ROZHOVOR: Zachránil autobus plný lidí! Jako poděkování se mu splnil sen – dostal řidičský kurz

Hrdina řídí autobus

Ivo Raisr zachránil autobus plný lidí. Když vloni v září na rychlostní silnici zkolaboval řidič, pohotově skočil na jeho místo a odřídil mnohatunový kolos na nejbližší bezpečné místo. Teď už má ale zkušeností mnohem víc. Jako poděkování za hrdinský dostal řidičský kurz a teď svezl i štáb televize Prima.

Programátor z Liberce Ivo Raisr tehdy seděl za volantem autobusu poprvé. „Řídit autobus byl vždycky můj dětský sen, říkal jsem to manželce už před několika lety. Tohle byl nejlepší dárek ze všech, určitě se to bude hodit. Nemůžu se dočkat až budu vozit lidi, třeba cestující, kteří pojedou cyklobusem do hor, nebo školní třídu, do které chodí moje dcera,“ říká programátor, který svou profesi opustit nechce, ale ve volných chvílích plánuje za volant autobusu sedat. „Jsou věci, které děláte pro peníze, a věci, které děláte pro radost,“ usmívá se.

Podle instruktora Petra Janků je Ivo Raisr jedním z nejtalentovanějších a současně nejsnaživějších žáků, které zatím autobus učil řídit. „Pilně chodí i na hodiny teorie, které mají jiní tendenci flákat, o všechno se zajímá. Vede si výborně, příští týden má zkoušky a myslím, že je zvládne bez problémů,“ tvrdí instruktor.

Se štábem televize Prima se vydal do míst, kde pohotovou reakcí zachránil životy mnoha lidí. Z pozice za volantem autobusu znovu popsal, jak to tehdy bylo.