reklama

Aprílové počasí nekončí. Do středy teploty porostou, pak může znovu sněžit

Chladné počasí nás bude provázet i začátkem nového týdne, objevovat se budou přeháňky, slunce se ukáže jen přechodně. Ve srovnání s přechozím týdnem se sice oteplí, přesto budou teploty většinou nižší, než bývá koncem dubna obvyklé. Nejteplejším dnem týdne má být středa, kdy maxima mohou vyšplhat až na 17 °C. Od čtvrtka se pak opět ochladí.

reklama

V České republice převládá v pondělí oblačné až zatažené počasí, které nadále ovlivňuje rozsáhlá oblast nižšího tlaku vzduchu nad jižní, střední a východní Evropou. „Trochu protrhanější obloha je na severu a severovýchodě Čech a také na střední a jižní Moravě,“ uvedl ve vysílání CNN Prima NEWS Filip Smola z Českého hydrometeorologického ústavu.

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Zdroj: Pixabay

Déšť nebo přeháňky se zpočátku objevily především na jihu Čech, postupně se ale rozšířily na většinu území. Na severozápadě území bude pršet jen místy. „Počítejme s tím, že během následujících hodin bude srážek stále přibývat,“ upozornil meteorolog s tím, že během večera a noci srážek ubyde, načež v úterý ráno se opět vyskytnou.

🥶🔵❄️Chladné počasí bude doprovázet i začínající týden. Objevovat se budou přeháňky, slunce se ale přechodně také ukáže....

Posted by Český hydrometeorologický ústav on Sunday, April 18, 2021

V polohách nad 1 200 metrů mohou být srážky i smíšené nebo sněhové. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 9 až 13 °C, v tisíci metrech na horách kolem 5 °C.

Do středy teploty porostou

V noci na úterý teploty klesnou na 6 až 2 °C. V úterý nás čeká oblačno až polojasno, ráno místy zataženo a ojediněle mlhy. Přeháňky, nikoliv už déšť, by se měly vyskytovat ojediněle, během odpoledne pak místy, zejména na horách. Ve všech polohách už budou přeháňky pouze dešťové. Oteplí se na 11 až 15 °C.

Výhled počasí s meteorologem Filipem Smolou
Výhled počasí s meteorologem Filipem Smolou
Zdroj: CNN Prima NEWS

„Ještě ve středu teploty vystoupají až k 17 stupňům, ale ve čtvrtek nás začne ovlivňovat studená fronta, za kterou se na víkend ochladí,“ dodal meteorolog.

„Hlavně závěr týdne potrápí zemědělce a zahrádkáře, protože v noci budou teploty klesat na mnoha místech pod nulu. Na horách se ke konci týdne objeví opět sněhové vločky,“ doplnil ČHMÚ na svém Facebooku.

Další hlavní zprávy

Domácí

Česko se pere s vydatnými dešti. Hladiny řek stoupají, hasiči vyjeli ke stovkám případů

Česko se pere s vydatnými dešti. Hladiny řek stoupají, hasiči vyjeli ke stovkám případů

Vydatný déšť a silné bouřky, které Česko poprvé zasáhly ve středu a opakovaly se ve čtvrtek a v noci na pátek, zvedly hladiny řek. Na třetí stupeň povodňové aktivity dosáhla Úslava v Prádle na jižním Plzeňsku a na řadě dalších míst v západních, středních a jižních Čechách, na jihu a severu Moravy a Slezska řeky překročily podle údajů na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) druhý, případně první povodňový stupeň.

Cestování

PŘEHLEDNĚ: Co budete potřebovat, abyste v létě mohli cestovat. Kdy bude covid pas?

PŘEHLEDNĚ: Co budete potřebovat, abyste v létě mohli cestovat. Kdy bude covid pas?

Cestování v letošním létě získává konkrétnější obrysy. Od června začne fungovat národní aplikace, která bude potvrzovat neifekčnost jedince a od července by se měla propojit s celoevropským covid pasem. V zásadě musí člověk splňovat jednu ze tří podmínek – očkování, test nebo prodělání covidu v určité lhůtě. Jak tedy bude cestování v příštích měsících vypadat?

Recept na covid: Česko mělo celoplošně testovat dřív, Dánsko díky tomu nemoc zkrotilo
Cestování do okolních zemí bude očkovaným umožněno už v sobotu, potvrdil Kulhánek
Česko je nepřítel, oznámila ruská vláda. Na náš postup jsem hrdý, vzkázal Hamáček
Zbytečná politizace. Zeman odešel, protože byl unavený a chtěl změnu, myslí si komentátor
reklama
reklama
Bartoš: Názory na migraci a Evropskou unii už jsem změnil. Byla to mladická rebelie

Rozhovor

Domácí zpravodajství

Benešová šla za hranu, zní z opozice po konci Zemana. Vystrčil mluví o ohrožení svobody
Pepson Snětivý: Karel IV. byl největší osobností našich dějin. Z Prahy chtěl nový Řím
Po vyléčení z covidu si bude možné zajít do hospody půl roku bez očkování či testu
Další články
reklama
reklama