ROZHOVOR: Muž je už šest týdnů bez protézy – ukradli mu ji i s autem

CNN Prima NEWS

Vladimír Wűrtherle je už šest týdnu bez protézy

ROZHOVOR: Muž je už šest týdnů bez protézy – ukradli mu ji i s autem

Vladimír Würtherle dostal v 16 letech rakovinu kolene. Rozhodnutí lékařů bylo jasné, a tak podstoupil amputaci. Se složitou situací se ale dokázal vyrovnat. Hrál sledge hokej za pražskou Spartu, jezdil na kole nebo chodil na výlety do hor. S chůzí mu pomáhala speciální sportovní protéza. Jenomže tu mu ukradli i s autem, které měl zaparkováno před domem. Policistům se zatím stále nepodařilo zloděje najít.

Od té doby se Vladimírovi úplně změnil život - a rozhodně ne k lepšímu. Teď používá třináct let starou protézu pospojovanou z různých dílů, které se mu podařilo sehnat. Nosit umělou končetinu ale nevydrží déle než tři hodiny. Má odřeniny a silné bolesti.

Auto si půjčil od otce, jenomže to je dvacetiletý stroj. Je jasné, že ho budou čekat výdaje. Na konci měsíce bude mít nárok na novou protézu, jenomže ta sportovní stojí téměř 800 000 a pan Würtherle bude muset doplácet 5 % její ceny, tedy asi 40 000 korun. Zřídil si tak transparentní účet a bude rád za jakýkoliv příspěvek. Peníze použije právě na nákup nové umělé končetiny, a kdyby něco zbylo, investoval by do novějšího vozu.

A tady je číslo transparentního účtu: 2101669992/2010.