ANO už oznámilo své kandidáty na místopředsedy Sněmovny. ODS navrhla Skopečka

Místopředsedy nové Sněmovny za hnutí ANO by se měli stát někdejší předseda dolní komory Radek Vondráček a bývalá hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová. Na středeční schůzi je do pozic místopředsedů nominoval poslanecký klub ANO. Klub ODS navrhl na místopředsedu Sněmovny Jana Skopečka.

Předsedu a místopředsedy dolní komory bude plénum volit na ustavující schůzi, která začne v pondělí. Hnutí ANO, jež odchází do opozice, mají připadnout dvě místopředsednická křesla.

Sněmovna by měla mít v nynějším volebním období sedmičlenné předsednictvo, v minulém bylo šestičlenné. V čele dolní komory by měla stanout předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. Do místopředsednických funkcí jsou známy nominace dvou stran. Hnutí STAN navrhlo svou místopředsedkyni Věru Kovářovou, Piráti rovněž stranickou místopředsedkyni Olgu Richterovou.

O svém kandidátovi do předsednictva Sněmovny ve středu jednal také klub ODS. Jako kandidáta navrhl svého místopředsedu a stranického ekonomického odborníka Jana Skopečka. Představitelé klubu to oznámili na tiskové konferenci. Občanští demokraté jsou s 34 poslanci druhým nejpočetnějším klubem ve Sněmovně. Předsedu a místopředsedy Sněmovny budou poslanci volit na ustavující schůzi, která začne v pondělí.

Tento týden se bude zabývat nominací svého zástupce nebo zástupkyně do vedení dolní komory KDU-ČSL. Hnutí SPD by zastoupení v předsednictvu Sněmovny mít nemělo.

Tagy: