reklama

Auto stálo v řece blízko okraje Niagarských vodopádů. Řidičku se nepovedlo zachránit

Zcela unikátní záchranná akce se odehrála u jednoho z nejnavštěvovanějších míst světa – u Niagarských vodopádů. Lidé si tam všimli auta v řece, a to velmi blízko u okraje, tedy tam, kde Niagara padá padesát metrů hluboko dolů. Operace to byla velmi riskantní, řidičku se nakonec z auta vyprostit podařilo, bohužel nepřežila.

reklama

Počasí, že by psa ven nevyhnal. U břehu Niagary se tísní policisté a záchranáři. Teplota je kolem nuly, sněží, řeka je rozbouřená. Pilot vrtulníku pobřežní stráže se přibližuje co nejvíce k autu. „Náš policejní tým tam nemohl, proto jsme zkontaktovali pobřežní stráž, jim se podařilo řidičku vyprostit,“ popsal celou akci policista Christopher Rola.

K autu se spustil mladý důstojník pobřežní stráže Derrian Duryea. Zatímco pilot se snažil držet stroj na místě, mladý záchranář si už plánoval, jak se do téměř kompletně zatopeného vozu dostane. „Soustředil jsem se jen na to, kterými dveřmi nebo oknem se dostanu dovnitř. Naštěstí auto nebylo zamčené, takže jsem otevřel dveře u spolujezdce, podařilo se mi to i přes ten silný proud,“ sdělil Duryea.

Lidé si všimli auta ve vodě u vodopádu American Falls ve středu odpoledne, zatím není jasné, jak se tam dostalo. Uvnitř byla jen žena. Policisté, kteří dorazili na místo, už ve voze nezaznamenali žádný pohyb.

Proto šlo o čas, doba přežití se v ledové vodě počítá jen na desítky minut. Navíc auto bylo jen kousek od okraje vodopádu a během okamžiku se mohlo zřítit dolů.

„Nikdy jsme neměli auto ve vodě tak blízko u vodopádu,“ dodal Duryea. Mladému záchranáři se nakonec podařilo 60letou řidičku z auta vyzvednout, bohužel už jen její bezvládné tělo. Podle svědků se auto objevilo ve vodě kousek od mostu pro pěší, silnice byly silně zledovatělé. Teprve vyšetřování objasní, jestli do řeky vjela žena záměrně nebo omylem.

Tagy:

Hlavní zprávy

Čech se těžce zranil při neštěstí jachty v Karibiku. Jeho rodina teď prosí o pomoc
Nehody

Čech se těžce zranil při neštěstí jachty v Karibiku. Jeho rodina teď prosí o pomoc

Rodina českého podnikatele Michala Průši, který při nehodě v Karibiku utrpěl vážná zranění, zažívá těžké chvíle. Kromě obav o stav zraněného musí řešit i nečekané problémy s pojištěním a úhradou peněz za jeho léčbu. Už teď musela vynaložit vysoké peněžní částky a zatím netuší, jak se bude situace vyvíjet. Založila proto finanční sbírku, ve které prosí o pomoc.

Ve správní radě VZP nově usedne i exministr Kalousek. Piráti s návrhem nesouhlasili
Domácí

Ve správní radě VZP nově usedne i exministr Kalousek. Piráti s návrhem nesouhlasili

Ve správní radě Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) nově usedne bývalý předseda TOP 09 Miroslav Kalousek, senátor Roman Kraus (ODS) či náměstek ministra zdravotnictví Josef Pavlovic (Piráti). O obměně členů správní a dozorčí rady největší tuzemské zdravotní pojišťovny rozhodla vláda, vyplývá z výsledků zasedání zveřejněných na webu. Proti zvolení Kalouska se v minulých dnech vyslovili Piráti.

Za*raný zpátečnický příběh, opřel se herec do Sněhurky. Trpaslíky označil za ‚‚sedm postav‘‘

Sněhurka a sedm trpaslíků už nevyhovuje moderní době. To si myslí Peter Dinklage, hvězda Hry o trůny a jeden z nejslavnějších herců malého vzrůstu. Společnost Disney, která chystá její nové zpracování, obvinil z dvojího metru – na jednu stranu obsazuje hlavní roli herečkou latinskoamerického původu, na stranu druhou podporuje stereotypy v podobě „trpaslíků žijících v jeskyni“. Zábavní velikán kritiku nicméně vyslyšel a už o sedmi trpaslících mluví jako o „sedmi postavách“.

Vláda omezuje platnost očkování bez třetí dávky. Nařízení se týká jen dospělých

Omezení platnosti očkování proti covidu na devět měsíců po 1. únoru se bude týkat jen dospělých, vyplývá z materiálu, který ve středu projedná vláda. Přeočkováním se platnost prodlouží na zatím neomezenou dobu. Podle informací ministerstva zdravotnictví je z milionu lidí, kteří už byli očkovaní před více než devíti měsíci, ale zatím nemají posilující dávku, zhruba 120 tisíc.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna na CNN Prima NEWS i přímo zde v tomto článku. Ve 22:30 bude první hodina diskuze mimořádně odvysílána na Primě.

reklama

Domácí zpravodajství

Detektiv leteckých neštěstí: Hledám důvod zkázy. 11. září si letadlo sestřelili Američané

Karlu Burgerovi se dá s mírnou nadsázkou říkat detektiv leteckých neštěstí. Inspektor z Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod v rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisuje, jak přesně před 50 lety proběhla zkáza jugoslávského letadla nad Československem –⁠ zemřelo tehdy 27 lidí, svět ohromilo přežití letušky po pádu z 10 tisíc metrů. Burger ale vypráví i o dalších velkých leteckých tragédiích. K některým podle něj došlo úplně jinak, než si myslíme.

Blíží se konec plastových příborů a brček. Poslanci podpořili zákon v prvním kole

Sněmovna v prvním kole podpořila zákon, který zakáže jednorázové plastové příbory, talíře či brčka, jak to vyžadují předpisy Evropské unie. Rozhodla o tom ve středu téměř jednomyslně. Lhůtu na jeho další projednávání ve výboru pro životní prostředí prodloužila na 80 dní, i když se norma měla do českého právního řádu dostat už loni v červenci. Podobný návrh předložila před rokem tehdejší vláda Andreje Babiše (ANO), bývalá Sněmovna jej ale do konce volebního období nestihla projednat.

reklama