audit

Výpis příspěvků ke štítku „audit“

Schmarcz: Na Hradě je bordel, udávají se navzájem. Nejlepší obrana je útok, říká Kulidakis

7. března 2023 13:43

Trestní oznámení Kanceláře prezidenta republiky si můžeme vysvětlit několika způsoby. Možná se rozhodli předejít tomu, co by mohlo přijít. A nejlepší obrana je útok. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl komentátor Thomas Kulidakis. Komentátor Martin Schmarcz byl celou vzniknou situací pobouřen. „Je to neuvěřitelný příběh. Neumím si představit, že by tam za Jana Nováka byl takový bordel,“ podotkl.

Chystá se obří regulace informačních technologií. Svým dopadem předčí GDPR, míní expert

27. září 2022 12:29

Co je a co není kritická infrastruktura v oblasti informačních technologií, je naprosto zásadní otázka. Nalézt na ni odpověď se nyní snaží soukromí poskytovatelé telekomunikačních a informačních služeb na straně jedné a stát prostřednictvím Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) na straně druhé. „Snažíme se státu sdělit, že nejsme proti regulaci, ale že je zapotřebí ji vytvářet na základě dialogu s námi,“ řekl CNN Prima NEWS Jakub Rejzek, šéf organizace, která zastupuje nemalou část informačního a telekomunikačního sektoru.

Sledujte ZÁZNAM brífinku ministra Gazdíka: Jak vyřeší problém s Cermatem?

24. května 2022 10:14

Dosavadní fungování organizátora maturitních a jednotných přijímacích zkoušek Cermatu je problém, řekl v pondělí novinářům ministr školství Petr Gazdík (STAN). Zda kvůli nespokojenosti s řízením této příspěvkové organizace ministerstva hrozí odvolání ředitelky Cermatu Michaely Kleňhové, nechtěl upřesnit. Kvůli podezření z placení předražených zakázek poslal v uplynulých dnech do Cermatu auditory. Mimořádný brífink Gazdíka k tomuto tématu sledujte živě v tomto článku. Začít by měl v 10:30.

Stanjura mě neumlčí. Na sociálních sítích zůstávám nadále, vzkazuje Schillerová

18. února 2022 08:49

Bývalá ministryně financí Alena Schillerová (ANO) odmítla, že by za jejího působení byli zaměstnanci tiskového odboru nadstandardně odměňováni. Audit jejího následníka v resortu Zbyňka Stanjury (ODS) označila za zpolitizovaný. „Ať řeší problémy této země a nesnaží se mě dehonestovat za něco, co se vůbec nestalo,“ vzkázala v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS současné vládě.

Trest za nezákonná opatření. Ministerští úředníci přijdou o část platu, včetně náměstka

16. září 2021 14:08

Některým úředníkům na ministerstvu zdravotnictví se kvůli špatně napsaným pandemickým opatřením sníží platy. Výpověď však nikdo nedostane. Informoval o tom Český rozhlas. Desítky opatření zrušily soudy. Audit, který měl mimo jiné odhalit zodpovědnost úředníků, inicioval ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Kontroloři vedle nerespektování nejvyšších soudních autorit identifikovali tři další pochybení.

Wagenknecht: Když Babiš nemá argumenty, začne vás urážet a hledá viníky vlastních chyb

30. dubna 2021 21:43

Když premiér Andrej Babiš (ANO) nemá žádné argumenty, začne své oponenty urážet a hledá viníky svých vlastních chyb. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS to řekl nynější senátor Lukáš Wagenknecht (za Piráty), který byl v minulosti Babišovým náměstkem na ministerstvu financí. Podle něj je navíc nevhodné, když se k dotační kauze vůbec premiér či jeho ministři vyjadřují. Wagenknecht dodává, že tím de facto potvrzují Babišův střet zájmů.

Majitel dceřiné společnosti Agrofertu? Andrej Babiš, uvádí německý registr

30. dubna 2021 00:24

Německý registr skutečných vlastníků firem eviduje českého premiéra Andreje Babiše jako akcionáře a obmyšleného u společnosti SKW Stickstoffwerke Piesteritz, která je součástí koncernu Agrofert. Ve čtvrtek na to upozornila protikorupční organizace Transparency International (TI). Ještě loni v listopadu TI poukazovala na to, že Transparenzregister, jak se rejstřík jmenuje, Babiše ve vlastnických strukturách neuvádí.

Agrofert získal od státu 155 milionů na projekty kritizované auditem. Vracet je nehodlá

27. dubna 2021 12:06

Z projektů kritizovaných auditem Evropské komise už Česko vyplatilo firmám holdingu Agrofert ze státní pokladny zhruba 155 milionů korun. Nyní jde o to, zda by tyto peníze neměla firma vrátit. Agrofert tvrdí, že nikoli. Není ani jasné, zda to po něm bude stát požadovat, protože ministerstvo průmyslu a obchodu nebo ministerstvo pro místní rozvoj se závěry komise nesouhlasí. Podle analytičky Lenky Zlámalové ale dotace vyplaceny být neměly.

Babiš o Vrběticích: Zemanovi jsem vysvětlil, že pracujeme jen s jednou vyšetřovací verzí

26. dubna 2021 18:28

V kauze Vrbětice je jen jedna vyšetřovací verze, řekl premiér Andrej Babiš (ANO) na tiskové konferenci po pravidelném setkání s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech. Česká hlava státu v neděli uvedla, že bere v potaz i verzi, že za výbuch muničních skaldů ve Vrběticích může špatná manipulace některého z pracovníků areálu. Babiš ale prý Zemanovi vysvětlil, že vyšetřovatelé pracují jen s verzí, že šlo o útok ze strany Ruska.

Dostálová: Orgány ČR nesouhlasí se závěrem auditu EU o Babišově střetu zájmů

26. dubna 2021 17:51

České orgány nesouhlasí se závěrem unijního auditu o střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO) v pondělí novinářům řekla, že proti sobě stojí dva právní názory, mezi kterými by měl rozhodnout jedině nezávislý soud. Úřady podle ní analyzují možné kroky, které by k získání soudního rozhodnutí vedly.

Babišův střet zájmů: Vondráček premiéra brání, opozice kritizuje, Zemana nezajímá

26. dubna 2021 05:25

Je to stále stejná zpráva, která unikla v prosinci 2020, nyní pouze byla oficiálně zveřejněna, myslí si předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO) o definitivním závěru auditu Evropské komise k údajnému střetu zájmů Andreje Babiše (ANO). Podle šéfa Senátu Miloše Vystrčila (ODS) jde o potvrzení toho, co už je několik let jasné. Prezident republiky Miloš Zeman nevidí důvod, proč by se o evropský audit měl zajímat, opoziční politici vyzývají k odchodu Andreje Babiše z politiky.