reklama

Astmatička jela vlakem bez roušky, dostala pokutu 4 600 korun za zpoždění spoje

Ilustrační snímek
Foto: Profimedia.cz

Martina Zbořilová cestovala minulý týden vlakem ze Židlochovic do Brna. Jelikož trpí silným astmatem, do vagónu se posadila bez roušky. Když k ní přistoupil průvodčí, žádal ji, aby si roušku nasadila. Když neuposlechla, zavolal policii. Žena musí kvůli incidentu zaplatit 4 600 korun za zastavení vlaku a následné zpoždění.

reklama

Zbořilová se o události rozepsala na Facebooku. „Chtěla bych se podělit o svůj úterní zážitek z vlaku. Židlochovice–Brno, jela jsem bez roušky a kupovala si u asi 30letého průvodčího lístek. Začal mít řeči, že jsem bez roušky,“ napsala žena na sociální síť. Svůj příběh sdílela ve facebookové skupině s názvem Občanská neposlušnost –⁠ Kreativní Převrat.

Dle svých slov se průvodčímu snažila vysvětlit, že trpí astmatem a nošení roušky jí tudíž způsobuje zdravotní problémy včetně nekontrolovatelného zadržení dechu (apnoe). Zaměstnanec dráhy ale tento argument neakceptoval. „Chvíli jsme debatovali, že mě může vykázat z vlaku, zavolat policajty a že on by ji také raději neměl, že nosit ji nemusí jen děti a lidé s diagnózou na hlavu. No a v Modřicích jsme zastavili a stáli a stáli,“ uvedla Zbořilová.

Jak se ukázalo, strojvedoucí vlaku zastavil, aby počkal na bezpečnostní složky. Podle Zbořilové za ní přišli čtyři policisté, kteří ji poprosili, aby vystoupila z vlaku. „Státní policista mi sdělil, že jsem porušila zákon. Ohradila jsem se, že zákon jsem rozhodně neporušila a že pan premiér řekl v televizi, že nošení roušek není povinné, ale dobrovolné. Že jsem jasně sdělila, že mi způsobují zdravotní problémy, a to, že průvodčí policisty zavolal a zdržel tím vlak o 20 minut je jeho rozhodnutí,“ rozčilovala se žena.

Příspěvek Zbořilové na Facebooku končí fotografií blokové pokuty, kterou za přestupek od průvodčího dostala. „Mám v peněžence lístek od průvodčího na částku 4 600 korun. Z toho 1 000 za neoprávněně zastavený vlak (za záchranou brzdu jsem nezatáhla) a 3 600 za 18 min zdržení. Nepodepsáno,“ uzavřela Zbořilová, která zveřejnila fotografii dokladu, neboť jí prý mnoho lidí údajně nevěřilo, že je něco takového vůbec možné.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Politika

Jaroslav Faltýnek poslechne Babiše a kvůli schůzce v restauraci skončí ve vedení ANO

Jaroslav Faltýnek poslechne Babiše a kvůli schůzce v restauraci skončí ve vedení ANO

První místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek bude na svůj post ve straně rezignovat. CNN Prima NEWS to potvrdil důvěryhodný zdroj ze Sněmovny. K rezignaci Faltýnka vyzval šéf hnutí a premiér Andrej Babiš poté, co se Faltýnek sešel ve středu večer v restauraci na Vyšehradě s ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou (za ANO). Ten má na svůj post podle výzvy Babiše rezignovat také.

reklama
Vláda ruinuje státní kasu. Exprezident Klaus: Hlavním viníkem je ministryně Maláčová
reklama
reklama
Děláte si z nás srandu? Rezignujte! Lidé se na sociálních sítích ostře pustili do Prymuly

Roman Prymula

Domácí zpravodajství

Organizátor protestu: Vláda se snaží do davu nasadit provokatéry, magistrát vyhrožuje
Další články
reklama
reklama