Auto stálo v řece blízko okraje Niagarských vodopádů. Řidičku se nepovedlo zachránit

Zcela unikátní záchranná akce se odehrála u jednoho z nejnavštěvovanějších míst světa – u Niagarských vodopádů. Lidé si tam všimli auta v řece, a to velmi blízko u okraje, tedy tam, kde Niagara padá padesát metrů hluboko dolů. Operace to byla velmi riskantní, řidičku se nakonec z auta vyprostit podařilo, bohužel nepřežila.

Počasí, že by psa ven nevyhnal. U břehu Niagary se tísní policisté a záchranáři. Teplota je kolem nuly, sněží, řeka je rozbouřená. Pilot vrtulníku pobřežní stráže se přibližuje co nejvíce k autu. „Náš policejní tým tam nemohl, proto jsme zkontaktovali pobřežní stráž, jim se podařilo řidičku vyprostit,“ popsal celou akci policista Christopher Rola.

K autu se spustil mladý důstojník pobřežní stráže Derrian Duryea. Zatímco pilot se snažil držet stroj na místě, mladý záchranář si už plánoval, jak se do téměř kompletně zatopeného vozu dostane. „Soustředil jsem se jen na to, kterými dveřmi nebo oknem se dostanu dovnitř. Naštěstí auto nebylo zamčené, takže jsem otevřel dveře u spolujezdce, podařilo se mi to i přes ten silný proud,“ sdělil Duryea.

Lidé si všimli auta ve vodě u vodopádu American Falls ve středu odpoledne, zatím není jasné, jak se tam dostalo. Uvnitř byla jen žena. Policisté, kteří dorazili na místo, už ve voze nezaznamenali žádný pohyb.

Proto šlo o čas, doba přežití se v ledové vodě počítá jen na desítky minut. Navíc auto bylo jen kousek od okraje vodopádu a během okamžiku se mohlo zřítit dolů.

„Nikdy jsme neměli auto ve vodě tak blízko u vodopádu,“ dodal Duryea. Mladému záchranáři se nakonec podařilo 60letou řidičku z auta vyzvednout, bohužel už jen její bezvládné tělo. Podle svědků se auto objevilo ve vodě kousek od mostu pro pěší, silnice byly silně zledovatělé. Teprve vyšetřování objasní, jestli do řeky vjela žena záměrně nebo omylem.

Tagy: