reklama

Srazil chodce, odklidil ho z cesty a ujel. Policie v Plzni pátrá po couvajícím řidiči

Plzeňští policisté hledají řidiče, který v pondělí v jedné z tamních ulic srazil chodce. Místo poskytnutí první pomoci se navíc sraženého muže snažil ze silnice odvléct pryč, pak z místa nehody ujel. Střet natočila bezpečnostní kamera.

reklama

V pondělí odpoledne ve Smrkové ulici v Plzni couvala podél panelového domu vysokou rychlostí černá Škoda Octavia. Její řidič zřejmě neviděl muže, který se vracel z nákupu, a prudce do něj narazil. Auto chodce odhodilo na chodník.

Na záběrech z bezpečnostní kamery mladý řidič vystupuje a běží ke sraženému chodci. Pak se ale začne chovat nepochopitelně. Se sraženým mužem v bezvědomí smýká po ulici a snaží se ho ze silnice odtáhnout. Podle záchranářů je to chyba, která chodce mohla stát život.

„Rozhodně by s ním neměl manipulovat tímhle způsobem. V případě, že by chodec měl poraněnou páteř, mohl zranění podstatně zhoršit,“ uvedl Jiří Smetana, záchranář a ředitel zdravotnické záchranné služby (ZZS) Karlovarského kraje. „Muž utrpěl četná a velmi těžká zranění. S poruchou vědomí byl okamžitě transportován na urgentní příjem,“ popsala Mária Svobodová, mluvčí ZZS Plzeňského kraje.

Po řidiči mezitím začali pátrat policisté. Potom, co se chodce ze silnice snažil odtáhnout, z místa nehody ujel. Svědkům, kteří se kolem sraženého muže sešli, měl říct, že jede pro záchranku.

Ulice, ze které řidič couval, je slepá. Je proto možné, že tam za někým přijel anebo třeba někoho přivezl. I proto v ulici v úterý byli policisté. „Hledáme svědky dopravní nehody, kteří by se nám buď osobně přihlásili na nejbližším obvodním oddělení policie v Plzni, anebo zavolali na linku tísňového volání 158,“ vyzývá policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Případní svědci se mohou obrátit samozřejmě i na redakci Krimi zpráv. Sražený muž podle informací CNN Prima NEWS zůstává v nemocnici. Pro policisty je nejdůležitější zjistit, kdo černou octavii řídil.

Tagy:

Hlavní zprávy

Bídné podmínky a šizení protokolů. Na Baldwinův smrtící výstřel bylo zaděláno dopředu
USA

Bídné podmínky a šizení protokolů. Na Baldwinův smrtící výstřel bylo zaděláno dopředu

Ani do chvíle, kdy hollywoodský herec Alec Baldwin na „place“ omylem údajnou rekvizitou zastřelil hlavní kameramanku a zranil režiséra, nešlo při natáčení westernového filmu Rust všechno po drátkách. Vyplývá to z článku, který přinesl Los Angeles Times. Štáb měl být frustrovaný z podmínek natáčení a dodržování bezpečnostních protokolů mělo k dokonalosti daleko.

Legenda Manchesteru United přiznala sexuální zneužívání. Matka Evry měla vztek

Opora Manchesteru United i francouzské reprezentace. Fotbalista Patrice Evra byl svého času jedním z nejlepších levých obránců na světě, a proto si teď mohl dovolit napsat autobiografii. V ní se nepozastavuje pouze nad krásnými okamžiky, které prožil na trávníku, ale rovněž nad dětstvím, které podle knihy rozhodně neměl jednoduché. Prozradil, že když mu bylo 13 let, učitel ze školy ho sexuálně zneužil.

Vemte si roušku, žádal muž v metru policisty. Neotravuj, řekli a vyhodili ho ze stanice

Ke kuriózní situaci došlo v týdnu v prostorách newyorského metra. Pasažér Andy Gilbert spatřil policisty, kteří na rozdíl od něj neměli roušku nebo respirátor, ačkoliv je to tam na základě státních nařízení povinné. Gilbert se tedy ocitl v pozici, kterou by měli zastávat právě strážníci, a po dvojici chtěl, aby si zakryla ústa a nos. Policisté pro něj však neměli pochopení a násilím vyvedli muže ze stanice.

Dušek: Omezení nemocniční péče nelze vyloučit. Páteční počet nakažených je unikátní

V pátek přibylo v Česku nejvíce nakažených koronavirem za půl roku. Podle šéfa Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislava Duška je 4 224 nových případů vzhledem k jiným pátkům unikátní číslo. Ve vysílání CNN Prima NEWS navíc varoval, že v některých regionech může opět hrozit omezení nemocniční péče. Několikrát pak apeloval na všechny občany, kteří zatím nepodstoupili vakcinaci, aby tak učinili.

Sourozenci vjeli pod vlak, 15letý Daniel nepřežil. Rodiče se modlí za přežití dcery

Tragická nehoda na Frýdecko-Místecku si vyžádala život 15letého Daniela. Ten minulou neděli cestoval společně se svou starší sestrou Nikolou autem, když je na železničním přejezdu v obci Ropice srazil vlak. Sourozenci byli s těžkými zraněními převezeni do nemocnice. Zachránit chlapce se lékařům již nepodařilo. Jeho rodiče se teď rozhodli pro dobrý skutek a chlapcovi orgány poskytnou k dárcovství.

Nálada mezi Piráty a STAN houstne. Někdo nám nasazuje psí hlavu, zlobí se Bartoš

Vyjednávání mezi Piráty a STAN o nové vládě pod taktovkou koalice Spolu neprobíhají v té nejlepší atmosféře. Některé zdroje ze STAN hovoří o tom, že partaj Ivana Bartoše je chaotická a není schopná jasně říct, o které resorty má zájem. Bartoš na to konto CNN Prima NEWS řekl, že někteří účastníci jednání evidentně mají záměr nasadit Pirátům psí hlavu.

reklama

Domácí zpravodajství

Jsme připraveni vyloučit Česko z mapy, Fiala i Kolář jsou rusofobové, tvrdí ruský expert

Rusko je připraveno na to, že vyloučí Česko z mapy světa, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ruský politolog a bohemista Vadim Truchačev. Reagoval tak na spekulace, že by novým českým premiérem byl šéf ODS Petr Fiala a ministrem zahraničí poslanec Ondřej Kolář (TOP 09). Truchačev Fialu označil za rusofoba, Kolář zase podle něj svým vedením Prahy 6 ruskému lidu plive do tváře.

Proplácení testů či kratší karanténa. Jak plánuje nastupující vláda řešit covid?

Další vlna epidemie se podle čísel z posledního týdne pořádně zvedla. Premiér Babiš a spol. proto představili sérii přísných opatření, které mají nárůst nových případů covidu zkrotit. Otázkou však zůstává, jak dlouho budou platit. Připravovaná vláda Petra Fialy, která by mohla ve Strakově akademii usednout během příštích měsíců, má totiž na pandemický postup jiný názor. Splní-li své sliby, například testy by mohly být znovu proplácené pojišťovnami.

reklama