reklama

Astmatička jela vlakem bez roušky, dostala pokutu 4 600 korun za zpoždění spoje

Martina Zbořilová cestovala minulý týden vlakem ze Židlochovic do Brna. Jelikož trpí silným astmatem, do vagónu se posadila bez roušky. Když k ní přistoupil průvodčí, žádal ji, aby si roušku nasadila. Když neuposlechla, zavolal policii. Žena musí kvůli incidentu zaplatit 4 600 korun za zastavení vlaku a následné zpoždění.

reklama

Zbořilová se o události rozepsala na Facebooku. „Chtěla bych se podělit o svůj úterní zážitek z vlaku. Židlochovice–Brno, jela jsem bez roušky a kupovala si u asi 30letého průvodčího lístek. Začal mít řeči, že jsem bez roušky,“ napsala žena na sociální síť. Svůj příběh sdílela ve facebookové skupině s názvem Občanská neposlušnost –⁠ Kreativní Převrat.

Dle svých slov se průvodčímu snažila vysvětlit, že trpí astmatem a nošení roušky jí tudíž způsobuje zdravotní problémy včetně nekontrolovatelného zadržení dechu (apnoe). Zaměstnanec dráhy ale tento argument neakceptoval. „Chvíli jsme debatovali, že mě může vykázat z vlaku, zavolat policajty a že on by ji také raději neměl, že nosit ji nemusí jen děti a lidé s diagnózou na hlavu. No a v Modřicích jsme zastavili a stáli a stáli,“ uvedla Zbořilová.

Jak se ukázalo, strojvedoucí vlaku zastavil, aby počkal na bezpečnostní složky. Podle Zbořilové za ní přišli čtyři policisté, kteří ji poprosili, aby vystoupila z vlaku. „Státní policista mi sdělil, že jsem porušila zákon. Ohradila jsem se, že zákon jsem rozhodně neporušila a že pan premiér řekl v televizi, že nošení roušek není povinné, ale dobrovolné. Že jsem jasně sdělila, že mi způsobují zdravotní problémy, a to, že průvodčí policisty zavolal a zdržel tím vlak o 20 minut je jeho rozhodnutí,“ rozčilovala se žena.

Příspěvek Zbořilové na Facebooku končí fotografií blokové pokuty, kterou za přestupek od průvodčího dostala. „Mám v peněžence lístek od průvodčího na částku 4 600 korun. Z toho 1 000 za neoprávněně zastavený vlak (za záchranou brzdu jsem nezatáhla) a 3 600 za 18 min zdržení. Nepodepsáno,“ uzavřela Zbořilová, která zveřejnila fotografii dokladu, neboť jí prý mnoho lidí údajně nevěřilo, že je něco takového vůbec možné.

Tagy:

Hlavní zprávy

PŘEHLEDNĚ: Kterým okresům hrozí plošné testování ve školách? Rizikových regionů přibývá
Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Kterým okresům hrozí plošné testování ve školách? Rizikových regionů přibývá

V okresech, kde incidence překročí 300 případů koronaviru na 100 tisíc obyvatel za sedm dní, dojde k plošnému testování žáků ve školách, a to v termínech 1. a 8. listopadu. Informaci novinářům potvrdil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) na pondělním brífinku. Podle současných dat ministerstva zdravotnictví by se testování týkalo osmi okresů. Do listopadu by jich ale mohlo být mnohem více.

Nutit lidi k „dobrovolnému očkování“ je absurdní. Vláda cílí na špatné skupiny, říká Dostál
360°

Nutit lidi k „dobrovolnému očkování“ je absurdní. Vláda cílí na špatné skupiny, říká Dostál

Podle experta na zdravotní právo Ondřeje Dostála (Piráti) je pro nastavení opatření proti šíření koronaviru klíčové, zda neočkovaný člověk ohrožuje společnost více než očkovaný. Řekl to v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Reagoval tak na dotaz, zda není na čase uznávat hladinu protilátek. Zároveň podotkl, že nutit občany k dobrovolnému očkování je absurdní a opatření prý cílí na špatné skupiny obyvatel.

Expert: Snížit DPH u energií je nejhorší řešení. To vám řekne každý ekonom s diplomem

Plán vlády na dočasné snížení DPH u energií až na nulu je podle ekonoma Miroslava Zámečníka to nejhorší, co se může z hlediska rozpočtu udělat. V pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS mluvil podobně také poslanec Pirátů Martin Jiránek. Naopak poslanec za vládní hnutí ANO Patrik Nacher zdůrazňoval, že jde o nejrychlejší způsob, jak lidem ve finanční tísni pomoci.

Divoká klasika ve Francii: Neymara s Messim chránily štíty, Argentince naháněl fanoušek

Le Classique – nejvyhrocenější zápas ve francouzské Ligue 1. Když se loni na podzim potkal Olympique Marseille s Paris Saint-Germain, padlo pět červených a 10 žlutých karet. Nedělení střetnutí dvou nenávidějících se týmů přineslo bezgólovou remízu a „jen“ jedno vyloučení. Divoko bylo zejména na tribunách. Marseillští fanoušci rozjeli pyroshow a na trávník vrhali všechno, co měli po ruce. Kvůli tomu museli hvězdy Pařížanů Lionela Messiho i Neymara chránit pořadatelé za pomoci štítů.

reklama

Domácí zpravodajství

Nejzajímavější reality show z celého světa. Televize Prima spouští nový program

Skupina Prima rozšiřuje programovou nabídku a v pondělí 25. října odpoledne spustí jedenáctý televizní kanál! Prima SHOW se ve svém programovém schématu zaměří na reality show. Přinese druhou sérii české show LIKE HOUSE s Agátou Hanychovou v čele nové party influencerů a představí premiérový denní formát Královny butiků, který je mixem napětí, soutěžení, nákupů, stylingu a módních tipů předního českého stylisty Filipa Vaňka. Nebudou chybět ani ty nejlepší zahraniční show – Krásky a šprti, Ostrov pokušení, Výměna manželek USA nebo Slunce, sex a rodiče v patách.

Odcházející vláda se dál hašteří. Schillerová ztrhala návrh Maláčové na minimální mzdy

Odcházející vláda bude o zvýšení minimální mzdy jednat za týden, oznámila ministryně financí Alena Schillerová (ANO). Růst na 18 tisíc korun, který navrhuje ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) označila za naprosto nereálný. Připomněla, že na minimální mzdu je v Česku navázána mzda zaručená a její navýšení by mohlo být pro některé menší a střední zaměstnavatele neúnosné.

Neočkovaní učitelé musí mít při výuce respirátor. Ruší se izolace po návratu z ciziny

Neočkovaní učitelé budou od listopadu muset nosit respirátory při výuce. Výjimku budou mít učitelé ve školkách. Po pondělním vládním zasedání to oznámil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Sdělil také, že neočkovaní už nebudou muset po příjezdu z rizikových zemí na mapě cestovatele nastoupit do samoizolace. Zachována bude povinnost testu a do té doby bude muset dotyčná osoby nosit na veřejnosti respirátor.

reklama