VIDEO: Fantastická show! Nový stadion pokřtil ohnivý lev

Otevření nového stadionu v Argentině doprovázela velkolepá show

Otevření nového stadionu v Argentině provázela velkolepá show (zdroj: AP/ESPN)

Argentinci fotbal milují. Fanoušci velice emotivně prožívají jak radosti, tak strasti svého milovaného klubu. To platí i pro příznivce týmu Estudiantes La Plata. Po dlouhých letech ve vyhnanství se konečně dočkali svého stadionu. Jeho otevření navíc provázela spektakulární show!

Velká sláva provázela víkendové otevření nového stadionu jednoho z nejslavnějších argentinských fotbalových klubů Estudiantes La Plata. Stánek vyrostl na stejném místě, kde stával původní stadion, na kterém slavný klub hrával od roku 1907 až do 2005.

Návrat na domovský stadion byl opravdu velkolepý. Organizátoři připravili holografickou show, jejíž ústřední postavou byl hořící zlatý lev. Právě „El León“ je jednou z přezdívek klubu z města, které leží nedaleko metropole Buenos Aires.

Ohnivý lev nejprve vyskočil na střechu jednoho z ochozů nového stadionu a chvíli se po ní procházel. Následně seskočil na hrací plochu, kde se postavil na zadní a předvedl několik úderů tlapami. Ještě než definitivně zmizel, předvedl mohutný řev hodný krále zvířat. Demonstrace odhodlání a síly fotbalového klubu byla dokonale předvedena.

Oceněná ekologická stavba

Tisíce přítomných fanoušků aplaudovaly a nadšení neskrýval ani prezident klubu a bývalá hvězda Manchesteru United nebo Lazia Řím Juan Sebastian Veron. „Je to velice emotivní, vidět vás tu všechny po tak dlouhém boji. Sen se stal skutečností. To ale není konec, je to výchozí bod pro další úspěchy,“ prohlásil podle serveru Daily Mail odchovanec Estudiantes.

Fanoušci, hráči i funkcionáři Estudiantes čekali na tento moment opravdu dlouho. Jejich původní stadion neprošel bezpečnostními regulemi soutěže a v roce 2005 tak došlo k jeho uzavření. Od té doby byli čtyřnásobní šampioni Copa Libertadores (jihoamerická obdoba Ligy mistrů, pozn. autora) ve vyhnanství. Nový stadion, stejně jako ten původní, nese jméno bývalého klubového prezidenta - Jorge Luis Hirschi. Stadion je navíc velice šetrný k životnímu prostředí, za což jako první na světě získal certifikát EDGE.

Tagy: