reklama

Alternativní dodavatelé energií jsou štiky na trhu. Mají dravost, stabilitu i dobré ceny

Ukončení činnosti skupiny Bohemia Energy nabouralo důvěru zákazníků vůči alternativním dodavatelům elektřiny nebo plynu. Přitom jich na českém trhu působí asi stovka a rozhodně nelze házet všechny do jednoho pytle. Někteří jsou navíc součástí velkých energetických skupin.

reklama

To se týká také například společnosti epet neboli EP ENERGY TRADING, která patří pod křídla silné energetické skupiny EPH. EPH své aktivity soustřeďuje nejen na prodej elektřiny a plynu koncovým zákazníkům, ale podniká také v oblasti distribuce energetických komodit, tranzitu či skladování. A především disponuje vlastními zdroji elektrické energie.

„Můžeme tedy garantovat stabilní zázemí, které v současné chvíli považujeme my i naši zákazníci za klíčový faktor při výběru dodavatele energií,“ uvedl generální ředitel společnosti Petr Švec.

Společnost epet je jedním z prvních alternativních dodavatelů, kteří začali na trhu s energiemi po jeho liberalizaci podnikat. Funguje na něm od roku 2005, má tedy za sebou už více než 16letou historii. Díky ní disponuje bohatými zkušenostmi, které umí zúročit právě v současné turbulentní době. To oceňuje více než 110 tisíc zákazníků, které epet a její dceřiná společnost Dobrá Energie obsluhují.

Stabilita a zodpovědnost

Společnost epet je rovněž členem Asociace alternativních dodavatelů energie (ANDE). Cílem Asociace je „vytvoření platformy pro vzájemnou spolupráci mezi jednotlivými dodavateli energií i dalšími subjekty na trhu“, což má vést „ke zkvalitnění služeb poskytovaných na trhu s energiemi, především ve vztahu ke konečnému zákazníkovi“.

A to je také cílem společnosti epet. Je totiž schopna nabídnout výhodné produkty, díky nimž dokáže konkurovat i těm nejznámějším hráčům na českém trhu. Společnost si zakládá na tom, že k nákupům energie se staví dlouhodobě velice zodpovědně, a proto je schopna plnit své závazky vůči zákazníkům s fixovanými produkty. K nezbytnému zdražování u nefixovaných produktů pak přistupuje citlivě tak, aby dopady na koncové zákazníky byly co nejmenší.

Noví zákazníci vítáni

Společnost epet je v současné době také schopna přijímat nové zákazníky. A to především ty, kteří přišli o dodavatele, ať už kvůli ukončení jeho činnosti, prudkému zdražení nebo kvůli tomu, že je jejich stávající dodavatel nutí přejít na takzvaně spotový produkt. Na epet se navíc mohou obracet nejen domácnosti, ale i firmy nebo veřejné instituce.

Společnost epet rovněž klade důraz na transparentnost. Proto na svých webových stránkách vystavuje aktuální přehled nabídek včetně ceníku. U ceníku KLASIK Bezpečí, který nabízí novým zákazníkům, je dokonce schopna nabídnout energie o stokoruny za megawatthodinu nižší než například společnosti ČEZ, Innogy nebo MND.

Tagy:
elektřina plyn energetika komerční sdělení dodavatel poslední instance alternativní dodavatelé

Hlavní zprávy

Spojil Babiše a Fialu: Mělo to přijít už dávno. Jak chce očkovat milion lidí za týden?
Rozhovor

Spojil Babiše a Fialu: Mělo to přijít už dávno. Jak chce očkovat milion lidí za týden?

Designovaný premiér Petr Fiala (ODS) a premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) se kvůli pandemii koronaviru měli spojit už dávno, míní stomatolog z iniciativy Lékaři pomáhají Česku Radek Mounajjed, který zorganizoval úterní tiskovou konferenci obou politiků. Třetí dávkou vakcíny proti koronaviru chce v Česku naočkovat milion lidí za týden, ideálně za ten příští. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS vysvětlil, jaký má plán.

Prymula: S očkováním dětí bych počkal. Na trhu je pro ně bezpečnější vakcína než Pfizer
Rozhovor

Prymula: S očkováním dětí bych počkal. Na trhu je pro ně bezpečnější vakcína než Pfizer

Očkovat, či neočkovat malé děti proti nemoci COVID-19? Otázka, na kterou hledá odpověď většina rodičů. Zatímco stanovisko ministra zdravotnictví i České vakcinologické společnosti mluví jasně, další odborníci už si tak jistí nejsou. Například Roman Prymula v rozhovoru pro CNN Prima NEWS doporučuje počkat. Ve schvalovacím procesu je podle něj vakcína Valneva, která je pro děti bezpečnější.

Dělám, co považuji za správné, hají Vojtěch svůj návrh povinného očkování

Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO) navrhl v pondělí vládě povinné očkování proti covidu pro zdravotníky, vojáky, policisty, hasiče i lidi starší 60 let. Taková vyhláška by měla platit od 1. března 2022. Je ale možné, že budoucí vláda premiéra Petra Fialy (ODS) takové rozhodnutí zruší. „Může se stát, že nám to pak AntiCovid tým zruší. Já teď ale činím to, co myslím, že je správné,“ vysvětloval končící ministr v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Babiš prezidentem? Pokládat věnce a pronášet projevy by ho asi nebavilo, míní politolog

Andrej Babiš (ANO) má největší šanci stát se prezidentem České republiky. Pokud by se volby uskutečnily teď, dosluhující premiér by v druhém kole o funkci hlavy státu stál proti generálovi Petru Pavlovi, tvrdí průzkum agentury Median pro deník MF Dnes. „Babiš by musel po zvolení hodně klást věnce a pronášet projevy, to by ho asi tolik nebavilo. Ale zase by mohl být dál ve vysoké politice,“ zpochybňoval kandidaturu šéfa ANO v pořadu 360° na CNN Prima NEWS politolog Lukáš Jelínek.

Válek chce vyměnit hlavní hygieničku. Svrčinová by se měla starat o jídlo ve školách

Budoucí ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) chce změnu na postu hlavní hygieničky. Nepočítá s tím, že by tuto funkci nadále zastávala Pavla Svrčinová. Je odbornice na výživu, a měla by se tedy na ni zaměřit. S odkazem na mluvčího TOP 09 a AntiCovid týmu koalice Spolu Vladana Vaňka to napsal Deník N. Kdo by měl Svrčinovou nahradit, Vaněk nesdělil. Na dotaz podle webu nereagoval ani Válek.

reklama

Domácí zpravodajství

Ledecký k Prymulovi: Mám s vámi problém. Doporučujete opatření, přitom na nich vyděláváte

Na kamarádství to nevypadá. Hudebník Janek Ledecký se v pořadu Co Čech, to politik! televize CNN Prima NEWS postavil exministrovi zdravotnictví Romanu Prymulovi. Na epidemiologovi mu vadí, že doporučuje opatření jako jsou testy a vakcinace, a přitom na tom zároveň vydělává. Podle Prymuly to ale není pravda. Exministr zdůraznil, že ve střetu zájmů není.

reklama