Děsivé pondělí: Hasiči vyjížděli ke třem pádům do studny i šachet. Jeden skončil tragicky

Nepříjemnou statistiku si v pondělí 6. prosince připsali hasiči ze Středočeského kraje. Během jediného dne vyjížděli hned ke třem totožným událostem – vyprošťování osob po pádu do hloubky. Hned první akce však skončila tragicky, muž po pádu do desetimetrové hluboké studny svým zraněním podlehl. Další dvě osoby, kdy jedna spadla do šachty při výkopové práci a druhá do výtahové šachty, byly převezeny do nemocnice.

První z trojice událostí byla ohlášena chvíli po 13. hodině. V Kostelci nad Černými lesy v okrese Praha-východ spadl muž do deset metrů hluboké studny. „Na místo byly vyslány jednotky HZS Český Brod a Říčany a dobrovolná jednotka obce Kostelec nad Černými lesy. Jelikož šlo o záchranu osoby z hloubky, byli k události povolání také hasiči-lezci z říčanské stanice,“ přiblížila akci mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová.

Jednotky k záchraně muže použily lezeckou techniku. „Za necelých dvacet minut od nahlášení události se podařilo osobu ze studny vytáhnout. Přivolaný lékař zdravotnické záchranné služby však konstatoval smrt,“ dodal.

O dvě hodiny později vyjeli mělničtí profesionální hasiči k obdobné události. Při výkopových pracích spadl muž do čtyřmetrové šachty v Bezručově ulici v Mělníku. „Na pomoc proto i zde spěchali hasiči-lezci. Ti zraněného vytáhli za pomoci lezecké techniky a transportní vany. Za pomoci kladkostroje a bagru, který se nacházel na místě, hasiči osobu z výkopu vyprostili a předali do péče zdravotnické záchranné služby,“ pokračovala mluvčí s tím, že byl muž následně transportován do nemocnice.

K poslední podobné události vyjížděla kladenská profesionální jednotka několik minut po půl třetí odpoledne. V ulici Milady Horákové v Kladně se osoba zřítila do zhruba sedm metrů hluboké výtahové šachty. „Ve spolupráci se zdravotnickou záchrannou službou hasiči osobu vytáhli. Ta byla následně transportována letecky do jedné z pražských nemocnic,“ dodala Fliegerová bez toho, aniž by specifikovala pohlaví zraněného člověka.

Tagy: