ZZS

Výpis příspěvků ke štítku „ZZS“

Aprílový porod s dobrým koncem. Chlapečkovi s neobvyklým jménem pomohl na svět tatínek

2. dubna 2022 20:17

Místo aprílových fórků se rodiče na Královéhradecku dočkali nečekaného porodu. Malý Nicolas se totiž náhle přihlásil o pozornost. Na místo proto promptně vyjeli záchranáři, ale po příjezdu zjistili, že je miminko už v pořádku na světě. „Maminka s tatínkem to zmákli bez problému, jen s poradou operátora. Nicolas k úlevě všech záchranářů krásně brečel,“ oznámili záchranáři na svých facebookových stránkách.

Laryngitida nebo vdechnutý bonbon, opatrnost musí jít stranou. Jak dětem zachránit život?

9. listopadu 2021 21:11

Jak poskytnout první pomoc, by měl vědět každý. Větší stres je to ale při záchraně dětí. Podle mluvčí pražské záchranné služby Jany Poštové je nejdůležitější zůstat v klidu a zavolat na linku 155, kde poradí zkušený operátor. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS Poštová popsala, jak postupovat při záchraně života nejmenších dětí.

Tragický pracovní úraz: Dělníka v Praze zavalilo ve výkopu kamení, zemřel

19. října 2021 16:24

Při výkopových pracích v úterý odpoledne na pražském Chodově zavalilo kamení třiašedesátiletého dělníka, který i přes pomoc záchranářů zemřel. Policie prověřuje, zda nedošlo k porušení pracovní kázně nebo bezpečnostních opatření. Uvedli to mluvčí policie Richard Hrdina, záchranné služby Jana Poštová a hasičů Martin Kavka.