reklama
CNN Prima News 11. září

11. září

Výpis příspěvků ke štítku „11. září“

Trump naznačil, že bude kandidovat. Odchod vojáků by lépe zvládlo i pětileté dítě, řekl

12. září 2021 21:25

Ani výročí teroristických útoků ve Spojených státech nezastavilo bývalého prezidenta Donalda Trumpa před kritikou současné administrativy. Při sobotní návštěvě newyorského 17. policejního okrsku sice ocenil práci policie a hasičů před 20 lety, vzápětí se ale pustil do tvrdé kritiky amerického prezidenta Joea Bidena. Podle Trumpa by odchod z Afghánistánu zvládlo lépe i pětileté dítě. Bývalý prezident také nepřímo potvrdil svoji prezidentskou kandidaturu za tři roky.

Světla do nebe a nová Dvojčata. K uctění památky obětí 11. září dorazil i DiCaprio

12. září 2021 09:29

Výročí 20 let od teroristických útoků z 11. září 2001 si Američané připomněli sérií pietních akcí v New Yorku, u budovy Pentagonu ve Washingtonu, D.C., ve městě Shanksville, ale i na mnoha dalších místech, kde teroristé v onen osudový den nezasáhli. Smutné jubileum zakončila v sobotu večer světelná show právě ve zmíněném New Yorku. Právě tam teroristé Al-Káidy narazili letadly do dvou věží Světového obchodního centra. Světla tak na noční obloze amerického velkoměsta vytvořila alespoň dočasná nová Dvojčata.

USA si Dvojčata odpálily samy a k žádným únosům nedošlo. Konspirátoři žijí 11. zářím

12. září 2021 06:02

Dvacet let po tragickém 11. září 2001 zastávají konspirátoři stále názor, že k žádným teroristickým útokům onoho osudného dne nedošlo. Tvrdí, že to americká vláda úmyslně odpálila Dvojčata, aby mohla ospravedlnit invazi na Blízký východ. Další konspirátoři popírají útok na Pentagon či samotnou existenci teroristů. Jaké jsou jejich nejznámější teorie?

20 let od 11. září: Deset věcí, které jste o manhattanských Dvojčatech možná nevěděli

11. září 2021 21:41

Když se v dubnu 1973 slavnostně otvírala téměř identická dvojice mrakodrapů na dolním Manhattanu, na krátko se budovy číslo 1 a 2 Světového obchodního centra staly nejvyššími stavbami světa. Výstavba trvala devět let, spotřebovalo se při ní přes 200 tisíc tun oceli, pláště pokrývalo skoro 58 tisíc metrů čtverečních skla. Podívejte se, co jste o manhattanských Dvojčatech možná nevěděli.

reklama