reklama

akce

Výpis příspěvků ke štítku „akce“

Alžběta si královsky užila tradiční přehlídku koní. Sršela energií a rozdávala úsměvy

Během prvních dvou dní na jezdecké přehlídce Royal Windsor Horse Show vypadala britská královna Alžběta II. plná energie. Přitom ještě ve čtvrtek ráno odletěla plnit své povinnosti do skotského Edinburghu. Pětadevadesátiletá panovnice působila elegantně, spokojeně a hýřila úsměvy. Alžběta II. nechyběla snad na žádné z více než sedmi desítek ročníků této prestižní události. Informoval o tom web Daily Mail.

Zaorálek: Od příštího týdne umožníme akce pro tisíc lidí venku a 500 uvnitř

Zástupci ČSSD představili na pondělní konferenci své plány. Ministryně práce Jana Maláčová chce prosadit důchodovou reformu, která by měla zajistit spravedlivý důchod lidem, kteří celý život pracovali. Ministr kultury Lubomír Zaorálek zase představil další postup při rozvolňování kultury. Od příštího týdne by mělo být možné pořádat akce pro 1 000 lidí venku a pro 500 uvnitř.

Od 17. května až 700 lidí na venkovních akcích, chce Zaorálek. Uvnitř o něco méně

Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) prozradil plán pro rozvolňování v kultuře. Venkovních akcí by se od 17. května mohlo účastnit až 700 sedících diváků a vnitřních až 400 diváků. „Pokud to v pondělí schválí vláda,“ sdělil ve čtvrtek po setkání se zástupci kulturních organizací. Od pondělí 10. května se otevřou muzea, galerie a památky i v těch krajích České republiky, kde dosud nebyly přístupné veřejnosti.

Na dovolenou nebo festivaly s covid pasem už od května? Maďar popsal podrobnosti

Už od května by v Česku mohl fungovat systém, který bude potvrzovat, že člověk není infekční, prozradil v pořadu Interview televize CNN Prima NEWS epidemiolog a člen Mezioborové skupiny pro epidemické situace (MeSES) Rastislav Maďar. Sdělil, že se jedná o něco jako covid pas a popsal, jak by to mělo fungovat. Zároveň předpověděl, že i v létě budeme muset nosit v uzavřených prostorech respirátory nebo roušky.

Dostaňte nás ven! Studenti a učitelé v pyžamech protestovali před Sněmovnou

Studenti a učitelé podporující petici Nesmíme obětovat děti vyzvali ve čtvrtek ráno poslance přicházející do Sněmovny k hledání alternativ pro prezenční výuku a obnovení volnočasových aktivit. Na happeningu s názvem Dostaňte nás ven se sešlo 15 dětí s dvěma pedagogy v pyžamech a županech. Podle nich by se měly studentům umožnit alespoň kroužky a výuka venku. Petici za naléhavé řešení situace ve školství podepsalo od konce ledna zhruba 14 500 lidí.

reklama