CNN Prima News Apollo 11

Apollo 11

Výpis příspěvků ke štítku „Apollo 11“

Byl u startu Apolla 11, psal o kosmonautice i špionáži. Zemřel publicista Karel Pacner

Ve středu ve věku 85 let zemřel známý publicista Karel Pacner. Napsal desítky knih o vesmíru, kosmonautice, vědě, ale i o nejnovějších dějinách a špionáži. V roce 1969 na mysu Canaveral na Floridě sledoval vypuštění prvních Američanů na Měsíc či o 20 let později navštívil kosmodrom Bajkonur. Zprávu o jeho smrti potvrdil webu Aktuálně.cz zdroj blízký rodině.

Největší podmořské poklady: Ztracená města, Titanik i letadla

Objevit všechno, co se skrývá na dně moře, bude trvat ještě hodně dlouho. I teď ale existuje spousta věcí, které fascinují celý svět. Například najít na dně moře celé město je určitě snem každého potápěče. O existenci bájné Atlantidy se sice dodnes vedou dohady, pár ztracených měst už se ale objevilo. Slavná je indická Dwarka, egyptský Heraklion nebo Kleopatřina Alexandrie. Z té možná vznikne i podmořské muzeum.

NASA po desetiletích zpřístupní některé vzorky z misí Apollo 11. Je jich přitom přes 300 kilogramů

Za zamčenými dveřmi Johnsonova vesmírného centra v americkém Houstonu je schován poklad, který zatím vidělo jen málo lidí a dotklo se ho ještě méně. Doposud nepřístupná laboratoř ukrývá stovky kil měsíčního materiálu shromážděného astronauty z misí Apollo před padesáti lety. Poprvé za několik desetiletí se NASA chystá některé z doposud nedotčených vzorků zpřístupnit a postoupit je geologům, aby je prozkoumali technologiemi 21. století. Informovala o tom agentur

Do dražby půjde manuál z přistání posádky Apollo 11 na Měsíci. Obsahuje kresby a zápisky Armstronga a Aldrina. Jaká je jeho odhadovaná cena?

Do červencové dražby půjde detailní manuál přistání na Měsíci z roku 1969, který používali američtí astronauti Neil Armstrong a Buzz Aldrin během svého prvního přelomového přistání. Návod by se podle specialistů z newyorkské aukční síně Christie’s mohl vydražit až za devět milionů dolarů (asi 205 milionů korun), uvedla agentura Reuters.