CNN Prima News Apollo 11

Apollo 11

Výpis příspěvků ke štítku „Apollo 11“

Byl u startu Apolla 11, psal o kosmonautice i špionáži. Zemřel publicista Karel Pacner

7. dubna 2021 08:50

Ve středu ve věku 85 let zemřel známý publicista Karel Pacner. Napsal desítky knih o vesmíru, kosmonautice, vědě, ale i o nejnovějších dějinách a špionáži. V roce 1969 na mysu Canaveral na Floridě sledoval vypuštění prvních Američanů na Měsíc či o 20 let později navštívil kosmodrom Bajkonur. Zprávu o jeho smrti potvrdil webu Aktuálně.cz zdroj blízký rodině.

Hlavní zprávy v 18.55: Česko má další ohnisko nákazy

16. července 2020 17:52

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Česko má další ohnisko nákazy. V Čečelicích na Mělnicku je 10 nových případů. Kolik dalších lidí muselo do karantény? Nejen o tom poskytneme informace v Hlavních zprávách od 18:55 – dnes s Klárou Doležalovou a Karlem Voříškem.

Největší podmořské poklady: Ztracená města, Titanik i letadla

5. června 2020 08:40

Objevit všechno, co se skrývá na dně moře, bude trvat ještě hodně dlouho. I teď ale existuje spousta věcí, které fascinují celý svět. Například najít na dně moře celé město je určitě snem každého potápěče. O existenci bájné Atlantidy se sice dodnes vedou dohady, pár ztracených měst už se ale objevilo. Slavná je indická Dwarka, egyptský Heraklion nebo Kleopatřina Alexandrie. Z té možná vznikne i podmořské muzeum.