reklama

Lesánek a Nick už našli své doma. Tři chlupáči z dočasky ale stále čekají

Chlupáči z dočasky, někteří stále čekají na nový domov. Zdroj: Dočasky.cz
Foto:

Na konci loňského roku jsme vám představovali několik pejsků, kteří čekají na nový domov. Krásná zpráva je, že dva z nich se do nového pelíšku dostali. Tři ale stále čekají. Všichni jsou úžasní, mají obrovská srdce a nachází se v péči spolku Dočasky.cz.

reklama

Nick (6 let) – má nový domov

Nick našel úžasný domov a vyplnil místo po zemřelém pejskovi. Užívá si život rozmazleného jedináčka, který se nemusí dělit ani o lásku, ani o misku. Na fotce posílá pozdravy z prosluněné zahrádky.

Původně ho našli uvázaného na mostě ve Vranovicích, nikdo ho nehledal. Majitel mu zemřel? Zbavili se ho, protože je nemocný (prodělal epileptický záchvat)? Je čistotný, nekonfliktní, vhodný do smečky, jen si rád pozpěvuje, když si myslí své – např. o množství granulí v misce.

Lesánek Rotty (5 let) – má nový domov

Lesánek odjel do nového domova do Ostravy.

Je to pejsek, který (ač na světě už je nějaký ten pátek) teprve poznává krásy civilizovaného světa. Žil se smečkou psů v lese. Byl výchovou i výcvikem nepolíbený, velmi milý, kontaktní, oddaný a přátelský. V kontaktu se psy naprosto bezproblémový a ani kočkám neublíží. Byl zvyklý postarat se o sebe, ale v početné smečce neměl možnost se prosadit. S lidmi nemá špatné zkušenosti, přesto zpočátku váhá a není hned s každým kamarád. Jakmile se ale osmělí, je to fajnový a vděčný mazel.

Ritchie von Dočasky (6 let) – hledá domov

Je v dočasné péči dva roky a dostal se do dočasky po incidentu s mladou paní, která ho bez rozmyslu přivedla z útulku domů k malému dítěti a až poté zjistila, že přecenila své síly a ohrozila tím sebe, dítě i psa. Ritchie se měl vrátit do útulku na sever Moravy. Ten by mu byl osudným, v lepším případě by se Ritchie těžko umisťoval s nálepkou agresivní pes. Proto byl umístěn do individuální dočasné péče. Ušel dlouhý kus cesty a udělal na sobě velký kus práce, kterou s ním odvedla dočaskářka Iveta. Dnes je to mnohem jistější a o to čitelnější pes. Hledáme pro něho člověka, který zvládne srozumitelnou řečí těla a přirozeným respektem Ritchieho dále vést. S takovým je vhodný i do rodiny s dalšími psy a odrostlými dětmi. Váží 14 kg a fyzicky je umístěn v Brně (ne v našem sídle v Lanžhotě).

 • Kočky ?
 • Pro začátečníky -
 • Děti - (odrostlé +)
 • Psi +
 • Do bytu  +
 • Na zahradu +
 • Sport +

Aron (5 let) – hledá domov

Už čtyři roky čeká na božskou rodinu. Pro člověka, který má rád energii, je to super hrdina. Dokáže se hodinu přetahovat, běhat pro míček nebo skákat do výšky. Aron bravurně zvládl i šestikilometrový závod plný překážek Hard Dog Race.

S Aronem si v dočasce užili opravdu velké trable. Převážně s jeho zdravotním stavem. Vyzkoušeli všechny doporučené granule i syrové maso, opakovaně odebírali krev, nasazovali antibiotika, sbírali vzorky stolice. Nakonec i změnili veterináře, když už jeho váha klesla pod 20 kg, ačkoliv byl krmený dvojnásobnými dávkami. Problém byl v tom, že je Aron alergický na všechny obvyklé druhy masa. Proto měl tak často průjem a zvracel. Také je alergický na pyly, takže se proběhl trávou, zrůžověl jako prasátko a osypal se jako dětská prdelka. Ani alergie na roztoče se mu nevyhnula. A ve výčtu by se dalo pokračovat. Celou tuto záhadu rozklíčovaly až nákladné testy na potravní alergie a alergie na prostředí. Pak už to šlo ráz na ráz. Změna prostředí, změna krmení. Věříme, že i toto bude další příběh se šťastným koncem.

View this post on Instagram

Narazil jsem na projekt @docasky.cz .. Je to malej krasnej utulek kousek od Mikulova. Pejsci se tam pohybuji po pozemku kde maji rybnicek a milujici dočasnou paničku @ajadocaskycz .. Je to jedinečnej projekt kde tihle dobromyslny psi neziji v uzkostnejch pomerech, ale dostavaji volnost, socializuji se a dostanou druhou šanci. Potencionální majitel muze strávit celý dny ve volnym prostoru a zjistit jestli mu povaha toho psa vyhovuje. Byl jsem tam, vím to. Panuje tam tak pozitivní atmosféra, že jsem se rozhodl že projekt podpořím a stanu se patronem celého projektu. Pes neni člověk, víme..ale jsme odpovědní za jejich lásku..a možná hlavně za tu naši. Konec dojímání, teď už jen šiřme do světa☺️👍❤️

A post shared by Vladimír Polívka (@polivkavladimir) on

Jeho příběh je dlouhý, barvitý, plný strastí. A protože je to zkrátka parádní kus psa čekající na člověka, který ho bude brát takového, jaký je – zábavný, poslušný a ovladatelný, milující pohyb, ale i gauč, jen s přísnou dietou, která vyjde měsíčně na bezmála 4 000 Kč – hledáme mu dále rodinu trvalou, která mu snese modré z nebe. Zvládá základní povely a s řízenou zátěží by to byl skvělý pes pro sport. Aron uvítá i rodiče virtuální, kteří jeho pobyt podpoří finančně.

 • Kočky -
 • Pro začátečníky -
 • Děti +
 • Psi +
 • Do bytu +
 • Na zahradu -
 • Sport +

Nasty (10 let) – hledá domov

Nasty si neuměl hrát a dočasná teta hru považuje za základní prvek vztahu se psem. Nejefektivnější se jeví přetahování, které navíc posílí sebedůvěru psa, naučí jej kousat ve správný moment, pouštět atd. Nastymu díky přetahování došlo, že s člověkem je i jiná zábava než jídlo, a přetahování se stalo jeho oblíbenou činností. Miluje slunce a opalování. Přišel k dočaskářce jako princezna, která by se nevyšla do deště ani vyčůrat, natož aby šlápla do kaluže. Ale to v dočasce nefunguje a Nasty naštěstí rychle zapadl do party. Dneska kaluže a rochnění ve vodě miluje, má rád několikadenní túry a zvládá spaní pod širákem i na chatě, jízdu vlakem a autobusem. Auta zbožňuje od začátku a strašně se těší, když se někam jede. I když při jízdě moc šťastně nevypadá. Chodí běhat na postroji s amortizérem trasy kolem 5 km, což ho ohromně baví. Rád pomáhá na zahradě a dělá tichého společníka při všech možných činnostech. Dnes se dá s hrdostí říct, že je to šťastný pes – a o to přece celou dobu jde. S člověkem, který by chtěl přijmout tuto výzvu, se dočasná teta ráda sejde, Nastyho mu představí a s čímkoliv poradí.

 • Kočky ?
 • Pro začátečníky  -
 • Děti  -
 • Psi  +
 • Do bytu  +
 • Na zahradu  +
 • Sport  +

Všichni pejsci spadají do péče azylu Dočasky.cz. Péče o ně je individuální, a pokud o nich chcete vědět více, kontaktujte: adopce@docasky.cz. Samozřejmě je ve spolku pejsků daleko více.

- NE

+ ANO

? NEVÍME

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

reklama
V Bohumíně vzniklo pietní místo, lidé zapalují svíčky
D-manóza: účinná péče o močové cesty a prevence infekcí
Čeští záchranáři v Bejrútu se pustili do práce, ale znovu se museli stáhnout
reklama
reklama
Panelák v Bohumíně byl zřejmě zapálen úmyslně. 11 mrtvých, lidé vyskakovali z oken

Požáry

Domácí zpravodajství

Nesystematický, nedůsledný. Ministerstva vedená ANO sepsula bytový zákon ČSSD
Český motocyklista Salač dojel při MS v Brně poslední, překvapil vítěz MotoGP
Obrovská tragédie, neuvěřitelné neštěstí. Politici kondolují pozůstalým z Bohumína
Nechtěný dárek z dovolené: Nakažení Češi jsou velkým rizikem, míní Prymula
Další články
reklama
reklama