Policie zastřelila agresivního muže v Boleslavi. Demoloval ubytovnu, pak se vloupal na letiště

Mladoboleslavská policie v pátek v noci zastřelila agresivního muže, který podle ní demoloval ubytovnu v Bezděčíně a později areál letiště. Tam se měl vloupat a autem najíždět do hangáru a administrativní budovy. O případu informovala policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Zastřeleným byl podle ní pětačtyřicetiletý Čech.

Oznámení o nepokojích v okolí bezděčínské ubytovny přijal operační důstojník mladoboleslavské policie krátce po půlnoci. Policisté okamžitě na místo vyslali hlídku. „Neznámý muž, který se tam zastavil s osobním vozidlem, s tyčí demoloval ubytovnu a další přilehlé objekty,“ popsala Suchánková.

„Při příjezdu hlídky k ubytovně se již agresor na místě nenacházel a policisté ho vypátrali v blízkosti objektu letiště, kde poškozoval a demoloval hangáry letiště a jeho další vybavení,“ doplnila mluvčí.

ČTĚTE TAKÉ: Šokující zvrat v případu požáru lesa u Karlových Varů. Měl ho založit policista, miloval akci

Muž podle policie nereagoval na výzvy a byl k policistům velmi agresivní. „Proto použili po dalších zákonných výzvách donucovací prostředky – hmaty, chvaty, slzotvorný prostředek, teleskopický obušek, taser – a to i opakovaně a následně i služební zbraň. I přesto, že policisté zraněnému muži okamžitě poskytli neodkladnou první pomoc, na následek zranění zemřel,“ uvedla mluvčí.

Zákrok policistů prověří Generální inspekce bezpečnostních sborů. „Mohu potvrdit, že jsme si policejní zákrok provedený na Mladoboleslavsku převzali do prověřování,“ sdělila mluvčí GIBS Ivana Nguyenová. Mužovy činy na ubytovně a letišti budou vyšetřovat mladoboleslavští kriminalisté.

Vedoucí letového provozu letiště Igor Karul řekl, že letiště nyní k odhadu výše škody nemá žádné informace. Ani policie zatím výši škody nestanovila, uvedla policejní mluvčí Suchánková.

Tagy: