CNN Prima News americká policie

americká policie

Výpis příspěvků ke štítku „americká policie“

Místo lupiče chytili Snorlaxe. Dvojice policistů ignorovala loupež a lovila pokémony

12. ledna 2022 09:17

Losangeleský soud zamítl odvolání dvojice bývalých policistů, kteří místo reakce na oznámení o loupeži lovili pokémony v populární mobilní hře Pokémon Go. Třebaže se lupič nacházel právě v jejich dosahu, rozhodli se znudění strážci zákona odjet jinam ve snaze získat vzácnou fiktivní potvůrku Snorlaxe. Podle soudního záznamu dokonce v autě řešili nejlepší strategii na chytání pokémonů, zatímco pachatel unikal z místa činu, napsal web Vice.

Hollywoodská hvězda lhala. Žádný rasistický útok se nekonal, rozhodla porota

10. prosince 2021 08:14

Jussie Smollett, hollywoodský herec a hvězda seriálu Empire, se před kameru nějaký čas nepostaví. Porota neuvěřila jeho historce o napadení dvěma „Trumpovými podporovateli“ a shledala ho vinným v pěti ze šesti obvinění. Smollett si měl útok motivovaný nenávistí vymyslet, aby podpořil svoji kariéru. Herec podle americké CNN přijal verdikt se strnulým výrazem ve tváři.

Skandální věznice v USA: Pokus o útěk autobusem, divoké party a bití spoluvězňů

20. září 2021 06:39

Newyorská věznice Rikers Island zažila ve čtvrtek scénu jako z amerického filmu. Jeden z trestanců využil nepozornosti strážců a pokusil se uprchnout vězeňským autobusem. Jízda devětadvacetiletého nešťastníka Abubakara Sanuwa ale netrvala dlouho. Sanuwo totiž vzápětí narazil do zdi věznice. Nejedná se přitom o ojedinělý incident. Věznicí Rikers Island hýbe v poslední době jeden skandál za druhým. Trestanci pořádají v celách divoké party, mlátí spoluvězně a videa z „akcí“ sdílejí na sociálních sítích.

Trump naznačil, že bude kandidovat. Odchod vojáků by lépe zvládlo i pětileté dítě, řekl

12. září 2021 21:25

Ani výročí teroristických útoků ve Spojených státech nezastavilo bývalého prezidenta Donalda Trumpa před kritikou současné administrativy. Při sobotní návštěvě newyorského 17. policejního okrsku sice ocenil práci policie a hasičů před 20 lety, vzápětí se ale pustil do tvrdé kritiky amerického prezidenta Joea Bidena. Podle Trumpa by odchod z Afghánistánu zvládlo lépe i pětileté dítě. Bývalý prezident také nepřímo potvrdil svoji prezidentskou kandidaturu za tři roky.

Trump: Moje odpověď na koronavirus byla skvělá. Virus odejde sám bez vakcíny

16. září 2020 11:21

Americký prezident Donald Trump odmítl, že by pandemie nemoci COVID-19 šla zvládnout lépe. Uvedl to pro stanici ABC News, kde během úterního večera čelil otázkám nerozhodnutých voličů. Zároveň ale připustil, že „čínský virus“ byl „bezpochyby“ jeho nejtěžší prezidentskou zkouškou. Prezident se také opět zastal policie a zavrhl, že by v zemi existoval systematický rasismus. Došlo i na hodnocení invaze USA do Iráku, kterou označil „za nejhorší rozhodnutí v historii země“.

Policista zastřelil bělocha, který ho pronásledoval s nožem. Vyvolalo to další protesty BLM

15. září 2020 11:28

Vzduchem létaly cihly, skleněné lahve i části silničních plastových barikád. Policejní oddělení v americkém Lancasteru čelilo v neděli večer rozzuřeným demonstrantům z hnutí Black Lives Matter. Protestující reagovali na zastřelení psychicky nemocného Ricarda Munoze, kterému sháněla pomoc jeho vlastní sestra, přijela ale policie. Jakmile Munoz důstojníka spatřil, rozeběhl se za ním s napřaženým nožem v pravé ruce. Policista ho následně zastřelil.

Muž v Utahu držel známému nůž u krku. Policisté vyjednávali krátce, pak ho zastřelili

11. srpna 2020 18:40

Policie z amerického města Salt Lake City zveřejnila videozáznam z červnového zásahu dvou policistů proti Andrewu Jacobu Preecemu, který na ulici držel nůž pod krkem jinému muži. Incident rychle vyústil ve střelbu, po varovných výstřelech strážnici Preeceho usmrtili. Podle místního deníku Salt Lake Tribune v roce 2020 ve státě Utah zabili policisté 16 lidí, což je už o jednoho více než v roce 2019.