VIDEO: Kontaminované vězení: pasažéři na lodi s koronavirem jsou vyděšení a naštvaní

Kontaminované vězení: pasažéři na lodi s koronavirem nemohou opustit loď (ZDROJ: CNN)

Měla to být dovolená snů, popisují turisté na palubě lodi Diamond Princess, která musí kvůli koronaviru zůstat 14 dní v karanténě. Loď kotví v japonském přístavu Jokohama a je na ní více než 3700 lidí. U 61 z nich se potvrdila nákaza koronavirem.

Na lodi Diamond Princess se už v úterý potvrdilo 10 případů nákazy koronavirem a pacienti stále přibývají. Dnes se jejich počet zvýšil už na 61. Na palubě je přes 3700 lidí, z toho 2600 pasažérů, kteří nemohou opustit své kajuty. Jídlo jim nosí personál v ochranných oblecích.

Cestující prý mohou opustit své pokoje jen v malých skupinách, pod dohledem, maximálně na jednu hodinu. Začínají se cítit jako ve vězení, mají strach a jsou nedůvěřiví. Chtějí se vrátit domů. Místo toho musí být ještě 12 dní v jednom pokoji. Šťastlivci mají kajutu s balkónem. Někteří nemají ani okno a možnost si vyvětrat.

Turistka z Ameriky poslala prezidentovi jasný vzkaz: „Donalde Trumpe, vysvoboď nás!“ řekla Milena Bassová v rozhovoru pro CNN. Cestujícím se nelíbí, za jakých podmínek jsou drženi v karanténě a že jsou ve stejném prostředí, kde se objevila zákeřná nákaza. Na palubě je 428 Američanů.

Místo luxusu, skvělého jídla, pití a doprovodného programu si teď cestující krátí čas na pokoji pozorováním okolního světa z balkonu, sledováním nabízených filmů v televizi nebo hraním her.

Tagy: