reklama

Akvárko, budka z Tabu nebo Mlčení jehňátek. Internet vtipkuje na účet Fialova jmenování

Nežili bychom v Česku, pokud by si uživatelé sociálních sítí nezačali utahovat z průběhu nedělního jmenování Petra Fialy premiérem na zámku v Lánech. Lidé vtipkují zejména na účet plexisklového boxu, který novopečeného předsedu vlády odděloval od prezidenta republiky Miloše Zemana.

reklama

Plexisklový box, z něhož Zeman k Fialovi promluvil, vtipálkům nejčastěji připomíná terárium nebo akvárko. Někteří si vzpomněli na ikonickou scénu z filmu Mlčení jehňátek, někdo zase z paměti vylovil pořad Tabu, který v 90. letech moderoval známý dentista Roman Šmucler.

„Děkuji za spoustu stejných fotografií. Ano, do TABU se už nevrátím, tenhle flek je obsazen,“ napsal Šmucler na Twitter a svůj post doprovodil několika obrázky, které jsou variací na někdejší působení stomatologa na televizní obrazovce.

Uživatel Babblebam pak postoval „Zemanův“ box zobrazený jako akvárium, v němž je spousta vodních rostlin a několik rybiček. „Miloš Zeman jmenoval Petra Fialu premiérem. 2021, kolorováno,“ stojí u obrázku. V komentářích pod ním se pak objevila britská královna Alžběta, jak s okolním světem komunikuje prostřednictvím videokonference.

„Vůbec nevím, proč, ale dnes jsem si nějak vzpomněl na tuhle fotku,“ napsal na Twitter poslanec TOP 09 Marek Ženíšek. Ke komentáři přidal fotografii ze soudního procesu s členkami ruské punkové kapely Pussy Riot. Hudebnice během projednávání jejich případu seděly v prosklené „boudě“, která Ženíškovi zjevně připomínala lánský box. V komentářích pod Ženíškovým postem se následně objevilo několik obrázků z různých filmových děl, kde skleněná zástěna nebo box rovněž sehrála významnou úlohu.

Specificky se ke jmenovacímu aktu v Lánech postavil facebookový profil Sportovní hlášky. Jeho správci na něm vystavili fotografii, na níž stojí Petr Fiala a hledí směrem k plexisklové kukani, která je prázdná. „Fanoušek Tottenhamu si prohlíží výstavu trofejí,“ hlásá popisek fotky. Na obrázku je rovněž uvedeno „živě Londýn“. Jde o narážku na londýnský fotbalový klub Tottenham Hotspur FC, který naposled získal trofej v sezóně 1983/1984, když zvítězil v Poháru UEFA.

Kolorováno.

Posted by Sportovní Hlášky on Sunday, November 28, 2021

Terčem vtipálků se rovněž stala fotografie někdejšího předsedy vlády Jiřího Paroubka, kterak sedí vedle akvárka a prohlíží si rybičky v něm. Jen místo rybiček je nyní na obrázku Miloš Zeman v plexisklové „budce“.

Klop, klop, pussy.

Posted by Václav Feigl on Sunday, November 28, 2021

Tagy:

Hlavní zprávy

Válek: Nemalujme si situaci s omikronem na růžovo. Máme plán opatření až do léta
Koronavirus

Válek: Nemalujme si situaci s omikronem na růžovo. Máme plán opatření až do léta

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) na tiskové konferenci po jednání vlády naznačil, jak by mohla vypadat covidová situace v příštích týdnech. Pokud budou lidé aktuální opatření dodržovat, můžeme být podle něj v půlce února za vodou. Zároveň však varuje před podceňováním varianty omikron. Vláda připravuje plán opatření, který by mohl platit až do letních prázdnin.

Někdo se zbláznil, nebo je to sabotáž. Flegr nechápe méně časté testování zdravotníků

Pro zaměstnance platí od 17. ledna povinnost se kvůli omikronu dvakrát týdně testovat. Současně navíc začala platit vyhláška ministerstva zdravotnictví, která ulevuje pracovníkům sociálních služeb a zdravotníkům. Očkovaní se nemusí testovat vůbec a ostatní jen jednou týdně. Podle ministerstva stačí, že používají ochranné pomůcky. Fanouškem tohoto opatření není evoluční biolog Jaroslav Flegr. Podle něj jde o hazard s lidskými životy.

Silný vítr udeří v téměř celém Česku. Meteorologové varují i před sněhovými jazyky

Na většině území Česka bude do čtvrtečního večera foukat silný vítr, který v nárazech může dosáhnout přes 65 kilometrů v hodině. Vítr bude postupně zesilovat od středečního odpoledne, kdy zasáhne Slezsko. Od druhé poloviny noci pak bude foukat i v dalších regionech. V polohách nad 500 metrů nad mořem bude vítr tvořit sněhové jazyky, kvůli kterým mohou být některé silnice nesjízdné. Vyplývá to z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Ředitel závodů F1 na odstřel kvůli fiasku. Není hlavní viník, jde proti proudu Enge

Fiasko, totální selhání nebo krádež. Nelichotivých slov, která padala po konci sezony formule 1 kvůli poslednímu závodu, by se našla spousta. Ročník 2021 byl přitom jedním z nejatraktivnějších v historii královny motorsportu, nicméně po nervy drásající koncovce v Abú Dhabí zůstávala pachuť, jež nejvíce pocítil Lewis Hamilton a jeho tým Mercedes. Hlavním hromosvodem zlosti byl a je ředitel závodu Michael Masi. Svůj pohled na věc teď přidal Tomáše Enge, první a zatím také poslední Čech, který kdy do prestižního seriálu nakoukl.

Syn zpěvačky, která zemřela po covidu: Flegr byl omyl. Ale není divu, že jsem agresivní

Když došlo na lámání chleba, co se týče očkování si kolem sebe postavila tlustou zeď. Těmito slovy popsal v pořadu 360° smýšlení své matky Jan Rek, syn zpěvačky Hany Horké, která zemřela po prodělání koronaviru. Ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že sama věřila v přírodu a schopnost těla odolávat. To její však nakonec selhalo, umělkyně o víkendu zemřela ve věku 57 let.

reklama

Domácí zpravodajství

Sleva na jízdném bude činit 50 procent. Změna by měla začít platit od dubna

Aktualizováno

Slevy v dopravě pro studenty a seniory se sníží z nynějších 75 procent na 50 procent z jízdného, rozhodla vláda. Změna by měla začít platit od dubna. Na vládu s návrhem přišel ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Státu to má přinést úspory až 1,8 miliardy korun ročně. Slevy by měly dál platit pro děti a studenty do 26 let a lidi starší 65 let. Ministr také navrhne rozšíření slev pro invalidní důchodce s invaliditou třetího stupně.

reklama