reklama
CNN Prima News supermarket

supermarket

Výpis příspěvků ke štítku „supermarket“

Část USA zasáhly bouře a tornáda. Vyžádaly si nejméně 100 úmrtí, uvedl guvernér Kentucky

11. prosince 2021 23:56
Aktualizováno

Tornáda, která zasáhla centrální část Spojených států, zabila v samotném státě Kentucky nejméně 100 lidí. Uvedl to guvernér Kentucky Andy Beshear. Americký prezident Joe Biden označil úmrtí způsobená hurikánem za „nepředstavitelnou tragédii“. Prezident už v sobotu schválil vyhlášení stavu nouze v tomto státě.

Z obalů potravin možná zmizí údaj o minimální trvanlivosti. EU chce zamezit plýtvání

10. prosince 2021 22:33

Možná se i vám stává, že někdy zbytečně vyhodíte jídlo. Mnoho Čechů se totiž nevyzná v datumech, které označují, dokdy se mohou potraviny zkonzumovat. Z obalů jídel by proto už příští rok mohl zmizet nápis minimální trvanlivost. Evropská unie chce tímto krokem zamezit plýtvání. Lidé totiž často vyhazují potraviny po datu minimální trvanlivosti, ty ale můžou být k jídlu přitom i několik dalších let.

Trhy jim zrušili, přesto si poradili. V Jablonci nad Nisou otevřeli adventní supermarket

6. prosince 2021 19:20

V Jablonci nad Nisou mají namísto vánočních trhů adventní supermarket. Bývalá prodejna nábytku v centru města se nyní proměnila v takzvaný Štědrý dům, který funguje stejně jako běžné obchody. Zákazníci si u vchodu berou košíčky, u stolů si vybírají zboží a u pokladny platí nákup. Skupina lidí, která pořádá několikrát do roka řemeslné trhy, si prostor pronajala a upravila během několika dní.

Válka na Slovensku: Odmítači roušek sdílí fotky zasahujících policistů s výzvou k likvidaci

6. listopadu 2021 15:16

Spory mezi odmítači roušek a policií se nadále vyostřují. Po zásahu policistů v piešťanském supermarketu proti skupině lidí porušujících vládní opatření byli zadržení tři muži. Čelí obvinění z útoku na veřejného činitele a výtržnictví. Policisté se navíc zabývají i výhrůžkami zasahujícím kolegům. Na sociálních sítích kolují jejich fotky s výzvami k likvidaci.

Na zemi krvácela žena, všichni utíkali. Svědek popsal teroristický útok na Novém Zélandu

4. září 2021 19:59

Viděl jsem ženu ležet na zemi a krvácet, spousta lidí běžela proti mně a všichni mi říkali, ať utíkám, popsal svědek pátečního teroristického útoku v supermarketu v Aucklandu na Novém Zélandu. Útočníka, který pobodal sedm lidí a jehož jméno už místní úřady zveřejnily, následně policie zastřelila. Supermarket oznámil, že minimálně dočasně stahuje z regálů všechny nože a nůžky.

Teroristický útok na Novém Zélandu. Islamista pobodal v supermarketu šest lidí

3. září 2021 07:47
Aktualizováno

Policisté na Novém Zélandu v pátek zastřelili muže, který v supermarketu v jednom z obchodních center v Aucklandu pobodal šest lidí. Útočník byl inspirovaný ideologií teroristické organizace Islámský stát (IS), řekla premiérka Jacinda Ardernová, podle které šlo o teroristický čin. Extremista původem ze Srí Lanky byl novozélandským bezpečnostním úřadům znám, nepřetržitě ho sledovaly.

reklama