reklama

V metru se pohyboval muž bez roušky, strážníky ignoroval. Skončil v poutech

Během pondělí se v prostorách pražského metra pohyboval člověk bez roušky. Strážníci se mu snažili domlouvat, muž ale na jejich výzvy nereagoval a svůj odmítavý postoj doprovodil vulgárními gesty. Policie ho po marné diskusi nakonec zatkla.

reklama

Vládní nařízení ze začátku září nařizují, aby měli všichni lidé v hromadné dopravě zakrytá ústa i nos. S tím se ale evidentně nechtěl smířit muž na nástupišti stanice metra Florenc, která je zároveň přestupní stanicí linek B a C pražského metra, tedy jedním z velice vytížených dopravních uzlů.

Muž se potuloval po nástupišti bez ochrany dýchacích cest, sedal si na lavičky mezi ostatní cestující a mával nad hlavou s jízdenkou.

Strážníci mu nejprve domlouvali slovně, po pár minutách mu ale pohrozili, že mohou využít donucovacích prostředků.

Ani to dotyčného neodradilo, naopak, muž začal být více agresivní. Příslušníci policie ho proto pomocí několika chvatů zpacifikovali a následně mu nasadili pouta.

Provinilec skončil na policejní stanici. Správní orgán teď bude projednávat jeho přestupek. Na incident upozornil web Týdeník Policie.

K tématu

Další hlavní zprávy

Andrej Babiš

Babiš: Jasně jsme řekli, ať omezíte kontakty. Je to tak těžké pochopit?

Babiš: Jasně jsme řekli, ať omezíte kontakty. Je to tak těžké pochopit?

Čísla jsou katastrofální, vždyť jsme vám říkali, že je třeba omezit kontakty, podivuje se premiér Andrej Babiš a nechápe, proč to lidé nechápou, chodí ven a vládní nařízení nedodržují. Ve svém nedělním videu Čau lidi apeloval na to, aby Češi nařízení „proboha“ už začali respektovat. Zároveň během dne on i ministr Roman Prymula uvedli, že pokud se čísla do úterý nezlepší, přijde další fáze zpřísnění.

Politika

KOMENTÁŘ: Nerozčilujme se nad Prymulou. Žádná rovnost přece neexistuje

KOMENTÁŘ: Nerozčilujme se nad Prymulou. Žádná rovnost přece neexistuje

Kauza ministra zdravotnictví Romana Prymuly nachytaného v hospodě a bez roušky zdá se být jednou z nejvýbušnějších v naší politice za poslední léta. Na první pohled to opravdu vypadá děsivě. Ministr „prudí“ celé Česko se zákazem shlukování, zavírá školy (a hází nám děti na krk), zakazuje nám zajít si na pivo. A sám si užívá bezrouškových slastí života. Pojďme ale zkusit na chvíli zklidnit vášně.

reklama
Lidé dál ignorují vládní nařízení. V pražské Troji se jich sešly zástupy
Pokud do úterý čísla neklesnou, hrozí úplné uzavření, přiznal Prymula na odchodu
reklama
reklama
Hampl: Vláda mrtvých a dluhů. Je to epidemie papalášství, nešetřil Babiše ekonom

Partie

Domácí zpravodajství

Prymula: Dotace pro dceru přišla v době, kdy jsem ve vládě nebyl
Sedmiletá Češka je jediná na světě se vzácným svalovým onemocněním. Léčba neexistuje
ODS, lidovci a TOP 09 se dohodli na koalici proti Babišovi. V úterý podepíší memorandum
Další články
reklama
reklama