Tygr ušel přes 1000 kilometrů, aby našel lásku svého života

Kolem 1300 kilometrů přes hory, řeky, farmy a přírodní rezervace šel tygr za svou partnerkou. Cestoval celých pět měsíců a nic ho v jeho cestě nezastavilo. Tygr vyšel ze své domovy, a to z přírodní rezervace Tippeshwar v Indii a měl před sebou svou vůbec nejdelší procházku v životě. Jeho trasa byla detailně zdokumentovaná díky vysílači, který měl na krku. Informoval o tom server Latestly.com.

Tygr jménem C1 je jeden ze tří mláďat tygra T1. Divoká šelma začala svou dobrodružnou výpravu za láskou letos v červnu a opustila tak své rodné místo. A to rezervaci Tippeshwar v Indii. Tygr prošel řeky, dálnice i vesnice. Jednou se dostal i do konfliktu s člověk, naštěstí se nic vážného nestalo. „Iniciativou jeho cesty bylo najít partnerku , teritorium a jídlo," řek jeden z indických biologů pro web Latestly.com.

Tygr cestoval hlavně v noci, a to velice klikatě a s častými zatáčkami. Živil se většinou divokými prasaty a dobytkem. Během dne se naopak skrýval. Biologové prohlásili, že měla divoká kočka obrovský strach, jinak by tolik nezatáčela a nebloudila okolím. Za normálních podmínek by tygr šel prý rovněji.

Po jeho pěti měsíční cestě ho opět vrátili do přírodní rezervace.

Tagy: