Učitel fyzicky potrestal chlapce, který ho srovnal s pedofilem! Nyní čelí obvinění před soudem

Učitel na Novém Zélandu byl předvolán k disciplinárnímu soudu poté, co udeřil 13letého studenta, který mu řekl, že má knír „jako pedofil“, uvádí 7News.

Poté, co byl obviněn z napadení, byl předložen k disciplinárnímu soudu Nového Zélandu, kde byly jeho činy označeny za „závažná pochybení“. Nejmenovaný učitel mužů hrál na univerzitní půdě ragby. Přitom ho sledoval student, a když učitel z pole odcházel, mladík ho začal urážet. Podle prohlášení se učitel následně zeptal teenagera, zda „chce facku“. Student ukázal na svou tvář a odpověděl: „Ano, přesně sem.“ Učitel poté 13letého chlapce udeřil a dodal: „Teď už se moc neusmíváš.“

Ve svém prohlášení učitel vysvětlil, že se cítil frustrovaný studentovou lhostejností a drzostí, a dodal, že slovo „pedofil“ rozhodně nebylo na místě. Tribunál ve svém rozsudku uvedl: „Udeření dítěte do obličeje je velmi vážná věc. Takové chování bylo naprosto nepřijatelné a pro studenta bylo velmi špatným příkladem, nemluvě o tom, že to mohlo mít pro chlapce velmi závažné fyzické důsledky.“ Jméno zúčastněného studenta a školy, kde k incidentu došlo, nebyly prozrazeny.

Mezitím se ale na sociálních sítích rozmohly fotografie další učitelky, konkrétně ve Španělsku, jejíž hrdý manžel zveřejnil fotografie poukazující na její kreativitu ve třídě.

Verónica Duque má na záběrech kombinézu, díky které se učí děti anatomii. Učitelka prý často používá kostýmy, aby oživila lekce. Její manžel k fotografiím připsal: „Na tuto sopku nápadů, kterou mám v podobě své ženy, jsem velmi hrdý. Dnes vysvětlovala anatomii svým studentům velmi originálním způsobem. A děti byly šťastné.“