CNN Prima News život

život

Výpis příspěvků ke štítku „život“

Život v souhvězdí Draka? Vědci objevili exoplanetu ze sci-fi filmů, pokrývá ji jen voda

29. srpna 2022 10:04

Vědecký svět se zase jednou vlní nadšením. Kanadští astronomové totiž v oblasti souhvězdí Draka objevili novou exoplanetu – tedy planetu, která neobíhá kolem „našeho“ Slunce – nese název TOI-1452 b a její povrch je pokrytý vodou. Díky zajímavým teplotním podmínkám podle odborníků může ukrývat život.

V Praze bude otevřena unikátní výstava Alfonse Muchy. Na co se návštěvníci mohou těšit?

15. června 2022 17:35

Výstava nazvaná Mucha: Rodinná sbírka zmapuje život a dílo celosvětově známého umělce úplně novým způsobem. Uskuteční se pražské Valdštejnské jízdárně od 15. července a návštěvníci na ní uvidí přibližně 250 děl, přičemž některé originály budou zpřístupněny úplně poprvé. Mediálním partnerem výstavy je CNN Prima NEWS.

Ten největší. Kdyby se Muhammad Ali pustil do MMA, lítaly by hlavy, říká o legendě Osička

17. ledna 2022 17:48

Boxerské legendě Muhammadu Alimu by bylo 80 let. Kdysi si sám říkal Ten největší, některé ankety jej pasovaly na nejlepšího sportovce 20. století. Leckomu byla jeho velkohubost protivná, rozhodně však šlo o velkou osobnost. Odmítl bojovat ve Vietnamu, nahněvaně se zbavil svého otrockého jména, kvůli rasismu hodil olympijské zlato do řeky. O životě svérázné ikony v rozhovoru pro CNN Prima NEWS vypráví její velký fanoušek, bývalý český boxer Rostislav Osička.

Mickey Mouse vznikl ve vlaku a z nouze. Proč Walt Disney musel falšovat svůj věk?

15. prosince 2021 15:02

Walt Disney je jedním z nejznámějších jmen na světě. Filmy a postavičky vytvořené jeho studiem zná téměř každý. Sám producent vedl fascinující život, v mládí falšoval svůj věk, miloval železnici a právě při cestě vlakem začal pracovat na ikonickém Mickey Mousovi. Co všechno muž, který 15. prosince roku 1966 zemřel, stihl?

Nachází se život mimo naši soustavu? Vědci objasnili původ tajemného signálu z vesmíru

29. října 2021 13:29

Vědci objasnili původ tajemného signálu z vesmíru, který loni v prosinci fascinoval astronomy. Spekulovalo se, že ruch, který dostal označení BLC1, pochází z hvězdné soustavy hvězdy Proxima Centauri. Její součástí je totiž i exoplaneta nacházející se v obyvatelné zóně, jinými slovy tedy připouštějící existenci života. Nakonec se ukázalo, že odpověď je prostší.