možným použitím zbraní hromadného ničení ze strany Ruska a radí, jak by měl Západ katastrofě předejít.

Lidé umírají zbytečně, slzám se nelze ubránit. Očkujte se, prosí stovky zdravotníků

Denně se díváme do očí pacientů, kteří nemohou dýchat a ptají se, proč právě oni prohrávají boj s covidem. Těmito slovy uvádějí stovky zdravotníků ze Slovenska otevřený dopis adresovaný veřejnosti. Popisují v něm vlastní bezmoc, zoufalství a připouštějí, že se nelze ubránit slzám. Prosí proto lidi, aby se nechali očkovat. Zdůrazňují, že právě vakcinace může zastavit zbytečné umírání stále mladších pacientů.