reklama

Ztráta práce kvůli covidu a teď Bohemia Energy. Rodině zbývají na živobytí dva tisíce

Alena Ejemová z Kroměříže je dalším z bývalých klientů společnosti Bohemia Energy, kteří kvůli krachu firmy zažívají nepříjemné chvíle. Od jara je kvůli postcovidovým problémům nezaměstnaná. Manžel vydělává 16 tisíc a doma mají školou povinnou dceru. Měsíčně platili zálohy za elektřinu dva a půl tisíce korun, za plyn dva tisíce osm set. Před pár dny jim přišla faktura od dodavatele poslední instance. Společnost Innogy jim spočítala jen plyn na jedenáct tisíc měsíčně.

reklama

„Kdybych měla dávat jenom na plyn 11 tisíc, tak je to absolutně neúnosná situace, protože na živobytí by mi zbylo asi tak možná 1500 až 2000 korun,“ posteskla si CNN Prima NEWS Ejemová.

Zamířila tak na úřad práce, aby požádala o dávku v hmotné nouzi. Neuspěla. „Pro tříčlennou domácnost bychom museli mít maximální příjem okolo osmi tisíc, životní minimum,“ vysvětlila.

Manželé se nakonec domluvili se společností Innogy na rychlém odchodu z režimu DPI. Měsíční zálohy za plyn i elektřinu měly být poté zhruba devět tisíc korun. Chyběl jen podpis smlouvy. Před zákaznickým centrem v Přerově strávila paní Alena několik hodin, na řadu se ale vůbec nedostala.

„Nejhorší je, že se vás vlastně ani po hodinách, co ve frontě stojíte, nikdo nezeptá, jestli by mohl nabídnout sklenici vody nebo podat židli. Stojí tam i důchodci nebo těhotné ženy,“ upozornila Ejemová. To potvrdila i další zákaznice Innogy, která ve frontě stála necelé čtyři hodiny.

„Tato situace nás opravdu velice mrzí, protože v této nelehké době se snažíme dělat maximum pro to, abychom zvládli obsloužit co nejvíce klientů,“ sdělila CNN Prima NEWS mluvčí společnosti.

Po této zkušenosti se nakonec Alena Ejemová domluvila na nové smlouvě s úplně jiným dodavatelem. A to radí i ostatním zákazníkům Bohemia Energy – nezůstávat v režimu poslední instance, ale rychle k někomu přejít.

Tagy:

Hlavní zprávy

Legendární zpěvák Omegy podlehl covidu. Neexistují slova, zůstává ticho, truchlí kapela

Nemoci COVID-19 podlehl zpěvák jedné z nejúspěšnějších kapel bývalého východního bloku. Legendární János Kóbor z kapely Omega zemřel v důsledku komplikací spojených s koronavirem ve věku 78 let. O jeho úmrtí informovala kapela na svém facebookovém účtu. Maďarská legendární skupina se proslavila především hitem Gyöngyhajú lány, který do češtiny přezpíval pod názvem Dívka s perlami ve vlasech Aleš Brichta.

Detaily tragédie na Plzeňsku: Muž zastřelil svého bratra, po útěku se nejspíš oběsil

Krajští kriminalisté zahájili trestní řízení v případu nedělní střelby v Radějovicích na severním Plzeňsku, při níž zemřel pětašedesátiletý muž. Policisté z územního odboru Plzeň-venkov se dále zabývají okolnostmi úmrtí šestašedesátiletého útočníka, který se krátce po činu oběsil. Podle prvotních informací šlo o rozepři mezi rodinnými příslušníky.

reklama

Domácí zpravodajství

Vražda na Kroměřížsku: Žena měla ubodat známého, čin pak sama nahlásila policii

Kriminalisté se od pátečního večera zabývají případem vraždy, která se podle vyšetřovatelů stala v jedné z obcí poblíž Holešova na Kroměřížsku. Třiačtyřicetiletá žena z Olomoucka tam několikrát bodla nožem známého, který útok nepřežil, uvedl v pondělní tiskové zprávě policejní mluvčí Petr Jaroš. Kriminalisté ženu obvinili z vraždy, hrozí jí až 20 let vězení. Stíhaná skončila ve vazbě.

Řidiče museli vystříhat, oživovali ho marně. Na Českolipsku mu nedal přednost sypač

Aktualizováno

Na silnici I/9 u Sosnové na Českolipsku zemřel v pondělí ráno senior za volantem osobního auta. Narazil do sypače, který vjížděl z vedlejší silnice a nedal mu přednost. Muž na místě svým zraněním podlehl, řekla ČTK českolipská policejní mluvčí Ivana Baláková. Okolnosti nehody policie vyšetřuje. Kvůli nehodě byla na několik hodin uzavřena silnice I/9 u Sosnové.

reklama