VIDEO: Policisté při kontrolách v Brně dopadli dva hledané muže

Policisté během kontrol v Brně zadrželi dva hledané muže

Vyhýbali se vězení a nakonec jim to nebylo nic platné, protože stejně skončili v poutech. Tak dopadli dva muži, které odhalili policisté v centru Brna během běžných kontrol. Nedodržovali totiž vládní nařízení. Doplatili na to, že neměli roušky a popíjeli alkohol - a to navíc ve skupině více lidí.

První případ se odehrál přímo na brněnském hlavním nádraží. Policisté si všimli muže, který postával se skupinkou bezdomovců. Ve chvíli, kdy spatřil policejní hlídku, se hned snažil zmizet.

Tuto osobu jsme okamžitě kontaktovali a sdělili jsme jí, že odpovídá popisu osoby hledané. Toto se nám následně potvrdilo lustrací, kdy osoba nenastoupila do výkonu odnětí svobody,“ uvedl pro zpravodajství TV Prima zasahující policista Ondřej Dostál.

Druhý případ se odehrál na brněnském Králově Poli, kde si policejní hlídka všimla podezřelé trojice. Na ulici popíjeli a neměli ani roušky. „My jsme tyto muže kontaktovali z bezpečné vzdálenosti, kdy jsme je opakovaně upozornili na to, aby si ty roušky nasadili, než s nimi zahájíme další úkony, tito po několika výzvách teda uposlechli,“ upřesnil Dostál s tím, že i v této skupince byl muž, který se pokoušel vyhnout vězení.

Michal Janotka

Tagy: