akce

Výpis příspěvků ke štítku „akce“

Dramatické záběry z osvobození rukojmích v Gaze. Střílelo se úplně všude, popsali Izraelci

Izraelská armáda v pondělí v Rafáhu na jihu Pásma Gazy osvobodila dva z rukojmích držených palestinským hnutím Hamás od loňského 7. října. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu akci ocenil a zopakoval, že k záchraně ostatních unesených povede jen další vojenský nátlak na Hamás a úplné vítězství nad ním. Záběry z dramatického zásahu pak zveřejnila stanice CNN. Osvobození rukojmích předcházely letecké údery na Rafáh, při nichž podle místních úřadů zemřelo sedm desítek lidí.

Taxikář hrdinou. Zachránil zoufalou babičku před podvodníky, s policisty pak vymyslel plán

Místo toho, aby bez řečí odvezl stařenku na určené místo, taxikář v Bratislavě se o ni zajímal a zabránil trestnému činu. Vystrašenou ženu, která pospíchala do banky vložit peníze, aby její syn neskončil ve vězení, uklidnil a zalarmoval policii. Hned mu bylo jasné, že se babička stala obětí podvodníků. Jeho pohotovou reakci včetně následné akce s policisty zachytila kamera.

Nákupní horečka je doping štěstím, tvrdí experti. Jak se vyhnout závislosti?

Speciální prodejní akce typu Black Friday, výprodeje, výhodné nákupy a nekonečné slevy. Nejčastěji jsou těmto kampaním zákazníci vystavováni na konci roku, zejména ve chvílích, kdy se blíží Vánoce. Domnělé výhodné nákupy mohou lidem přinášet pocit štěstí, utrácení peněz s sebou však nese i negativní důsledky. Kdy „rozumné“ pořizování věcí hraničí se závislostí? A jak předejít zbytečné nákupní horečce? Nejen to popsali odborníci redakci CNN.

Středula: Vláda spí a tvoří marketingovou bublinu. Inflace bude během dvou let 30procentní

Nejhorší věc je inflace, a ta bude během dvou let takřka 30procentní. V pořadu Partie PLUS na CNN Prima NEWS to uvedl předseda odborářů Josef Středula. Vzhledem k nepříznivé ekonomické situaci v České republice plánují odbory na 27. listopadu Den protestů. „Normální vláda by proti tomu něco začala dělat, ale ta česká, dle našeho soudu, spíše spí a vytváří marketingovou bublinu, která se má tvářit, že je vše v pořádku,“ prohlásil.

Vohralíková dělá z Hradu hnízdo prodejních šmejdů. Můžeme jí říkat Vratislava, míní experti

Pro mnohé kontroverzní akce Asociace vyjednavačů, která se má konat na Pražském hradě, připomíná období působení někdejšího kancléře Vratislava Mynáře. Shodli se na tom ve vysílání CNN Prima NEWS komentátoři Martin Schmarcz a Petr Kolář. Organizaci totiž spoluzakládala nynější hradní kancléřka Jana Vohralíková. Okolnosti této události podle nich ztrapňují prezidenta Petra Pavla, mohou poškodit jeho dobrou pověst a zároveň ponižují i Pražský hrad.

Předražené řetězce dostaly od Čechů facku, míní Křeček. Po nákupech v Polsku má další radu

Za výroky o nakupování v Polsku jsem byl hojně kritizován, ale ukazuje se, že to byla nejúčinnější metoda, jak dát nepoctivým obchodníkům v Česku facku. V pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS to uvedl ekonom a poradce premiéra Štěpán Křeček. Nyní dal českým spotřebitelům další radu. „Měli by nakupovat u poctivých českých obchodníků a k nepoctivcům stále nechodit,“ uvedl. Následně vysvětlil, jak na to.

Násilí, krádeže a útoky na policisty. Tisíce dětí rozpoutaly chaos, chtěly konzole zdarma

V naprostý chaos se proměnila páteční akce, kterou svolal oblíbený youtuber Kai Cenat. Na streamu skrze platformu Twitch sledujícím oznámil, že na náměstí Union Square v New Yorku bude rozdávat herní konzole a další výpočetní vybavení. Během chvíle místo zaplnily tisíce lidí, zejména teenageři a mladiství. Od původního záměru akce však brzy sešlo, přítomní začali ničit okolní majetek, krást vybavení ze staveniště, útočit na sebe i policisty, kteří se snažili situaci uklidnit. Cenat nyní čelí obvinění z podněcování výtržností, desítky osob byly zadrženy a další se zranily.

Odprodejte starý telefon a získejte Galaxy A54 s bonusem až 2 000 Kč

Staré zařízení už vás neposlouchá tak jako dřív? Chcete telefon s velkou porcí výkonu a širokým spektrem špičkových funkcí a fotoaparátem, který dokáže vytvářet vysoce kvalitní fotografie a videa? Vsaďte na model Samsung Galaxy A54! V rámci služby „vyměň starý za nový“ můžete jednoduše odprodat svůj starý telefon, hodinky nebo tablet jakékoliv značky, a mít tak nové zařízení mnohem levněji. Do konce června navíc při nákupu Galaxy A54 získáte bonus až 2 000 Kč k výkupní ceně používaného zařízení.

Burleska se v Třebíči nakrucovala před dětmi. Nevhodné, psali rodiče. Pořadatel uznal chybu

Značné pozdvižení vyvolaly letošní Slavnosti růžového vína v Třebíči. Na sociálních sítích totiž koluje video téměř svlečené burlesky, která se na pódiu nakrucuje před skupinou dětí. Záznam vyvolal velké pozdvižení zejména mezi rodiči. „Není tohle trestný čin ohrožení mravní výchovy mládeže?“ psali lidé po akci na sociálních sítích. Její pořadatel Aleš Mejzlík v rozhovoru pro CNN Prima NEWS přiznal, že vystoupení nebylo pro dané publikum vhodné. Pro příští ročníky se z toho hodlá poučit.