reklama

Agresivní řidič sněžného skútru napadl strážce Krkonoš. Bil do něho pěstmi

Agresor na sněžném skútru v pátek pěstmi napadl strážce Krkonošského národního parku (KRNAP). Dosud přitom jezdci, kteří se prohánějí v zakázaných oblastech chráněné přírody, strážcům jen nadávali. Útočníka nyní hledá policie, informoval KRNAP na svých webových stránkách.

reklama

Skupina lidí na skútrech v lese národního parku odmítala na upozornění strážce uznat, že tam nemá co dělat, a následně ujela. O pár minut později se situace opakovala, jenže ke slovu už se dostalo násilí.

„Člověk na skútru se pokusil strážce udeřit do obličeje ranou pěstí, to se mu nepodařilo, potom odjel. Po chvilce se ale vrátil, ze skútru slezl a na strážce už fyzicky zaútočil ranou do hlavy,“ sdělil CNN Prima NEWS mluvčí Správy KRNAP Radek Drahný.

Žádáme veřejnost o pomoc s identifikací pachatele útoku na strážce Krkonošského národního parku. Informace, které by pomohly k jeho odhalení, můžete poskytnout na linku 158.

Posted by KRNAP on Tuesday, January 26, 2021

Letos je prý situace kritická. Incidentů kolem zakázaných jízd na skútru v Krkonoších totiž dramaticky přibývá. Většinou ale hříšníci ujedou. S podobnou agresí se před rokem v lednu setkala i strážkyně Iveta Kultová. Kdyby tehdy neuhnula, skútry by ji srazily.

„Viděla jsem, že naproti mně jedou dva lidé na skútrech, takže jsem na ně mávala, aby zastavili. Stále jeli a nehodlali vůbec zastavit,“ vzpomíná strážkyně parku Kultová.

Aktuální incident u Strážného už řeší policie. „Přijali jsme trestní oznámení, které prověřujeme pro podezření z přečinu násilí proti úřední osobě, za což v případě prokázání viny hrozí až čtyřletý trest odnětí svobody,“ uvedla k případu mluvčí policistů Královéhradeckého kraje Eliška Majerová.

Policisté a strážci parku žádají o pomoc. Pokud jezdce na skútrech poznáváte, zavolejte na linku 158.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Po očkování proti covidu zemřelo v Česku už 39 lidí. Úřady prošetřují souvislost

Po očkování proti covidu zemřelo v Česku už 39 lidí. Úřady prošetřují souvislost

Lékový ústav zaznamenal v Česku už 39 případů úmrtí, která nastala po očkování proti COVID-19. Informace o nich odeslal k posouzení do evropské databáze nežádoucích účinků. Za poslední týden přibyly tři případy. K úternímu večeru ústav evidoval také 3 091 podezření na nežádoucí účinky vakcín proti COVID-19, to je o 355 více než před týdnem. Vyplývá to z informací, které v pravidelném hlášení zveřejnil Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL).

Koronavirus

Kdy skončí v Česku pandemie? Spočítali jsme klíčový termín pro porážku koronaviru

Kdy skončí v Česku pandemie? Spočítali jsme klíčový termín pro porážku koronaviru

Čeští zdravotníci už podali více než 2,2 milionu dávek vakcíny proti koronaviru. Naprostá většina očkovaných ale zatím obdržela pouze první dávku. Jak dlouho bude Čechům trvat dosažení potřebné míry proočkovanosti? Kolik lidí prošlo nemocnicemi, kolik zemřelo nebo jaký je dosavadní počet potvrzených případů nákazy SARS-CoV-2? Podívejte se na průběh pandemie v číslech.

Hamáčkova cesta do Moskvy kvůli Sputniku? Vláda mu mandát nedala, diví se Havlíček
Pivaři už stojí u okýnek čtyři měsíce aneb Dějiny čepovaného v éře covidu
Princ Philip byl věrný britským vozům. Na pohřeb ho poveze lovecký Land Rover
reklama
reklama
KOMENTÁŘ: Kúdela a rasismus: společenská poptávka idiotské ideologie

Názory

Domácí zpravodajství

Počet lidí na ulici nebudeme omezovat, tvrdí policisté. Pandemický zákon k tomu nestačí
Hamáček je jako naprostý zoufalec. Babiš má poslední šanci, říkají komentátoři
Náplavky a parky v pořádku, domácí oslavy ne. Policisté prozradili, kdy padnou pokuty
Další články
reklama
reklama