VIDEO: Cyklisté se dostali do uzavřené zóny, hrozí jim vysoká pokuta

Cyklisté se dostali do uzavřené zóny, hrozí jim vysoká pokuta

Do zajištěné oblasti na Olomoucku, která je uzavřená kvůli vysokému počtu nakažených koronavirem, se dostala skupina cyklistů. Čtyři lidé nerespektovali značení, překonali bezpečnostní pásku a pohybovali se v zakázané zóně. Díky policejnímu dronu, který střeží oblast Litovle a Uničova, se je podařilo natočit. Skupince hrozí až třímilionová pokuta.

Už šestým dnem jsou obyvatelé Litovle, Uničova a Červenky na Olomoucku odříznutí od okolního světa. Kvůli vysokému počtu nakažených novým typem koronaviru je oblast kompletně uzavřená. V karanténě je zhruba 25 tisíc lidí. Uzavřené oblasti střeží policisté i armáda, nikdo nesmí dovnitř ani ven.

Pohybovat se v těchto místech je podle hygieniků nebezpečné. Nakažených nemocí Covid-19 neustále přibývá. V sobotu odpoledne hlásili hygienici v Olomouckém kraji 72 případů. Jen v Litovli je nakažených nejméně 38, 21 osob v sousedním Uničově. Přesto se najdou lidé, kteří karanténu neberou vážně a ohrožují sebe i okolí.

Cyklistům hrozí až třímilionová pokuta

Policisté opakovaně řeší případy, kdy se lidé pokouší dostat do nebo z uzavřené zóny. Podle starosty města Viktora Kohouta se například ve středu dostali tři lidé přes pole a louky ze zajištěného prostoru. O několik dnů později se naopak skupina cyklistů dostala do míst, kde jim hrozí nákaza.

Čtyři lidé překonali bezpečnostní pásku a pohybovali se v zakázaném prostoru. Díky policejnímu dronu se hříšníky podařilo natočit. Kromě policejních dronů hlídá uzavřené oblasti i vojenský vrtulník.

Policisté upozorňují, že porušení nařízení už nebudou tolerovat. Správní orgán může cyklisty potrestat až třímilionovou pokutou.

Martina Julinová

Tagy: