reklama

Andrej Kiska se rozhodl skončit v politice. Čeká ho operace

Bývalý slovenský prezident Andrej Kiska už nebude pokračovat ve své politické kariéře. V neděli to oznámil prostřednictvím facebookového účtu. Hlavním důvodem je špatný zdravotní stav.

reklama

„Znám svou budoucnost. V pondělí poodstoupím operaci, při které mi bude odstraněna část plotýnky. Mé tělo si vybralo daň za tisíce kilometrů, které jsem za poslední roky najezdil autem po celém Slovensku,“ uvedl Kiska na svém facebookovém profilu. Kromě toho má problémy i dlouhodobé, se srdeční arytmií.

Každý je nahraditelný

Kiska tak samozřejmě končí také v pozici lídra parlamentní slovenské strany Za lidi. „V pátek jsem na předsednictvu strany oznámil, že na nejbližším sněmu, který bude 8. srpna, už nebudu kandidovat na předsedu,“ napsal Kiska. Dále také poznamenal a vyzdvihl některé aspekty, které se jemu i straně v poslední době podařily.

„Za půl roku existence jsme se dostali do parlamentu a stali se součástí vlády. Máme také důležité ministerstvo spravedlnosti a rezort, pod který patří eurofondy, informatizace a regionální rozvoj,“ napsal Kiska, který vykonával funkci slovenského prezidenta od 15. června 2014 do stejného dne roku 2019.

Fica jsme porazili

„Naše ministryně i 12 poslanců pracují na tom, aby Slovensko bylo slušnější zemí, kde platí spravedlnost pro každého stejně a kde nevládne korupce. Roberta Fica (bývalý slovenský premiér, pozn. red.) jsme definitivně porazili, nemá šanci se vrátit. To ale nestačí, Slovensko musí jít vpřed,“ vzkázal občanům Andrej Kiska, který se kvůli zdravotním komplikacím vzdal v březnu mandátu poslance, který získal v únorových volbách.

ČAKÁ MA ĎALŠIA OPERÁCIA, SNEM SI ZVOLÍ NOVÉ VEDENIE Slovensko, rovnako ako celý svet dnes zažíva situáciu, aká tu ešte...

Posted by Andrej Kiska on Sunday, June 28, 2020

V závěru prohlášení ještě poděkoval lidem za podporu a poznamenal, že politická strana není jen o jednom člověku. „Každý je nahraditelný, podstatné je stát si za svými hodnotami. Naše společné cíle a vize, které jsme měli před volbami, jsou totožné i dnes,“ uzavřel Kiska.

Tagy:

Hlavní zprávy

Očkovat proti covidu a chřipce současně? Univerzální vakcína se testuje, říká Prymula
Koronavirus

Očkovat proti covidu a chřipce současně? Univerzální vakcína se testuje, říká Prymula

Chřipka letos připravuje nebývale silný úder. Tvrdí to někteří odborníci a stejně jako u covidu nabádají k očkování. Klidně obě vakcíny najednou. Jenže nechat si současně aplikovat vakcínu proti covidu a chřipce může podle některých praktiků pro organismus znamenat pořádnou zátěž a pacientům tak doporučují alespoň dvoutýdenní odstup. Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) ve vysílání CNN Prima NEWS sdělil, že se nyní testuje univerzální vakcína.

Energie bude jenom zdražovat. Každý týden budeme překvapeni něčím jiným, říká novinář
360°

Energie bude jenom zdražovat. Každý týden budeme překvapeni něčím jiným, říká novinář

Ceny energií se drží na rekordních částkách. Podle novináře týdeníku Hrot Pavla Párala však Češi nemají čekat zlevňování, ba naopak. „Na strach z toho, že Čechy zdražování zasáhne, je pozdě. Bát se měli před třemi lety, kdy se řešily emisní limity a uhlíková neutralita. Tehdy byly překročeny hranice. Nyní jede samospád a každý týden budeme překvapeni něčím jiným,“ podotkl v pořadu 360°.

Politická debata s Hamáčkem, Vondráčkem, Ondráčkem i Okamurou. Jak chtějí řešit migraci?

CNN Prima NEWS ve středu od 20:15 odvysílá další ze série předvolebních debat Speciál 360°: Hlas lidu. Před publikem se v sále střetne čtveřice zástupců politických subjektů kandidujících ve sněmovních volbách. Ve dvouhodinové debatě budou tentokrát diskutovány zejména otázky bezpečnosti a migrace. Do předvolebního pořadu byli pozváni politici z řad ANO, SPD, KSČM a ČSSD.

reklama

Domácí zpravodajství

Babiš, Fiala i Rakušan. Političtí lídři se utkají ve velké superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama