Co vás pálí: Znalecké posudky

Co vás pálí: Znalecké posudky

Jsou znalecké posudky vždycky spravedlivé?

13. dubna 2015 se podruhé narodila. Paní Veronika Veselá v tento den jela autem se svým manželem. Stačil okamžik a cestu jim zkřížilo auto z vedlejší silnice. I když se prý muž snažil nárazu zabránit, výsledkem byla vážná nehoda, při které paní Veselá ztratila manžela a její život se převrátil naruby.

„Manžel jel nižší rychlostí, ne 112, ale 90 až 100. Ale vyšlo z toho, že já nejsem mrtvá, ale živá,“ říká nešťastná vdova. Policie si nechala vypracovat znalecký posudek, který má podle spolujezdkyně, paní Veselé, velké chyby a nedostatky. V posudku je uvedeno, že auto manželů se po nárazu do Fabie, která jim nedala přednost, převrátilo na bok a po něm se sunulo do protisměru, kde do něj nabouralo protijedoucí auto. Náraz byl pro manžela paní Veroniky smrtelný. Paní Veselá dodnes žije v domnění, že jejich auto se nepřevrátilo a také že manžel nepřekročil povolenou rychlost, jak tvrdí soudní znalec. To vdovu natolik trápilo, že neustále uvažovala nad tím, jak k nehodě došlo. A tak se rozhodla předat podklady jinému soudnímu znalci, který vypracoval nový znalecký posudek.

„Ten dospěl k tomu, že v daném případě by k úmrtí manžela došlo i kdyby ta rychlost, kterou jeli, byla maximální v místě povolená a zároveň dospěl k tomu, že není vyloučené, že jel maximální povolenou rychlostí,“ jak nám potvrdil Petr Dvořák, advokát paní Veroniky Veselé.

Navíc nový posudek prokázal, že není možné, aby se auto po nehodě převrátilo na bok. „S ohledem na to, že chybí jakékoliv poškození na té straně vozu, kterou se měl třít o zem," dodal právník paní Veselé.

Vdova se teď chystá obnovit celý proces a chce očistit svého muže. Povede se jí to? A pomohla jí dodnes některá z institucí, jako je soud nebo Ministerstvo spravedlnosti, které oslovila? To se dozvíte v dalším díle pořadu Co vás pálí.

Tagy: