reklama
CNN Prima News Afganistán

Afganistán

Výpis příspěvků ke štítku „Afganistán“

Za tragický omyl odškodné. USA nabízí příbuzným deseti obětí po útoku dronem pomoc

16. října 2021 12:09

Americká vláda nabídla odškodné příbuzným deseti civilistů, kteří v srpnu zemřeli při útoku americké armády v Kábulu. Jednalo se o muže, který dlouho pracoval pro americkou humanitární organizaci, a devět členů jeho rodiny, včetně sedmi dětí. Pentagon též informoval, že pomáhá přeživším členům rodiny přesídlit do USA. Informoval o tom zpravodajský web BBC.

Rusko sází na Tálibán, krach západní mise v Afghánistánu Putinovi vyhovuje

19. srpna 2021 07:12

Asi málokteré velvyslanectví v Kábulu sledovalo chaos a paniku po ovládnutí Afghánistánu hnutím Tálibán s takovým klidem jako ruská ambasáda. Ruští diplomaté zemi neopustili. Naopak. Jak potvrdil šéf ruské diplomatické mise v zemi Dmitrij Žirnov, Tálibán zajišťuje bezpečnost ambasády. Rusku tedy vývoj situace v Afghánistánu po krachu západní mise spíš vyhovuje. K Tálibánu Moskva přistupuje smířlivěji než před dvaceti lety.

Nejšťastnější zemí světa je opět Finsko. Česko si oproti loňsku polepšilo

20. března 2021 09:42

Nejšťastnější zemí světa se v žebříčku sestavovaném pro OSN už počtvrté za sebou stalo Finsko, Česko si oproti loňsku o jednu příčku polepšilo a skončilo osmnácté. Koronavirus přinesl rok strachu, úzkosti, nemocí, smrti, osamělosti a karanténních uzávěr, nová Světová zpráva o štěstí (World Happiness Report) ale nasvědčuje tomu, že pandemie elán lidí neudusila, píše agentura AP.

Nejen Vídeň. Teroristé zabili v kábulské univerzitě 35 studentů a profesorů

3. listopadu 2020 19:11

Počet obětí pondělního útoku na univerzitu v afghánské metropoli Kábul vzrostl na nejméně 35. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na afghánské vládní zdroje. Zraněno bylo kolem 50 osob. Dosavadní bilance hovořila o 22 mrtvých a 22 zraněných. K útoku se již v pondělí přihlásila teroristická organizace Islámský stát (IS). S ní pravděpodobně souvisí i pondělní teroristický útok ve Vídni.

Trump chvátá s plněním volebních slibů. Do Vánoc chce stáhnout vojáky z Afghánistánu

8. října 2020 15:32

Nekonečná válka. Těmito slovy americký prezident Donald Trump několikrát definoval ozbrojený konflikt v Afghánistánu, na kterém se dlouhé roky podílí také armáda USA. Ještě před volbami v roce 2016 Trump slíbil, že vojáky z oblasti stáhne. Se soumrakem svého funkčního období nyní hodlá záležitost konečně dotáhnout do konce.

Výbuch v Afghánistánu si vyžádal 15 obětí. Policie obvinila islamisty z Tálibánu

3. října 2020 15:46

Nejméně 15 lidí zemřelo a 52 se zranilo při výbuchu bomby nastražené ve voze u správního úřadu ve východoafghánské provincii Nangarhár. Informovaly o tom agentury AFP a Reuters s odvoláním na místní úřady. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil. Ministerstvo vnitra a místní policie ale akci připisují povstaleckému hnutí Tálibán. Počet obětí se může ještě zvýšit.

reklama