reklama

Agresivní psi děsí obyvatele Hodonína. Místní se chtějí bránit peticí

Už dva roky chodí někteří obyvatelé Hodonína s obavami kolem zahrádkářské kolonie na okraji města. Při procházkách na okraji města na ně totiž údajně často útočí dva psi, které tam chová starší muž. I když zde musela opakovaně zasahovat policie, majitel zvířat tvrdí, že má svoje psy pod kontrolou. Obyvatelé mu však nevěří a rozhodli se sepsat petici, kterou chtějí na problém upozornit.

reklama

Psi měli naposledy napadnout kolemjdoucí na konci letošního léta. „Zaútočili i na běžce, zaútočili na děti na kolech, zaútočili na maminku s kočárem. Pokud má ten člověk pocit, že má psy pod kontrolou, je to samozřejmě špatně. Ohrožují nás na životech, bojíme se,“ vyjádřily se anonymně k situaci obyvatelky Hodonína.

Majitel psů Jiří Trnka ve vysílání CNN Prima NEWS řekl, že se zvířata snaží venčit v době, kdy kolem zahrádkářské kolonie chodí nejméně lidí. „Žádného člověka nenapadli, když náhodou utíkají, zavolám si je k sobě,“ řekl. O jeho psy se ovšem několikrát zajímala policie. Obě zvířata byla už kvůli udáním dočasně i v útulku.

Útěky psů a napadání lidí řešila v minulosti i hodonínská radnice. „Proti poslední udělené pokutě se pan Trnka odvolal a nyní je tato záležitost v řešení odboru životního prostředí krajského úřadu v Brně,“ okomentovala spor mluvčí hodonínské radnice Petra Kotásková.

Místním obyvatelům však došla trpělivost. Rozhodli se proto předložit radnici petici, která by měla o osudu psů rozhodnout. Zastupitelstvo by se situací mělo zabývat ještě do konce letošního roku.

Tagy:

Hlavní zprávy

Babišovi se při jednání v Evropské unii smáli. Neměl věcné argumenty, tvrdí Prouza

Bývalému premiérovi Andreji Babišovi (ANO) se při jednání o Zelené dohodě na evropské půdě smáli. Neměl věcné argumenty, o něž jde především, nešetřil kritikou prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza na adresu expremiéra. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS podotkl, že klíčové budou dopadové studie ke Green Dealu, na něž se bývalá vláda vykašlala.

Jako u blbejch na dvorku. Chaos už dosáhl vrcholu, kritizuje Neff vládní opatření

Komunikační chaos ministerstva zdravotnictví už dosáhl vrcholu. Je to jako „u blbejch na dvorku“, nešetřil kritikou na konto vládních opatření spisovatel Ondřej Neff v pořadu Co Čech, to politik na CNN Prima NEWS. Třebaže sám podporuje vakcinaci, nelíbí se mu, že vláda otálí se zrušením vyhlášky o povinném očkování. Komunikace ze strany ministra Vlastimila Válka (TOP 09) a jeho resortu není nejšťastnější ani podle dalších dvou hostů pořadu – exministra Romana Prymuly a bývalého politika Vítězslava Jandáka.

reklama

Domácí zpravodajství

Firmy nahlásily 9098 pozitivních samotestů. Celkový počet testovaných znám není

Za pondělí a úterý tohoto týdne zaměstnavatelé nahlásili 9 098 pozitivních samotestestů. Uvedl to mluvčí ministerstva zdravotnictví Ondřej Jakob. Celkový počet zaměstnanců, kteří se testovali za první dva dny, co nová povinnost platí, známý není. Testování ve firmách má bránit šíření varianty omikron, která tento týden už v Česku tvoří naprostou většinu případů.

Jandák se zastal Prymuly: Kdo vás odstřelil, komu jste vadil? Po vás nastal chaos

Jepičí život vakcinologa Romana Prymuly v čele ministerstva zdravotnictví byl způsoben tím, že někomu vadil, je přesvědčen bývalý politik a herec Vítězslav Jandák. V pořadu Co Čech, to politik dodal, že po Prymulově odchodu z resortu nastal „odborný chaos“, jelikož se vyrojily desítky expertů, kteří se najednou začali vyjadřovat k pandemii koronaviru. Prymula podotkl, že ho odchod z politiky příliš nemrzí, protože mu více vyhovuje pozice odborníka.

reklama