CNN Prima News supermarket

supermarket

Výpis příspěvků ke štítku „supermarket“

Řidič na Náchodsku najel do chodců. Mezi osmi zraněnými jsou tři děti, zasahoval vrtulník

V Polici nad Metují na Náchodsku před supermarketem v úterý odpoledne osobní auto srazilo několik lidí. Zranění utrpělo pět dospělých včetně řidiče a tři děti, uvedli policisté na sociální síti X. Do lékařských zařízení bylo přepraveno sedm zraněných včetně dvou dětí, jedno z nich dopravil do nemocnice vrtulník, potvrdila mluvčí královéhradeckých záchranářů Lucie Hanušová. Řidič měl zřejmě zdravotní indispozici, nehodu si nepamatoval, uvedl starosta Jiří Škop, podle něhož nešlo o úmysl.

Bouře kvůli reklamě supermarketu s protinacistickým heslem. Němci vyhrožovali bojkotem

Reklamní leták maloobchodního řetězce Simmel, který je součástí skupiny supermarketů Edeka, vyvolal rozruch. „Za demokracii, proti nacistům,“ zněla část titulku. To se nelíbilo zákazníkům, kteří na sociálních sítích vyzývali k bojkotu poboček. Peter Simmel, majitel dvou desítek prodejen v Sasku a Durynsku, se na Facebooku omluvil a slogan se snažil vysvětlit.

Švihlíková: Supermarkety na Západě si nikdy nedovolí to, co české. Dvojí kvalita nezmizela

Problém dvojí kvality potravin v Česku a zahraničí přetrvává, řekla ekonomka Ilona Švihlíková v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS. Trh s potravinami podle ní narušuje nízká konkurence mezi supermarkety. Často prý zneužívají svou pozici a vůči zemědělcům a potravinářům používají nekalé praktiky, které by si na Západě „nikdo nedovolil“.

Výborný: Ke zdražení jídla není důvod. Obchody házejí vinu na dodavatele, říkají experti

Zástupci supermarketů tvrdí, že dodavatelé jim poslali nové ceníky s výrazným navýšením cen, a oni proto podle některých zpráv musí od nového roku zdražit až o deset procent. Potravinářská komora ovšem říká, že je to lež. Dodavatelé prý nedali žádný důvod ke zdražování potravin. Podle ekonomů nemá v době, kdy klesne DPH u potravin o tři procentní body, důvod zdražovat ani jedna strana. Stejného názoru je i ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL).

Češi berou útokem předvánoční Polsko. Jak po vybrakování, stěžují si zákazníci obchodů

České nájezdy na polské obchody pokračují. Oproti domácím cenám tam totiž ušetří nejen při nákupu surovin na cukroví, ale také vánočních dárků či ozdob na stromeček. Před obchodními domy i tržišti se tak shromažďují stovky aut s českými poznávacími značkami. „Je to tu jak po vybrakování,“ konstatovali Češi oslovení televizním štábem CNN Prima NEWS, který zmapoval nákupní horečku těsně za hranicemi České republiky.

PŘEHLEDNĚ: Dlouhý „seznam hanby“. Podívejte se, které firmy nadále působí v Rusku

Pokud platíte daně v Rusku, způsobujete umírání lidí na Ukrajině. To vzkazuje dlouhodobě Kyjev společnostem, které se ani více než rok a tři čtvrtě po vypuknutí ruské invaze nestáhly ze země vedené Vladimirem Putinem. Za poslední měsíce podnikání v Rusku značně omezilo, nebo úplně ukončilo několik dalších velkých hráčů. Kdo naopak na takzvaný „seznam hanby“ stále patří? Redakce CNN Prima NEWS připravila podrobný a přehledný výčet.