Slovensko v souvislosti s tragickou nehodou v pátek vyhlásí státní smutek. Při nehodě zemřelo 12 lidí, z toho pět nezletilých

Slovenská vláda na dnešním mimořádném zasedání rozhodla, že v pátek vyhlásí státní smutek, který byl jediným bodem mimořádného jednání. Slovensko tak uctí památku zesnulých a vyjádří soustrast pozůstalým po obětech tragické srážky nákladního automobilu s autobusem nedaleko obce Malanta severovýchodně od Nitry. Informoval o tom na tiskovém briefingu po jednání vlády slovenský premiér. Ten včera předčasně ukončil svou oficiální návštěvu Kypru a ještě ve?

„Vláda proto dnes rozhodla, že v pátek od osmé hodiny ráno vyhlašuje na Slovensku státní smutek, který bude trvat do dvacáté hodiny stejného dne,“ uvedl po jednání vlády slovenský premiér Peter Pellegrini, který je přesvědčen, že by Slovensko mělo soucítit s rodinami obětí.

Premiér vyzval k soudružnosti, solidaritě a soucitu

Včerejší tragédii podle něj také umocnily oběti další tří slovenských žen, které zemřely při záchraně zvířat z útulku před rozvodněnou řekou.

Premiér vyzval občany, aby nešťastnou událost zkusili přetavit do svých životů, „abychom se dokázali těšit skutečně z každé chvilky, která nám byla dopřána“. Uvedl také, aby lidé prokázali v těchto chvílích soudružnost, solidaritu a soucit.

Stejně jako včera přímo na místě neštěstí poděkoval všem záchranným složkám, hasičům, lékařům i policistům za skvěle odvedenou práci.

SLOVENSKO SA V PIATOK PONORÍ DO ŠTÁTNEHO SMÚTKU Vláda SR sa dnes stretla pri mimoriadne smutnej príležitosti. Včera sa...

Posted by Peter Pellegrini on Thursday, November 14, 2019

Dvanáct obětí, z toho pět mladších 18 let

Tragická nehoda autobusu a nákladního auta na nechvalně známé zlatomoravské „cestě smrti“ I/65 nedaleko obce Malanta si včera podle TA3 vyžádala dvanáct obětí. Čtyři z nich měly být děti. Slovenský premiér dnes ve svém vyjádření uvedl, že pět obětí bylo ve věku nižším než 18 roků, dalších dvacet lidí je zraněných, z toho tři těžce. Všechny zraněné se zhruba do třech hodin od nehody podařilo rozvést do okolních nemocnic.

Kondolence a slova účasti zazněla kromě slovenské prezidentky Zuzany Čaputové také od českého prezidenta.

Autobus byl smeten nákladním vozem naloženým štěrkem a kamením

Podle předběžných informací nehodu způsobil přetížený nákladní automobil plně naložený štěrkem a kamením, který se při jízdě z kopce rozkýval a vjel do protisměru, v němž zrovna projížděl autobus. Ačkoliv se řidič autobusu snažil nákladnímu vozu vyhnout, vůz narazil do jeho zadní části a smetl ho do příkopu, kde se autobus převrátil.

VRAKY ZO VČERAJŠEJ NEHODY ČAKAJÚ NA EXPERTÍZU ⚠️ Policajti začali trestné stíhanie ➡️ Vyšetrovateľ Okresného...

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Thursday, November 14, 2019

Slovenská policie uvedla, že vyšetřovatel Okresního ředitelství Policejního sboru v Nitře začal trestní stíhání pro trestný čin všeobecného ohrožení. Okolnosti a míra zavinění tragédie jsou předmětem šetření. Přeživším nadále pomáhají policejní psychologové.

Tagy: