reklama

Astmatička jela vlakem bez roušky, dostala pokutu 4 600 korun za zpoždění spoje

Ilustrační snímek
Zdroj: Profimedia.cz

Martina Zbořilová cestovala minulý týden vlakem ze Židlochovic do Brna. Jelikož trpí silným astmatem, do vagónu se posadila bez roušky. Když k ní přistoupil průvodčí, žádal ji, aby si roušku nasadila. Když neuposlechla, zavolal policii. Žena musí kvůli incidentu zaplatit 4 600 korun za zastavení vlaku a následné zpoždění.

reklama

Zbořilová se o události rozepsala na Facebooku. „Chtěla bych se podělit o svůj úterní zážitek z vlaku. Židlochovice–Brno, jela jsem bez roušky a kupovala si u asi 30letého průvodčího lístek. Začal mít řeči, že jsem bez roušky,“ napsala žena na sociální síť. Svůj příběh sdílela ve facebookové skupině s názvem Občanská neposlušnost –⁠ Kreativní Převrat.

Dle svých slov se průvodčímu snažila vysvětlit, že trpí astmatem a nošení roušky jí tudíž způsobuje zdravotní problémy včetně nekontrolovatelného zadržení dechu (apnoe). Zaměstnanec dráhy ale tento argument neakceptoval. „Chvíli jsme debatovali, že mě může vykázat z vlaku, zavolat policajty a že on by ji také raději neměl, že nosit ji nemusí jen děti a lidé s diagnózou na hlavu. No a v Modřicích jsme zastavili a stáli a stáli,“ uvedla Zbořilová.

Jak se ukázalo, strojvedoucí vlaku zastavil, aby počkal na bezpečnostní složky. Podle Zbořilové za ní přišli čtyři policisté, kteří ji poprosili, aby vystoupila z vlaku. „Státní policista mi sdělil, že jsem porušila zákon. Ohradila jsem se, že zákon jsem rozhodně neporušila a že pan premiér řekl v televizi, že nošení roušek není povinné, ale dobrovolné. Že jsem jasně sdělila, že mi způsobují zdravotní problémy, a to, že průvodčí policisty zavolal a zdržel tím vlak o 20 minut je jeho rozhodnutí,“ rozčilovala se žena.

Pokuta za zpoždění vlaku
Pokuta za zpoždění vlaku

Příspěvek Zbořilové na Facebooku končí fotografií blokové pokuty, kterou za přestupek od průvodčího dostala. „Mám v peněžence lístek od průvodčího na částku 4 600 korun. Z toho 1 000 za neoprávněně zastavený vlak (za záchranou brzdu jsem nezatáhla) a 3 600 za 18 min zdržení. Nepodepsáno,“ uzavřela Zbořilová, která zveřejnila fotografii dokladu, neboť jí prý mnoho lidí údajně nevěřilo, že je něco takového vůbec možné.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Byznys

Brutální provětrání peněženek, komentuje Prouza povinné kvóty na české potraviny

Brutální provětrání peněženek, komentuje Prouza povinné kvóty na české potraviny

Velké obchody budou zřejmě muset povinně prodávat české potraviny. Už příští rok by měly tvořit 55 procent jejich zboží. V roce 2028 by pak mělo být na pultech až 73 procent domácích potravin. Ve středu o tom rozhodli poslanci. Zákon ale budí řadu nesouhlasných reakcí. Podle prezidenta Svazu průmyslu a obchodu Tomáše Prouzy některé potraviny výrazně podraží. Kvóty navíc nejde reálně splnit.

Vystoupí ABBA na italském festivalu? Šlo by o návrat skoro po 40 letech
Lidé se vyhýbají karanténě. Dejte jim jednorázový peněžní příspěvek, radí státu vědci
reklama
reklama
Greta si nenechala ujít poslední Trumpův den ve funkci. Měj se staříku, vzkázala mu

Donald Trump

Domácí zpravodajství

Roušku, která se sama sterilizuje, pomohla vyvinout česká laborantka Lucie Filipová
Zabarikádoval se v bytě a držel rukojmí. Chtěl mluvit s reportérem CNN Prima NEWS
Respirátory místo roušek? Nemáme je pro všechny, varuje Prymula před Babišovým nápadem
KOMENTÁŘ: Česko na talíři. Když národní socialisté diktují, čím smíme plnit žaludky
Čeští experti po kauze v Norsku varují: Vedlejší účinky vakcíny mohou vést až k úmrtí
Další články
reklama
reklama