akce

Výpis příspěvků ke štítku „akce“

Suchej únor: Zjistěte, kdo koho ovládá. 10 tipů, jak nejen na měsíc přestat pít alkohol

1. února 2023 20:01

Ať se jedná o Suchý leden nebo Suchej únor, začátek nového roku tradičně souvisí s předsevzetími. Jmenované výzvy se pojí s alkoholem, který se účastníci akce snaží minimálně na měsíc vyřadit ze svého pitného režimu. Radikální rozhodnutí, které má zejména ukázat, zda máte popíjení na uzdě, nebo vás naopak alkohol ovládá, je však pro řadu účastníků mnohdy náročné. Desítky tisíc lidí nakonec svého cíle nedosáhnou. Redakce CNN Prima NEWS přináší 10 tipů, které by vám mohly pomoci vydržet bez konzumace alkoholických drinků nejen měsíc, ale i déle.

Vozíčkáři roztančí Národní muzeum. Blíží se čtvrtý ročník unikátního Plesu na kolečkách

7. prosince 2022 07:50

Již v sobotu 10. prosince se v nově zrekonstruované a bezbariérové historické budově Národního muzea uskuteční 4. ročník Plesu na kolečkách. Jedinečná pražská společenská akce, která spojuje lidi upoutané na invalidním vozíku s veřejností, má za cíl především to, aby se právě vozíčkáři cítili výjimečně a užili si „svůj večer“. Připraven je pestrý program, při němž si zatančí všichni zúčastnění. A chybět nebudou ani hvězdná jména showbyznysu.

Nesledujte slevy, ale cenu zboží: Expert radí, jak ušetřit v e-shopu. Prozradil i hit Vánoc

24. listopadu 2022 21:53

Následující dny budou zákazníci na internetu i v kamenných prodejnách nakupovat v akci Black Friday. Obchodní zástupce on-line srovnávače Heureka Michal Vodák v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS radil, jak pořídit produkty skutečně výhodně a nenaletět podvodníkům. Spolu s obchodní zástupkyní firmy Hamleys Janou Vychodilovou prozradil, jaké dárky se letos stanou hitem Vánoc.

Karabiniér o záchraně Soukalové: Do akce vzlétl vrtulník, Gabrielu jsme vezli do nemocnice

23. září 2022 13:53

Po noci strávené v italských horách bývalá biatlonistka a moderátorka pořadu Showtime Gabriela Soukalová nabírá síly. Kvůli utrženému útesu nemohla dvojnásobná mistryně světa v biatlonu pokračovat v naplánované cestě na kole, do akce se proto zapojili záchranáři. Člen italských karabiniérů pro CNN Prima NEWS událost přiblížil.

Covid coby tichý interpret. Neodradí nás, hlásí návštěvníci festivalů. Co na to imunolog?

13. srpna 2022 08:28

Již od konce června začali Češi utišovat svůj hlad po hudebních festivalech či venkovních divadelních scénách. Pandemii koronaviru mnozí strčili do pomyslné škatulky „neotvírat“ a rozhodli se užít si roky odkládané akce. Přesto se domů někteří vraceli s příznaky koronaviru. Ať už si byli návštěvníci rizika nákazy vědomi, nebo ne, prožitých chvil na eventech, které čítaly i desítky tisíc lidí, nelitují. Imunolog Václav Hořejší navíc míní, že si na vir ve společnosti musíme zvyknout.

Řítíme se do studené občanské války, popsal Paroubek mítinky ANO. Babiš nemůže uhnout

11. srpna 2022 15:55

Poslanec Andrej Babiš (ANO) pokračuje v cestách po českých regionech. Předvolební mítinky hnutí ANO se ale v posledních dnech nesou ve velmi bouřlivém duchu a provází je mnoho kontroverzí. Odpůrci hnutí často verbálně útočí na expremiéra i jeho podporovatele. Z řad obou stran pak dochází k fyzickým potyčkám, které vedou k zásahům policistů (někdy i neuniformovaných). Bývalý premiér Jiří Paroubek, který má s napjatou atmosférou na politických akcích bohaté zkušenosti, ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že se Česko dostává do stavu „studené občanské války“.

Řidiči nevěřili svým očím: V Boleslavi mohli tankovat za hubičku, pumpu vzali útokem

14. června 2022 13:29

Řada řidičů si ochotně vystála v úterý ráno dlouhou frontu na benzinové pumpě Prim v Mladé Boleslavi vedle obchodního centra Olympie. Dalo se tam totiž natankovat za „předválečné“ ceny. Litr benzinu vyšel na 32,50 korun, nafta dokonce ještě o tři koruny levněji. Snížení cen ale trvalo jen omezenou dobu a za vše mohla chyba softwaru.

Omezit slevové akce? Prodává se v nich 59 procent potravin, nesouhlasí Prouza

3. května 2022 23:05

Obchodníci i ekonomové kritizují záměr ministerstva zemědělství omezit slevové akce. V době, kdy potraviny zdražují o desítky procent, by to prý Čechům ještě přitížilo. Ministerstvo se brání, že změna zákona o cenách by měla ochránit zemědělce před tlakem obchodních řetězců. Prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza však míní, že ve slevách se prodává 59 procent potravin.

Prahou na Prvního máje procházely průvody. Nechyběly ani akce na podporu Ukrajiny

1. května 2022 17:15

Politici i občané si při několika akcích v Praze připomenuli 1. máj, svátek práce i lásky. Na Střeleckém ostrově se dopoledne při této příležitosti sešli komunisté, své pikniky tam uspořádali i anarchisté a mladí příznivci ČSSD a Strany zelených. Studenti slavili v majálesovém průvodu, který prošel centrem Prahy. Nechyběla ale ani akce připomínající dění na Ukrajině, která čelí ruské invazi. Spolek Pražský Majdan za tímto účelem otevřel na Staroměstském náměstí osvětový stánek.