reklama
CNN Prima News supermarket

supermarket

Výpis příspěvků ke štítku „supermarket“

Na zemi krvácela žena, všichni utíkali. Svědek popsal teroristický útok na Novém Zélandu

Viděl jsem ženu ležet na zemi a krvácet, spousta lidí běžela proti mně a všichni mi říkali, ať utíkám, popsal svědek pátečního teroristického útoku v supermarketu v Aucklandu na Novém Zélandu. Útočníka, který pobodal sedm lidí a jehož jméno už místní úřady zveřejnily, následně policie zastřelila. Supermarket oznámil, že minimálně dočasně stahuje z regálů všechny nože a nůžky.

Teroristický útok na Novém Zélandu. Islamista pobodal v supermarketu šest lidí

Aktualizováno

Policisté na Novém Zélandu v pátek zastřelili muže, který v supermarketu v jednom z obchodních center v Aucklandu pobodal šest lidí. Útočník byl inspirovaný ideologií teroristické organizace Islámský stát (IS), řekla premiérka Jacinda Ardernová, podle které šlo o teroristický čin. Extremista původem ze Srí Lanky byl novozélandským bezpečnostním úřadům znám, nepřetržitě ho sledovaly.

Útok na Novém Zélandu: Muž v supermarketu bodal nožem do lidí, pět jich zranil

Pět zraněných si vyžádal pondělní útok v supermarketu ve městě Dunedin na Novém Zélandu, kde muž začal bodat lidi nožem. Uvedla to agentura AP s odvoláním na místní úřady. Policie útočníka zadržela a vzala do vazby. Mezi zraněnými jsou dva zaměstnanci obchodu. Premiérka Jacinda Ardernová uvedla, že motiv útoku zatím nebyl zjištěn, ale policie nemá žádné důkazy svědčící o tom, že by šlo o terorismus.

Byl v karanténě, přesto šel krást a popral se s ostrahou. Cizinci hrozí 10 let vězení

Dvaadvacetiletému cizinci pozitivnímu na COVID-19, který byl v Jihlavě v pátek zadržen kvůli krádeži, hrozí vězení až na deset let. Nedodržel nařízenou karanténu a po krádeži v supermarketu brutálně napadl ostrahu. Na to, že je nakažený, nikoho neupozornil, informovala mluvčí krajské policie Dana Čírtková s tím, že jihlavský okresní soud poslal muže do vazby.

O samotesty na koronavirus je zájem. Které supermarkety je prodávají a za kolik?

Jako první z potravinářských sítí spustila prodej antigenních testů na covid v první polovině března společnost Kaufland. Od té doby se jejich prodej rozšířil i do jiných řetězců a Češi si od soboty nakoupí antigenní samotestovací sady nově i v prodejnách Lidl. Testy s odběrem vzorku ze slin nabízí za 139 korun. Společnost Billa zařadila testovací sady do sortimentu některých prodejen už ve čtvrtek, od soboty jsou dostupné v celé její síti. Prodej antigenních testů už dříve zahájily i další potravinářské řetězce. Sledují u nich vysokou poptávku a chystají rozšíření nabídky, shodli se zástupci obchodních sítí.

reklama