reklama
CNN Prima News život

život

Výpis příspěvků ke štítku „život“

Nachází se život mimo naši soustavu? Vědci objasnili původ tajemného signálu z vesmíru

29. října 2021 13:29

Vědci objasnili původ tajemného signálu z vesmíru, který loni v prosinci fascinoval astronomy. Spekulovalo se, že ruch, který dostal označení BLC1, pochází z hvězdné soustavy hvězdy Proxima Centauri. Její součástí je totiž i exoplaneta nacházející se v obyvatelné zóně, jinými slovy tedy připouštějící existenci života. Nakonec se ukázalo, že odpověď je prostší.

Oblečen do pytloviny šíří v ulicích Budějovic víru v Boha. Lidé ho mají za blázna

26. září 2021 12:26

Když ho potkáte v Českých Budějovicích, určitě ho nepřehlédnete. Už skoro rok tam na sebe strhává pozornost kolemjdoucích. Řeč je o poustevníkovi Janovi. Oblečen v pytlovině, s holí v ruce a chlebovou miskou šíří mezi lidmi na jihu Čech lásku a víru v Boha. Mnozí ho mají za blázna. Reportér CNN Prima NEWS se ale rozhodl poznat ho trochu blíž.

Exkluzivní ukázka z knihy znásilněné Nely: Připadala jsem si nechutná, nemohla jsem dýchat

20. září 2021 17:12

Nelu Moravcovou před čtyřmi roky brutálně znásilnil a málem zavraždil její soused. O dva roky později se pokusila o sebevraždu skokem z okna. Dnes si mladá žena zařizuje novou budoucnost a plánuje vydat knihu, ve které líčí nejen hrůzy, které prožila, ale poodhaluje i další kapitoly ze svého života. Promlouvá o svém boji s anorexií i o tom, čím si prošla během hospitalizace v nemocnici.

Jako mladý lovil kola z popelnice, v osudný den pochyboval. Co ukázal film Schumacher?

16. září 2021 13:37

Byl to fenomenální jezdec, který to ale se svou soutěživostí a nekompromisností nezřídka přeháněl. Netflix ve středu pustil do světa dokument o sedminásobném mistrovi světa ve formuli 1 Michaelu Schumacherovi. Snímek se z velké části zaměřuje na to, jak se Němec dokázal vydrápat na úplný vrchol, ačkoliv neměl nejlepší finanční zázemí. Etapě po vážné nehodě na lyžích se věnuje minimálně. Slzy příbuzných ale prozrazují, že k normálnímu životu má nyní „Schumi“ daleko.

Španělé zachránili asi stovku migrantů v člunech, u Lanzarote plavbu přežila jen půlka

2. září 2021 08:09

Španělská pobřežní stráž zachránila ve středu u Kanárských ostrovů asi stovku migrantů ze tří lodí, které mířily ze západní Afriky do Evropy. Informovala o tom agentura Reuters. Počet afrických utečenců, kteří se letos pokoušejí dostat na starý kontinent přes Kanárské ostrovy, se oproti loňskému roku více než zdvojnásobil. Stoupá i počet lidí, kteří náročnou plavbu zaplatí životem.

Otevřená zpověď Nely, kterou znásilnil soused: Popsala pocity hrůzy i své znovunarození

24. srpna 2021 18:29

Dal mi 21 centimetrů dlouhý nůž pod krk. Měla jsem pocit, že je to jen ve filmu. Začala jsem ale přemýšlet, jak se zachránit, promluvila v pořadu Interview na stanici CNN Prima NEWS o své děsivé zkušenosti Nela Moravcová, kterou v roce 2017 brutálně znásilnil a málem zavraždil soused. O dva roky později se dívka pokusila o sebevraždu skokem z okna. Teď si i s pomocí sbírky na Donio.cz zařizuje novou budoucnost a ráda by se stala matkou. Našla znovu chuť žít právě díky tomu, že může pomáhat ostatním.

reklama