Australanka strávila v poušti 12 dní. Vařila si vodu z louží a jedla sušenky

Policie Austrálie zachránila ženu, která strávila v poušti v ohromném horku 12 dní. K přežití jí pomohly potraviny, které měla u sebe. Když ale jídlo došlo, ženě a dvěma jejím kolegům se v neštěstí podařilo najít zdroj vody - louže po silných deštích. A právě u těch byla žena nalezena.

Dvaapadesátiletá Tamra McBeath-Riley a její dva společníci - Phu Tran a Claire Hockridge - vyjeli 19. listopadu z malého městečka Alice Springs, které leží v Austrálii. S sebou měli psa, stafordšírského bulteriéra, a všichni společně cestovali na jih. Náhle ovšem automobil uvízl ve vyschlém říčním korytu.

Novinářům Tamra řekla, že první tři dny se trojice snažila auto vytáhnout, ovšem bezúspěšně. ‚‚Přes den bývalo tak horko, že jsme se schovávali do písku.“ Trojice nešťastníků s sebou měla 6 litrů vody, kolem 10 lahví alkoholu, sušenky a nudle s hovězím masem.

Když zásoby došly, skupinka se rozhodla vydat vyhledat pomoc a vodu. V autě nechala lísteček s popisem cesty, kam vyrazila.

Po kilometru a půl nalezli vodní zdroj v podobě louže, která ještě nevyschla po nedávných deštích. Aby vodu vyčistili, vařili ji a filtrovali skrze košile. Voda sice byla stále špinavá, ale díky ní se jim podařilo přežít.

Po týdnu se skupina rozhodla rozdělit. Phu a Claire se vydali k silnici, kam to bylo zhruba 22 kilometrů. Tamra zůstala u louže, protože její pes by natolik dlouhý přesun nepřežil. Australská policie vyslala vrtulníky a těm se ženu u louže podařilo nalézt. Ta byla převezena do nemocnice.

V úterý ráno se podařilo dopátrat i jednoho z přátel Tamry - Phu Trana. Po třetí ženě se však stále pátrá.