FOTO ROKU: Zloději stále riskují svůj život!

Kvůli kabelu nebo jinému elektroodpadu riskoval zloděj svůj život. Na sociálních sítích koluje fotografie z Prahy, která nepobaví, ale spíše vyděsí! Loni se podobným způsobem v Opavě udusil mladík.

Fotografie byla pořízena v neděli kolem 22. hodiny v Rektorské ulici v Praze 10 – Malešicích. Podle našich informací byli zloději dva, jeden hlídal venku, druhý byl uvnitř. Jen nohy mu čouhaly ven. Komunikovali spolu. Jeden zevnitř hlásil druhému, že tam nic moc není.

Policisté, když zloděje při vybírání kontejnerů přistihnou, řeší věc jako krádež. Zjišťují, jestli už byl zlodějíček za nějaký majetkový delikt trestán. Pokud ano, bez ohledu na hodnotu kradených věcí se jedná o trestný čin. Podle policistů je ale ůspěšnost vyřešení těchto případů velmi malá. I když dostane městská policie oznámení, že se u jejich kontejnerů něco podobného děje, jsou zloději pryč dřív, než hlídka přijede. Tak tomu bylo i v tomto případě.

Zloději si ale neuvědomují že, riskují svůj život. Opavští policisté loni řešili tragickou událost, při které se udusil 17letý mladík, když uvázl právě v otvoru popelnice na elektroodpad. Hasiči jej z kontejneru vyprošťovali několik desítek minut. Lékař záchranky ale následně konstatoval jeho smrt. Nejedná se rozhodně o ojedinělou kradež s tragickým koncem.

Firma Asekol, která kontejnery vyrábí, se sice rozhodla umístit varovné nápisy a právě kvůli častému vykrádání změnila i zabezpečení kontejneru i celého vhozového systému. Nyní už by prý měl být systém bezpečný. Ale rozhodně není dobré to zkoušet!

Případy krádeží se množí i u kontejnerů na textil, ty ale žádné změny sytému nechystají.

Tagy: