Zvrat v případu rodinné tragédie z trajektu: Hoch byl těžce postižený, matka ho měla shodit

Loď trajektové společnosti Stena Line, na jejíž palubě k tragédii došlo.

Detaily tragického případu pádu z trajektu

Ve vyšetřování tragédie na trajektu v Baltském moři nastal zvrat. Původně se mělo za to, že šestatřicetiletá Polka skočila zachránit svého sedmiletého syna, který se zřítil z paluby do vln. Ovšem nejdříve švédské a teď i polské úřady tragédii vyšetřují jako vraždu – žena tak mohla dítě do vody shodit úmyslně. Podle polských médií byl chlapec, který spolu s matkou zahynul, těžce postižený.

„Toto není cvičení. Dva lidé přes palubu. Prosíme, zachovejte klid. Prosíme pasažéry o oční kontakt s hladinou a nahlášení jakýchkoliv informací.“ Tak kapitán informoval o dvou lidech, kteří po pádu z dvaceti metrů skončili v moři. Zpočátku to vypadalo na šťastný konec. Sedmiletého chlapce a jeho matku lokalizovali záchranáři za pomoci vojáků NATO a vrtulníky je dopravili do nemocnice ve Švédsku. „Během pátrání jsme nasadili i kameru s termovizí,“ uvedl pro polskou televizi tvn24.pl záchranář Sebastian Kluska.

ČTĚTE TAKÉ: Oslava sňatku skončila tragédií. Potopení lodě se svatebčany na řece Niger nepřežilo sto lidí

Dvojice nicméně v nemocnici svým zraněním podlehla. A vyšetřování ukazuje, že verze, podle které chlapec z paluby přepadl a matka ve snaze zachránit ho skočila za ním do vln, začíná mít trhliny. „Zahájili jsme předběžné vyšetřování, ve kterém je trestný čin kvalifikován jako vražda, ale není tam žádný podezřelý,“ popsala Stina Brindmarková ze státního zastupitelství Karlskrona.

Této formulaci odpovídá i zjištění televize tvn24. Podle ní polská prokuratura v Gdaňsku případ vyšetřuje jako vraždu dítěte a sebevraždu matky. Co by případně matku k takovému čilo mohlo vést, není zatím jasné. Web Trójmiasto nicméně informoval, že malý chlapec byl těžce tělesně postižený a péče o něj byla pouze na matce. Otec s rodinou nežil a s hochem nebyl ani v kontaktu.

Incident se odehrál v polovině cesty ze švédského přístavního města Karlskrona do polské Gdyně.

Tagy: