reklama

Andělská křídla: Když kvůli rohlíkům labutě nemohou létat

Krmení labutí a kachen pečivem patří mezi zažité zvyklosti. V tomto případě ale platí, že ne všechny „tradice“ jsou správné. Pečivo totiž pro vodní ptactvo představuje pouze prázdné kalorie. Zasytí je, ale nedodá jim potřebné živiny. To může vést k vývojovým vadám, zdravotním potížím i smrti.

reklama

„U tohohle labuťátka nám začíná problém, kterému se říká andělské křidýlko. V téhle růstové fázi, kdy je křídlo hodně těžké a labuť nebyla správně živená –⁠ což je v Praze poměrně běžné, protože každý krmí rohlíky, tak osifikace závěsného aparátu zaostává za vývojem a růstem hmoty a křídlo se začíná vytáčet,“ názorně ukazuje ve videu veterinářka Pavlína Hájková, která pečuje o zraněné a nemocné živočichy ze Záchranné stanice hl. m. Prahy. Pokud se to včas nepodchytí a labuti se nedostane odborné pomoci, už nikdy nebude moci létat.

SALÁT 🥬NAD ROHLÍK 🥐! Slunečné a teplé počasí přímo vybízí k procházkám a ty často vedou k vodním plochám. Na rybnících a...

Posted by Záchranná stanice hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy on Wednesday, June 5, 2019

Podle Luboše Vaňka, vedoucího Záchranné stanice na Huslíku, není přikrmování vodního ptactva vůbec potřeba. Své přirozené potravy mají totiž dostatek. Ale pokud budete přece jen chtít labutím a kachnám přilepšit, můžete sáhnout například po čerstvém listovém salátu, kukuřici nebo třeba speciálních granulích pro vrubozobé ptáky.

Nestihli jste poslední díl našeho pořadu Prima Mazlíček? Pak si nenechte ujít náš Facebook stejně jako SOUTĚŽ s naším partnerem Fitmin, ve které můžete vyhrát krmivo pro vašeho chlupáče na celý život.

K tématu

Tagy: labutě krmení zvířat záchranná stanice volně žijící živočichové vodní ptactvo

Další hlavní zprávy

Vláda

Omezení obchodů a služeb bude platit. Vláda znovu schválila zrušené opatření

Omezení obchodů a služeb bude platit. Vláda znovu schválila zrušené opatření

Vláda v pátek dopoledne během 15minutového on-line zasedání schválila opatření o omezení obchodu. Reagovala tak na čtvrteční zrušení opatření Nejvyšším správním soudem (NSS). Informoval o tom mluvčí kabinetu Vladimír Vořechovský. Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) už ve čtvrtek uvedl, že plánuje nahradit normu novou verzí opatření proti šíření covidu. V novém opatření chybí například omezení maximálního počtu účastníků demonstrací na 100.

reklama
reklama
Ostravský hotel byl pro ruské agenty ideální. Doporučila jim ho jejich oběť z Vrbětic?

Reportáž

Domácí zpravodajství

Volební model: Piráti a STAN vedou před ANO a Spolu. Šlachta si jde pro státní příspěvek
Korupce na magistrátu? Kauza se točí kolem politika TOP 09 a pravé ruky Pospíšila
Další články
reklama
reklama