reklama

Antigenní testy koupíte už i v supermarketu. Řetězec chystá rodinná balení

Antigenní testy pro samotestování začínají prodávat také supermarkety.
Zdroj: Profimedia.cz

Antigenní testy na koronavirus si od úterý mohou lidé zakoupit i v supermarketech. Společnost Kaufland prodává testy s odběrem z přední části nosu přibližně za 150 korun. Podle tiskové mluvčí Kauflandu Renaty Maierl je o zboží velký zájem. O prodávání antigenních testů uvažují ale i další řetězce.

reklama

V Kauflandu, který testy začal prodávat v úterý, platí omezení jednoho balení na zákazníka v jeden den. „Zájem je zatím velký, pokladní občas musí zákazníky upozorňovat na překročený limit. Plánujeme rozšířit nabídku o rodinné balení testů po 25 kusech,“ uvedla mluvčí Kauflandu Renata Maierl. Řetězec prodává testy Flowflex SARS-CoV-2 Antigen Rapid Test. Za jeden lidé zaplatí 149,90 korun.

Kaufland minulý týden také uvedl, že v polovině března chce do prodeje zařadit ještě NEWGENE Novel Coronavirus Detection Test Kit, který zjišťuje přítomnost koronaviru ze slin.

O zavedení prodeje uvažují i další obchodní řetězce. V nejbližší době s ním chce začít i společnost Globus, která zatím vyjednává s dodavatelem. Zařazení testů pro samotestování do nabídky zvažuje také řetězec Albert. „Zjišťujeme možnosti,“ uvedl ředitel komunikace obchodů Albert Jiří Mareček.

Úleva ze zdravotního pojištění

Test, který nabízí Kaufland, je na seznamu schválených výjimek ministerstva zdravotnictví. Pokud si tedy takový koupí živnostník nebo firma, může na něj nárokovat úlevu 60 korun ze zdravotního pojištění. Stát touto formou přispívá nejvýše na čtyři testy na zaměstnance nebo osobu samostatně výdělečně činnou (OSVČ) měsíčně.

Sady pro domácí testování na koronavirus, které lze provést bez přítomnosti zdravotníka, prodávají také tuzemské lékárenské sítě.

Antigenní testy pro samotestování začínají prodávat také supermarkety.
Antigenní testy pro samotestování začínají prodávat také supermarkety.
Zdroj: Profimedia.cz

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Partie

Havlíček: Nedovedu si představit, že by Dukovany stavěli Rusové

Havlíček: Nedovedu si představit, že by Dukovany stavěli Rusové

Je velmi málo pravděpodobné, že by se ruský Rosatom účastnil tendru na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany, řekl v nedělní Partii na CNN Prima NEWS vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO). Důvodem jsou informace českých bezpečnostních služeb, že za výbuchem muničních skladů ve Vrběticích stáli důstojníci ruské tajné služby GRU.

Partie

Komunista Luzar: Nevyvolávejme ruskou odvetu. Může to skončit špatně

Komunista Luzar: Nevyvolávejme ruskou odvetu. Může to skončit špatně

Měli bychom si s Ruskem celou situaci ohledně výbuchu ve Vrběticích vyjasnit, myslí si komunistický poslanec Leo Luzar. Varoval, že ostrá vyjádření českých politiků mohou způsobit velké konflikty. Podle Luzara je potřeba, aby vláda poskytla více informací. Řekl to v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Za své výroky si vysloužil kritiku od poslanců napříč spektrem.

Uděláte si obrázek sami, vzkazuje lidem Babiš. Vláda odtajní materiál BIS o Rusku a Vrběticích
Vrbětice rozpoutaly střet o Rusko. Češi se na sociálních sítích o kauze dohadují
reklama
reklama
Pohřeb prince Philipa obrazem: Královna Alžběta v kapli plakala, Harry se usmiřoval

Velká Británie

Domácí zpravodajství

O spojení Rusů s Vrběticemi jsem věděl, říká exministr zahraničí Petříček
Neviděli jste je? Dva Rusové stojí za výbuchem ve Vrběticích i otravou Skripala
Další články
reklama
reklama