CNN Prima News Afroameričan

Afroameričan

Výpis příspěvků ke štítku „Afroameričan“

Trest za zakleknutí Floyda. Expolicista Chauvin stráví více než 20 let ve vězení

7. července 2022 22:45

Bývalý policista Derek Chauvin z Minneapolisu byl na základě federální žaloby pro porušení občanských práv George Floyda odsouzen ke 20 letům a pěti měsícům vězení, informovaly tiskové agentury. Incident, během kterého policista klečel Afroameričanovi na krku, se stal v květnu 2020. Z následné vlny masivních protestů vzešlo hnutí Black Lives Matter.

Příští Superman má být tmavé pleti, tvrdí insideři. Stejně jako režisér a scénárista

16. května 2021 14:33

Po představení Ta-Nehisi Coatese coby scénáristy nově připravovaného filmu o Supermanovi studio Warner Bros hledá režiséra a hlavního představitele nového filmu. Podle informátorů webu The Hollywood Reporter by stejně jako v případě scénáristy mohlo jít o umělce tmavé barvy pleti. Jako o představiteli hlavní role se spekuluje o herci Michaelu B. Jordanovi.

Za vraždu tří žen popravili Američana. Komplic, který střílel, dostal doživotí

16. ledna 2021 21:40

Dvě popravy během jednoho týdne. Ve Spojených státech byla ve středu 13. ledna usmrcena vražedkyně Lisa Montgomeryová. O dva dny později dostal smrtící injekci 48letý Afroameričan Dustin Higgs, který byl odsouzen za únos a vraždu tří žen, k nimž došlo v roce 1996. Jeho advokáti poukazují na to, že skutečný vrah, jeho známý Willis Haynes, který měl na ženy ve skutečnosti střílet, trestu smrti unikl a vyvázl jen s doživotním trestem.

Brutální střelba: Rappera Beanze zavraždili v ulicích New Jersey

5. prosince 2020 10:25

Dva ozbrojení muži ve městě Newarku amerického státu New Jersey zastřelili nadějného rappera Tripple Beanze. Jak dokazují záběry policie, nic netušící Afroameričan kráčí k autu. Jen o pár minut později schytá hned několik střelných ran, jednu mimo jiné do hlavy. O případu informoval web New York Post.